Praėjusią savaitę patvirtintoje rezoliucijoje (385 balsai už, 201 prieš, 30 susilaikė) Europos Parlamentas paragino ES Tarybą nesuteikti leidimo auginti genetiškai modifikuotus kukurūzus, atsižvelgiant į galimą jų žalą ekosistemai.
2012 m. Europos maisto saugos tarnybos išvadose pažymima, kad bendrovės „Pioneer“ norimi ES šalyse auginti genetiškai modifikuoti kukurūzai, kurių žiedadulkės naikina kenkėjus, gali pakenkti tam tikroms drugelių rūšims. Europarlamentarai taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad, jog šios rūšies kukurūzai yra pristatomi rinkoje kaip atsparūs amonio gliufosinatui – herbicidui, kuris ES pripažintas kaip toksiškas ir uždraustas naudoti po 2017 m.
Taigi, EP nuomone, Europos Komisija, pasiūliusi ES Tarybai svarstyti prašymą auginti genetiškai modifikuotus kukurūzus, neatsižvelgė į tam tikrų ekosistemų apsaugos sąlygas, nors privalėjo tai padaryti. Todėl europarlamentarai prieštarauja leidimui auginti šiuos kukurūzus ir ragina ES Tarybą atmesti Komisijos prašymą. Jie priduria, jog su GMO susiję prašymai turi būti svarstomi tik patobulinus rizikos vertinimo metodiką.
2010 m. ES buvo leista auginti genetiškai modifikuotas bulves „Amflora“, tačiau 2013 m. gruodį ES Bendrasis Teismas šį leidimą panaikino. Vienintelis kitas genetiškai modifikuotas augalas, kurį auginti buvo suteiktas ES leidimas, yra Monsanto kukurūzai, tačiau pastarasis leidimas jau keletą metų nebeatnaujinamas.
Naujausi komentarai