Kaip rašoma žurnale Environmental Science & Technology, ištyrus 1252 įvairaus amžiaus ir lyties asmenis buvo nustatyta, kad vos 5 minutės fizinių pratimų gryname ore pagerina nuotaiką ir savigarbą.
Esekso universiteto mokslininkai pastebėjo, kad vaikščiojimas, važiavimas dviračiu, daržų ravėjimas, ūkininkavimas, žvejyba, irklavimas ar jojimas arkliu, žmonėms suteikia gerų emocijų. „Buvimas gamtoje vadinamas žaliuoju pratimu. Kiekvienas žmogus, naudojantis žaliąjį pratimą, gali save pagydyti greičiau nei vaistais“, - sakė tyrimo autorė Jo Barton.
Mokslininkai teigia, kad pratimai lauke padeda sumažinti tikimybę susirgti psichikos ligomis. Itin dideli sveikatos pokyčiai buvo pastebėti jaunimo ir psichiškai neįgalių žmonių tarpe. Dar didesni sporto gamtoje teikiami pokyčiai buvo jaučiami tada, kai žmogus sportuodavo vandens telkinio apsuptyje.
„Darbdaviai įtemptose darbovietėse galėtų skatinti savo darbuotojus per pietų pertrauką išeiti trumpam pasivaikščioti į artimiausią parką“, - teigė tyrimą atlikusi Esekso universiteto mokslininkas Jules Pretty. Dažniau laiką leisti gamtoje siūloma ir depresija sergantiems žmonėms.
Naujausi komentarai