Tvarkymo talkoje „Miško kuopa“ surinkta tonos šiukšlių

 • Teksto dydis:

Antrą kartą Lietuvoje vykusioje Valstybinių miškų urėdijos organizuojamoje miškų tvarkymo talkoje „Miško kuopa“ šeštadienį surinkta dešimtys tonų šiukšlių, pranešė Aplinkos ministerija.

Talka vyko visuose 26-iuose Valstybinių miškų urėdijos regioniniuose padaliniuose.

„Nors oras buvo ir lietingas, pilietiškai nusiteikę žmonės nepabūgo susivienyti dėl kilnaus tikslo ir skirti savo dieną bendrai miškų tvarkymo talkai. Tokie renginiai ir žmonių dalyvavimas juose – labai svarbus ir reikšmingas žingsnis į švaresnį, tvaresnį bei gražesnį mūsų visų rytojų, juk gamtą laikome savo namais, tad ir elkimės juose atsakingai“, – pranešime sakė Valstybinių miškų urėdijos generalinis direktorius Valdas Kaubrė.

„Jau antri metai, kaip kartu darome šią akciją, pažiūrėsime, ar per metus įvyko pokytis. Palinkėčiau nerasti šiukšlių miškuose ir kad tokios miško kuopos nueitų į praeitį. “, – teigė aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Kaip skelbiama, šių metų akcijos metu pilietiškai nusiteikusi visuomenė šalyje bendrai surinko dešimtis tonų šiukšlių. Vien Valstybinių miškų urėdijos Šalčininkų padalinyje, aplink Vilnių, surinkta 40 tonų šiukšlių – daugiausia statybinių atliekų ir trys tonos padangų.

Iš miškų išvežta buitinės technikos, padangų, kurios gamtoje dūla daugiau nei šimtmetį, plastiko, statybinio laužo, automobilių detalių, pranešė ministerija.

Pirmą kartą „Miško kuopa“ buvo surengta pernai rugsėjo mėnesį. Prie akcijos prisijungę žmonės pernai per dieną surinko 60 tonų šiukšlių visoje Lietuvoje: plastiko, padangų, senų baldų, įvairios technikos, kai kur miškininkai rado net po viso namo remonto likusias statybines atliekas.

Kasmet miškuose surenkama apie tūkstantis tonų įvairių atliekų. Didžiausią rūpestį miškininkams kelia į miškus verčiamos buitinės bei stambių gabaritų atliekos.

Vietos, kuriose vyko talka, buvo miškininkų parinktos pagal tai, kur miško teršėjai dažniausiai palieka šiukšles, atsikrato stambiagabaritėmis ar statybinėmis atliekomis.NAUJAUSI KOMENTARAI

ggg

ggg portretas
Stebina visiškas abejingumas šiukšlių mėtymas ant mūsų gimtos vienintelės žemės,Ministerijose Mokyklose,univeritetuose įvairiausi aplinkosauginai projektai,miln, paskaitoms o nesugebam įdiegti pinigų nereikalujančio elgesio nemėtyti šiukšliu. Nuo mokinio iki profesoriaus visi kalba tik apie elektrines,dujas,kurą o žemė ir vanduo teršiama kasdien,Kuo labiau išsivystę tuo labiau apaugę šiukšlėmis.Pandemijos metu apie mokyklas ant žemės primėtyta daugybė kaukių Diegti tai nuo mokyklos,jei mokiniai turėtų susirinkti savo šiukšles ,pastoviai dalyvauti renkant šiukšles populiariose vietose,,kažin ar didėtų noras jas mėtysi,Ir čia jau jokie rusai nekalti,nei homofobai,nei nacionalistai,nei antivakseriai.Aišku komfortiškiau su vėliavėlėm pavaikščioti,ir garbės ir dėmesio daugiau.O jei premjerė ir ministras tik renka šiukšles ,reiškia jie dėl aplinkos nieko nedirba,nes jų darbas nerikti,o kad nebūtų mėtoma.

saunuoliai zmones

saunuoliai zmones portretas
a is kitos puses : siuksliu abonementas ir mokesciai uztikrina aplinkos laisve nuo siuksliu - zmogus siuksliu negamina - viska ka jis nuperka yra apmokestinta mokesciais kurie uztikrina jog uz tuos mokescius siuksles virs antrine zaliava ir bus utilizuota....- kaip tai bus padaryta ne privalomu mokesciu moketojo reikalas - i miska siuksles keliauja del priezasties -tai siuksliu surinkimo rusiavimo punktai imdami piigus uz antriniu zaliavu pristayma darosi super pelninga bizni... as gyventojas - sumokejau siuksliu abonementa su mokejau pvm gpm PSD i vsio as laisvas - a numeciau siukslyte ne vietoj - tai as kaltas tik tiek ka ta siukslyte buvo nepadengta is manes isplesiamu mokesciu auksu - tas ka ja suras ir pristays i utiliu turi teise issireikalaut is ekologijos is tarsos is kitu mokesciu fondu PFAND - uzstata uz jos pristatyma i perdirbima, perdirbejas turi teise i kita dali PFAND - perdirbima... a lietuvoj ??? mokesciai surenkamai a visada kaltas zmogus

Anonimas

Anonimas portretas
Kas primetė tas tegul ir surenka.Zmogui daug draudimų ,stovėti negalima nesusimokėjus ir taip toliau.Tegul renka kam viskas galima ,jie ir turėtų padėti rinkti šiukšles.Zmones dabar nevaziuoja i tuos miškus , kūras brandus.Todel ieškokite tu kurie sąmoningai veža šiukšles išmesti negalimose vietose.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių