J. Statkevičius: kolekcijoje kuriamas brutalios ir emancipuotos moters įvaizdis

 • Teksto dydis:

Beveik po 30 metų Juozo Statkevičiaus aukštosios mados šou lapkričio 20 d. grįžta į „Litexpo“ rūmus.

Šou kurianti komanda žada sudėtingiausius techninius sprendimus, kurių tikslas yra priartinti žiūrovą prie mados kūrinių.

Pasak mados dizainerio J. Statkevičiaus, viena iš priežasčių, kodėl mados šou šiemet grįžtą į „Litexpo“, kur jo kolekcija buvo demonstruota 1991-aisiais, yra ta, kad palyginus neseniai atnaujintose pagrindinėse salėse galima įgyvendinti idėjas, kurių nepavyktų atskleisti kitur.

Šou scenografė Elvita Brazdylytė džiaugiasi, kad „šou erdvės mastelis yra žvėriškas“. Anot jos, čia pavyko suprojektuoti podiumą, kuris netilptų jokioje Vilniaus arenoje. Šiemet J. Statkevičiaus mados kolekcija bus pristatyta ant ilgiausio, net 150-ies metrų podiumo.

„Scenografijos esmė yra priartinti žmones, norėjome, kad jie būtų neatskirti nuo veiksmo ir tai pavyko. Toliausiai sėdintys žmonės bus už penkių metrų nuo podiumo, to dar nebuvo panašaus mastelio šou“,  – sako E. Brazdylytė.

Šviesų dailininkas Tadas Valeika prisipažįsta nenorintis stebinti prožektorių kiekiu ar aparatūros tonomis. „Tai techniškai sudėtingiausias mados renginys, bet mes siekiame ne fejerverkų įspūdžio. Apšvietimo kokybė pasiekiama tuomet, kai pavyksta rasti kompromisą tarp žiūrovų, fotografų  ir pačio Juozo poreikių. Tam reikia subtiliai projektuoti skirtingas spalvų temperatūras įvairiomis kryptimis ir derinti daugybę smulkmenų, kurių visuma padeda išgauti 3D įspūdį ir prabangos jausmą“, – pasakoja jis.

T. Valeika skaičiuoja, kad vien įgyvendinti techninius šou sprendimus, tai yra suderinti akustiką, apšvietimą, sumontuoti konstrukcijas, scenografiją įvairioms profesionalų komandoms užtrunka tris paras darbo, kuris nesustoja nei minutei. Vien apšvietėjų komandoje dirba 16 žmonių.

Pasak J. Statkevičiaus, šiemet mados šou idėja yra persmelkta prabangaus  patogumo. „Moterys yra moterys, jos visada nori išlikti kerinčios, paslaptingos ir visada žavingos. Tai lėta mada. Aukštosios mados  rūbai yra kokybiški, jie gyvena ilgai  ir neturi nieko bendro su greitu vartojimu. Tikri mados kūriniai keliauja iš kartos į kartą. Juos močiutė perduoda mamai, o mama dukrai. Tai naujas požiūris šiuolaikiniame couture mados kelyje. Aukštoji mada vėl atgimsta visomis savo spalvomis, išmone, plonybėmis, rankų darbu... Tai yra aukštosios mados esmė“, – apie kolekciją pasakoja J. Statkevičius.

Šiemet J. Statkevičiaus mados šou režisuoja Gintaras Varnas, prie idėjų generavimo visada prisideda rašytoja Kristina Sabaliauskaitė, modelių pasirodymui vadovauja Renata Mikailionytė, stilistinius sprendimus J. Statkevičius kuria kartu su Karina Leontjeva.

Pranešama, kad podiumu žengs žymios ir garsios moterys – operos solistė Asmik Grigorian, teatro ir kino aktorė bei dainininkė Severija Janušauskaitė, top modeliai Julija Steponavičiūtė, Karolina Toleikytė,  Aistė Regina Klivečkaitė, Asta Valentaitė ir daug kitų. Garso takelį kuria DJ Andrius Alien. 

Iš viso J. Statkevičiaus šou įgyvendina daugiau kaip 250 žmonių komanda.NAUJAUSI KOMENTARAI

Duokit kelią chamizmui,

Duokit kelią chamizmui, portretas
brutalumui, rėksniams, spiegiantiems isterikams! Tik tokie/tokios gali nutiesti raudoną kilimą jų propaguojamai „tolerancijai”, „demokratijai”... Kai nuo jų siautėjimo emigruos net ir kantriausieji, teritorija bus laisva! :)

zydrasis

zydrasis portretas
juze per tasparodas neranda laiko apsizeniti ,ogal trukdo zydrieji

Juozuk

Juozuk portretas
gal gali ką sukurti tikrai gražaus ir prabangaus? Nes šiaiptai matosi kad geriausia - ,,7/8-osem". Kai išgirstu tavo vardą tai iškyla vyro su plafkėm ir kapronine bliuske:D) ar moters ispraustos į Čarlio Čaplino kostiuma vaidzeliai
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių