Pereiti į pagrindinį turinį

8-oje pasaulinėje geografijos olimpiadoje – ir auksas ir sidabras

2010-08-10 13:43
8-oje pasaulinėje geografijos olimpiadoje – ir auksas ir sidabras 8-oje pasaulinėje geografijos olimpiadoje – ir auksas ir sidabras 8-oje pasaulinėje geografijos olimpiadoje – ir auksas ir sidabras 8-oje pasaulinėje geografijos olimpiadoje – ir auksas ir sidabras 8-oje pasaulinėje geografijos olimpiadoje – ir auksas ir sidabras 8-oje pasaulinėje geografijos olimpiadoje – ir auksas ir sidabras 8-oje pasaulinėje geografijos olimpiadoje – ir auksas ir sidabras 8-oje pasaulinėje geografijos olimpiadoje – ir auksas ir sidabras 8-oje pasaulinėje geografijos olimpiadoje – ir auksas ir sidabras 8-oje pasaulinėje geografijos olimpiadoje – ir auksas ir sidabras 8-oje pasaulinėje geografijos olimpiadoje – ir auksas ir sidabras 8-oje pasaulinėje geografijos olimpiadoje – ir auksas ir sidabras 8-oje pasaulinėje geografijos olimpiadoje – ir auksas ir sidabras 8-oje pasaulinėje geografijos olimpiadoje – ir auksas ir sidabras 8-oje pasaulinėje geografijos olimpiadoje – ir auksas ir sidabras 8-oje pasaulinėje geografijos olimpiadoje – ir auksas ir sidabras 8-oje pasaulinėje geografijos olimpiadoje – ir auksas ir sidabras

Liepos 29 - rugpjūčio 4 d. 8-ojoje pasaulinėje geografijos olimpiadoje Taivano sostinėje Taibėjuje Lietuvos moksleiviai pelnė vieną aukso ir vieną sidabro medalį, o absoliučioje įskaitoje užėmė ketvirtą komandinę vietą, skelbia Lietuvos geografijos mokytojų sąjunga.

Aukso medalį pelnė Vilniaus Licėjaus moksleivis Adomas Pilinkus (mokytoja Jolita Milaknienė). Sidabro medalį pelnė Vilkaviškio Aušros gimnazijos moksleivis Rokas Danilevičius (mokytoja Regina Jašinskienė). Mantas Kasnauskas iš Šilutės Vydūno gimnazijos ir Monika Ulytė iš Vilniaus Licėjaus surinko daug traškų, parodė puikų  rezultatą ir per plauką liko už bronzos medalio ribos. Visi Lietuvos komandos moksleiviai ir vadovai buvo apdovanoti garbės raštais.

Ši pasaulinė olimpiada jau ketvirtoji, kurioje dalyvavo mūsų moksleiviai ir tuo pačiu išskirtinė, nes pirmą kartą mūsų šalies istorijoje pagaliau pelnytas aukso medalis. Ankstesnėse pasaulinėse olimpiadose Australijoje ir Tunise, mūsų mokiniai yra pelnę vieną sidabro ir šešis bronzos medalius.

Aštuntojoje pasaulinėje olimpiadoje dalyvavo 27 valstybių komandos iš 5 žemynų. Renginyje dalyvavo daugiau kaip 100 dalyvių. Pasaulinės geografijos olimpiados vyksta kas du metus, šalių-dalyvių skaičius kaskart didėja. Mokinių atranka ir kryptingu ruošimu šiai olimpiadai rūpinasi LGMA, kurios pastangomis ir buvo įsijungta į tarptautinę geografijos mokytojų bendruomenę ir pradėta dalyvauti šiose olimpiadose.

Taivano olimpiados komanda sudaryta po atrankos, kurią pavasarį organizavo LGMA. Taibėjuje mokiniai tradiciškai varžėsi trijose rungtyse: teorinės užduotys, praktinė užduotis bei vaizdinė užduotis.

Lietuvos komandos namų darbas – plakato apie Kuršių nerija parengimas – visų dalyvių buvo labai aukštai įvertintas. Eurovizijos principu susumavus visų dalyvių balsus, jam teko ketvirtoji vieta iš 27. Plakatą maketavo Monika Ulytė. 

Lietuvos komandos kultūrinė prezentacija sulaukė milžiniškų ovacijų ir palaikymo iš mokininių ir iš vadovų. Lietuvaičiai pristatė mūsų šalies simbolius: vėliavą, lietuvišką duoną, gintarą, krepšinį ir jo sirgalius, surengė giros gėrimo varžytuves bei sukvietė lietuviškam šokiui suktiniui apie 50 žmonių į didžiulę sceną. Skambant J. Didžiulio dainai „Welcome to Lithuania“, visų emocijos liejosi per kraštus.

Olimpiados organizatoriai buvo parengę įdomią kultūrinę ir pažintinę programą. Dalyviai skanavo gurmaniško taivaniečių maisto, išmoko valgyti lazdelėmis, gamino popierių, vėduokles, darė unikalius atspaudus, lankėsi  žemės drebėjimų muziejuje, kepinant kaitriai saulei žavėjosi Yehliu gamtos parke esančiomis neįtikėtinų formų gemorfologinėmis reljefo formomis, GPS pagalba ieškojo  objektų, stebėjo amių tautinės mažumos folklorinį pasirodymą, lankėsi aštuntuoju stebuklu vadinamame marmuriniame Taroko tarpeklyje...

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų