Pereiti į pagrindinį turinį

Atėjusi žiema kviečia kurti: kaip užfiksuoti įsimintinas nuotraukas?

2022-12-08 07:11
DMN inf.

Žiemos pradžia žymi ne tik netrukus prasidėsiančias gražiausias metų šventes, bet ir galimybes įamžinti mus supantį pasaulį. Už lango jau pasirodė pirmas šaltukas ir sniegas ne tik pakeitė mūsų aplinką, bet ir fotografijos subtilybes. Kadangi šaltuoju metu padaryti estetiškai atrodančias nuotraukas nėra taip paprasta, dalinamės svarbiausiais patarimais.

„Huawei“ nuotr.

„Jei esate pradedantysis fotografijos pasaulyje, vertėtų prisiminti, jog fotografuojant žiemą reikėtų iš anksto pasiruošti. Nors šiandien daugelis mūsų kišenėje turime modernų išmanųjį telefoną, kuris dažniausiai už mus atlieka didžiąją dalį darbo, tačiau šaltuoju metu laiku reikalingas platesnis įsitraukimas. Fotografuojant svarbu ne tik patogiai ir šiltai apsirengti, bet ir pasipraktikuoti alternatyvius fotografavimo režimus, apgalvoti įdomius nuotraukų kampus“, – teigė „Huawei“ produktų mokymų vadovė Lietuvoje Urtė Eidžiūnaitė.

Svarbus ir nuotraukos formatas

Įprastai išmanieji telefonai nuotraukas išsaugo JPG formatu, tačiau norint turėti ryškų vaizdą, vertėtų išbandyti kitą formatą.

„RAW formato parinktis galima visuose moderniuose išmaniuosiuose telefonuose ir padeda užfiksuoti tikroviškai atrodančias nuotraukas su natūraliomis spalvomis. Šiuo formatu padarytas nuotraukas daug lengviau redaguoti ir apdoroti. Tačiau atminkite, kad kokybiškesnės nuotraukos turi savo kainą – RAW formato vaizdai užima daugiau vietos telefone“, – teigė U. Eidžiūnaitė.

Urtė Eidžiūnaitė/„Huawei“ nuotr.

Išsirinkite tinkamą fotografavimo režimą

Naujausi išmanieji telefonai gali pasiūlyti daugybę modernių funkcijų ir skirtingų režimų. Todėl prieš einant į lauką fotografuoti – nuspręskite, kokiu režimu naudositės.

Lauke esantis sniegas dienos metu yra šviesus, todėl pagrindinė fotografavimo klaida – pernelyg išblukusios ir itin ryškios nuotraukos.

„Lauke esantis sniegas dienos metu yra šviesus, todėl pagrindinė fotografavimo klaida – pernelyg išblukusios ir itin ryškios nuotraukos. Viena iš svarbiausių to priežasčių – automatinio fotografavimo režimo naudojimas. Vertėtų prisiminti, kad kokybiškiausios nuotraukos gausis naudojant rankinį fotoaparato valdymą. Siūlyčiau išbandyti skirtingus ISO parametrus, kadangi taip pakeisite kameros jutiklio jautrumą šviesai. Su didesne ISO reikšme nuotrauka bus šviesesnė, o su mažesne – vaizdas išliks tamsesnis, tačiau ir detalesnis“, – pažymėjo U. Eidžiūnaitė.

Pasak specialistės, išmaniųjų telefonų gamintojai nuolat tobulina svarbiausius kameros parametrus. Pavyzdžiui, neseniai pristatytame „Huawei Mate 50 Pro“ įdiegta 50 megapikselių ir 10 lygių reguliuojama diafragmos kamera, kuri vaizdo ryškumu prilygsta profesionaliems fotoaparatams. Aukščiausio lygio optinę sistemą užtikrina f/1,4 diafragma, veikianti kartu su „XD Fusion Pro“ vaizdo technologija, garantuojančia vaizdo ryškumą, šviesos ir šešėlių detales. Šiame modelyje šviesa lengviau pasiekia diafragmą, todėl galima fiksuoti kokybiškesnius vaizdus.

Išbandykite skirtingus kampus

Nors pagrindinė žiemos spalva – balta, tačiau neapsiribokite vien tik sniego fotografavimu. Fotografuojant tik baltą aplinką, visos kompozicijos detalės susilies į vieną, nebeliks žavių kontrastų, todėl į kadrą įtraukę kitus elementus – nenusivilsite.

„Fotografija žiemą leidžia išbandyti įvairius nuotraukų tipus. Kadangi šaltuoju metų laiku greitai sutemsta, pastatai ir įvairūs daiktai meta šešėlius, kuriuos galima išnaudoti kuriant įdomias kompozicijas. Be to, žiema yra puikus metų laikas fotografuoti naudojant „Makro“ režimą. Ypač žavių rezultatų sulauksite fotografuojant ant augalų esančią šalną, kuri perteikia nuostabų gamtos grožį“, – pažymėjo U. Eidžiūnaitė.

Straipsnis užsakytas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų