FBK „Kaunas“ pasaulyje – tarp sėkmingiausių klubų

Kauno futbolo-beisbolo klubas (FBK) „Kaunas“ – sėkmingiausias pastarojo dešimtmečio šalies futbolo klubas.

Tarptautinės futbolo istorijos ir statistikos federacijos (IFFHS) paskelbtame sėkmingiausių 2001-2010 metų Europos futbolo klubų reitinge FBK „Kaunas“ su 666,5 taško tarp 850 paminėtųjų užima 136-ąją vietą – aukščiausią iš visų mūsų šalies klubų. Per šį laikotarpį kauniečiai šešis kartus tapo Lietuvos A lygos čempionais, keturis kartus iškovojo šalies futbolo taurę, kartą tapo Baltijos futbolo lygos ir Lietuvos futbolo 1-os lygos nugalėtojais, sėkmingai žaidė tradiciniame tarptautiniame Sandraugos taurės turnyre, atstovavo Lietuvą elitinėje Europos futbolo klubų Čempionų lygoje bei Europos taurės turnyre ir Europos futbolo lygoje

Dabartinis A lygos čempionas Panevėžio „Ekranas“ IFFHS rikiuotėje yra 166-as (581), vicečempionė Marijampolės „Sūduva“ – 240-oji (465,5), bronzos medalių laimėtojas Vilniaus „Žalgiris – 369-as (333,5).

Pirmauja Ispanijos čempionė „Barcelona“ (2459). Katalonijos klubas lenkia Anglijos atstovus - „Manchester United“ (2436) ir „FC Liverpool“ (2362).

Šiame straipsnyje: FBK Kaunas