„Injekcijos“ mados konkurso nugalėtojai kupini ryžto keisti pasaulį

  • Teksto dydis:

Ketvirtadienio vakarą Nacionalinėje dailės galerijoje išrinkti ir paskelbti jubiliejinio – dešimtojo mados konkurso „Injekcija“ nugalėtojai. Iš 16-os savo kolekcijas pristačiusių jaunųjų dizainerių, išrinkti 6 stipriausi, šviežių idėjų ir drąsos kupini kūrėjai.

6 laimingieji, kuriems teks galimybė savo kolekcijas pristatyti ant didžiojo „Infekcijos“ podiumo ateinančių metų kovo 18–19 d.: „2ru2ra“, Nikė Kotryna Kvedarauskaitė, Patricija Regesaitė (PREGES), Paulius Leonas ir Viktorija Rosenberg, Vaida Januškevičiūtė ir Živilė Aleknavičiūtė. Jaunuosius dizainerius vertino ir nugalėtojus išrinko profesionalių dizainerių komisija: festivalio „Mados infekcija“ meno vadovė Sandra Straukaitė, dizainerės Dovilė Gudačiauskaitė ir Eglė Ona Žiemytė, stilistė Karina Leontjeva bei dizaineris Rapolas Vosylius iš kūrybinio dizainerių tandemo „labàdienà“.

Podiumu žengė drąsa

16 „Injekcijos“ finalo dalyvių pristatė po penkis savo kolekcijos darbus. Šių metų „Injekcijos“ finalo podiumą galima pavadinti itin įvairialypiu. Vienų dizainerių kūryboje netrūko inovatyvumo, novatoriškų audinių ir sprendimų, kiti pasirinkę labiau tradiciškas medžiagos faktūras, žaidė neįprastomis formomis, siluetais ir spalvine gama.

Tačiau bene visus „Injekcijos“ konkurso finalininkus jungė drąsa savo kūryba kalbėti apie tai, kas jiems aktualu ir svarbu: nepasitenkinimas masine mada, siekis išsaugoti senąsias tradicijas, dvilypumo tema, ironiškas požiūris į priklausomybę nuo prekės ženklų. Nors temos skirtingos, tačiau tikėjimas jomis – toks pat stiprus.

Finalininkus jungė drąsa kalbėti apie tai, kas jiems aktualu: nepasitenkinimas masine mada, siekis išsaugoti senąsias tradicijas, dvilypumo tema, ironiškas požiūris į priklausomybę nuo prekės ženklų.

„Šiemet nugalėtojus išrinkti buvo itin sunku, kadangi visi dizaineriai – labai stiprūs. Todėl, išrinkome net 6 nugalėtojus, ko ankščiau „Injekcijos“ finale dar nebuvo, – teigė festivalio „Mados infekcija“ meno vadovė Sandra Straukaitė. – Tarp dizainerių ieškojome jaunatviško polėkio, energijos ir naujos mados, kurios šių metų finale tikrai netrūko“.

„Injekcijoje“ pildosi svajonės

Ypatingą staigmeną „Injekcijos“ finalo žiūrovams šiemet buvo parengę „Samsung Galaxy Dream“ kampanijos kūrėjai. Prieš porą mėnesių skelbto jaunųjų talentų konkurso nugalėtojos – dizainerė Raminta Razgutė ir modelis Kristina Miliauskaitė – išpildė savo svajonę ir debiutavo ant „Injekcijos“ podiumo. Šio konkurso dėka jaunoji dizainerė turėjo galimybę mokytis iš vieno žinomiausių Lietuvos dizainerių Roberto Kalinkino, sukurti suknelę Paryžiaus mados savaitei ir pademonstruoti mini kolekciją „Injekcijos“ finale.

Konkurso nugalėtojai – modeliui K. Miliauskaitei pirmuosius žingsnius mados pasaulyje žengti padėjo modelis Karolina Toleikytė.

„Samsung Galaxy Dream“ projektas Baltijos šalyse šiemet rengtas jau antrajį kartą. Juo siekiama paskatinti jaunus ir talentingus žmones nestokoti inovatyvių idėjų ir kurti. „Kiekvienas jaunas žmogus turi svajoti ir jo svajonės turi būtinai išsipildyti“, – teigė konkursą organizuojančios kompanijos „Samsung“ atstovė Raivara Šemetulskytė.

Kas laukia „Injekcijos“ nugalėtojų?

Didelio jaunųjų dizainerių susidomėjimo kasmet sulaukiančiam „Injekcijos“ konkursui šiais metais pateiktos 67 paraiškos, iš kurių 11 – jaunųjų dizainerių iš užsienio: Izraelio, Rusijos, Italijos, Lenkijos, Ukrainos, Vokietijos. Tad būti vienu finalo nugalėtojų – nemenkas pasiekimas.

Finalą laimėjusių dizainerių laukia darbingi mėnesiai: konkurse pristatę po penkis modelius, 2017-ųjų kovo mėnesį vyksiančiame festivalyje „Mados infekcija“ jie turės pademonstruoti apie 20 savo kolekcijos modelių. Visi nugalėtojai pripažįsta, kad susidūrimas su iššūkiais jų nestabdo, atvirkščiai – įkvepia kurti ir dar labiau stengtis. NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių