Pereiti į pagrindinį turinį

Įsidrąsinusios lūšys išgąsdino kaimų gyventojus: teko įsikišti gamtosaugininkams

2020-10-14 07:26
BNS inf.

Joniškio rajone, Žagarės regioninio parko teritorijoje, pastebėtos ir sugautos dvi lūšys, pranešė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba (VSTT).

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos nuotr.

Šis retas, į Lietuvos raudonąją knygą įrašytas plėšrus žinduolis jau kelerius metus Žagarės regioninio parko miškuose nebuvo fiksuojamas. Tačiau rugsėjo mėnesį Minčaičių bei Tarbūčių kaimuose šie žvėrys užsuko net į gyventojų sodybas.

Gyventojai kreipėsi į gamtosaugininkus, lūšys buvo sugautos ir išgabentos į saugią bei tinkamą gyventi vietą.

Anot VSTT pranešimo, Minčaičių kaime aplink gyventojų sodybas slankiojanti lūšis pastebėta ne kartą. Vienkiemyje ji papjovė avį, pas kitą ūkininką – keletą paukščių. Nuotraukose ją užfiksavo ir Žagarės regioninio parko direkcijos ekologas Saulius Mitrikas. Sugavus šią lūšį po savaitės antrasis žvėris sugautas Tarbūčių kaime.

Specialistų teigimu, tikėtina, kad netikėtas lūšių pasirodymas signalizuoja apie šių žinduolių populiacijos augimą.

Dar viena lūšis pastebėta dienos metu besišildanti saulėje netoli Žiurių kaimo.

Pastebėjus lūšį, vilką ar mešką, ypač jei yra likusių pėdsakų – sudraskyti naminiai gyvuliai ar šunys, gyventojų prašoma pranešti atitinkamam Medžiotojų ir žvejų draugijos skyriui ar nacionalinių, regioninių parkų, valstybinių gamtinių rezervatų direkcijoms.

Esant galimybei, gyventojų prašoma nufotografuoti sudraskytus gyvulius, rastus pėdsakus ar patį plėšrūną, pažymėti objekto vietą žemėlapyje, atsiųsti šiuos duomenis elektroniniu paštu.

Skaičiuojama, kad Lietuvoje gyvena apie 90–100 lūšių. Kurį laiką šiuos žvėris leista medžioti, bet 1979 metais jų medžioklė uždrausta.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų