3 galvosūkiai, kuriuos „Apple“ naudodavo pokalbiuose dėl darbo – kiek atsakytumėte?

 • Teksto dydis:

Anksčiau technologijų įmonės pokalbiuose dėl darbo pasitelkdavo įvairius galvosūkius. Dabar ši mada, atrodo, jau yra praeityje. Šiais laikais pasitelkiami kitokie darbuotojų atrankos metodai, o galvosūkiai cirkuliuoja internete ragindami pasukti galvą. Štai 3 galvosūkiai, kuriuos anksčiau naudodavo „Apple“.

Žinoma, tų galvosūkių iš tiesų buvo gerokai daugiau. Internete greitai pasirodydavo „Apple“ naudojami galvosūkiai, todėl juos tekdavo keisti. O lengvais jų tikrai nepavadintume. Kita vertus, jie skirti suaugusiems žmonėms – Singapūre kadaise mokiniams buvo pasiūlytas taip pat nelengvas galvosūkis. „Apple“ taip bandė patikrinti kandidatų loginį mąstymą stresinėse situacijose. Štai keli tokių galvosūkių pavyzdžiai:

1. Stovite prie dviejų durų. Už vienų – lobis, už kitų – lėta ir skausminga mirtis. Priešais kiekvienas duris stovi po vieną sargą, bet vienas visada meluoja, o kitas – visada sako tiesą. Jūs nežinote, kuris yra kuris, bet sargai tai žino. Galite tik vienam iš jų užduoti vieną klausimą. Ko paklausite, kad visiškai įsitikintumėte, per kurias duris jums galima eiti?

2. Į kambarį pakviečiama 100 itin protingų, nepriekaištingus loginio mąstymo sugebėjimus turinčių žmonių. Prieš žengiant į kambarį jiems paaiškinama, kad bus atliekamas eksperimentas. Bent vienam iš jų nepastebimai bus mėlynai nudažyta kakta. Tuomet visi susės į didelį ratą, kuriame kiekvienas dalyvis galės matyti kitus, bet ne save. Jie negalės kalbėtis. Po kelių minučių išsijungs šviesa. Tie, kurie tikrai žinos, kad jų kakta yra mėlyna, turės išeiti, kai šviesa bus išjungta. Tuomet šviesa vėl įsijungs ir likusieji turės galvoti toliau. Tada šviesa vėl bus išjungta ir tai kartosis tol, kol kambaryje neliks nei vieno žmogaus su mėlyna kakta. Įsivaizduokite, kad niekas nedaro klaidų ir nespėlioja. Kas nutiks, jei visiems žmonėms bus nudažytos kaktos?

Patarimas – šis galvosūkis yra pakankamai sudėtingas, todėl galite mastelį sumažinti iki 10 žmonių arba, dar geriau, galvokite palaipsniui.

3. Priešais jus – 5 žmonės. Vienas iš jų visada sako tiesą, o kiti keturi – kaskart keičia melavimą į tiesos sakymą. Pavyzdžiui, į pirmą klausimą toks žmogus atsakys meluodamas, į antra – teisinga, į trečią – meluodamas ir taip toliau (ar atvirkščiai – tiesa-melas-tiesa). Jūs nežinote, kuris žmogus yra kuris, bet galite užduoti 2 klausimus, kad tai išsiaiškintumėte. Galite abu klausimus užduoti tam pačiam žmogui, arba po vieną dviem žmonėms. Kokie būtų jūsų klausimai ir kam juos užduotumėte?

Svarbu – kai melagiui ateina laikas meluoti, jis niekada nesakys tiesos.

Šie žmonės vienas kitą pažįsta ir žino, kuris sako tiesą, o kurie – tiesą kaitalioja su melu.

Atsakymus rasite antrame straipsnio puslapyje.NAUJAUSI KOMENTARAI

klausimas;- skrenda ir blizga menulio sviesoj ..kas?

klausimas;- skrenda ir blizga menulio sviesoj ..kas? portretas
ats;- issisiepes uodas su auksiniu dantim ....

kauniete

kauniete portretas
I pusgalviu klausimus ,kurie nieko bendro neturi su darbu ;sakyciau atsakymai psichiatrineje ligonineje

Opa-zopa

Opa-zopa portretas
Mokytoja. -Atspekit mysle. Skrenda du krokodilai, vienas raudonas, kitas i desine. Kiek man metu jei bobute suvalge 2 kriauses? Marytte. - 40. Mokytoja. - Ne. Jonas. - 35. Mokytoja. - Ne. Petriukas. Tamsta mokytoja, jums lygiai 26!!! Mokytoja. - Petriuk, kaip atspejai? Petriukas. - Paprastai. Man 13, o tevas mane pusdurniu vadina...
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių