Ekspertas: mažai tikėtina, kad iki kitų metų turėsime efektyvią koronaviruso vakciną

 • Teksto dydis:

Mažai tikėtina, kad iki 2021 metų bus sukurta 100 proc. efektyvi koronaviruso vakcina, sekmadienį perspėjo vienas Prancūzijos ekspertas, paragindamas žmones rimčiau žvelgti į saugaus atstumo laikymosi taisykles.

„Vakciną sukurti užtrunka keletą metų“, – BFMTV televizijai sakė epidemiologas Arnaudas Fontanet, mokslininkų komandos, patarinėjančios šalies vyriausybei krizės klausimais, narys.

„Be abejo, dedamos beprecedentės pastangos sukurti vakciną, tačiau būčiau labai nustebęs, jei efektyvią (vakciną) turėtume 2021 metais. Net jei turėtume iš dalies efektyvią vakciną, vis vien būtume labai toli nuo krizės pabaigos“, –sakė jis.

Esant tokiai padėčiai, „turime gyventi su šiuo virusu“, sakė epidemiologas. Kadangi, jo teigimu, bus įvedamas dar vienas karantinas, žmonės turi grįžti prie „rimtesnių įpročių“.

„Šią vasarą gerbkime bent fizinį atstumą!“, – sakė jis, pabrėždamas, kad didžiausią grėsmę kelia dideli susibūrimai.

Šeštadienį Viduržemio jūros kurorte Nicoje vykęs didžėjų pasirodymas subūrė tūkstančius žmonių ir socialiniuose tinkluose sukėlė pasipiktinimo bangą.

Tą patį šeštadienį grupė žinomų gydytojų paragino Prancūzijos vyriausybę įvesti reikalavimą viešuose pastatuose dėvėti veido kaukes, siekiant išvengti antros viruso bangos.

A. Fontanet teigė, kad didžiausia naujų viruso židinių atsiradimo rizika kyla uždarose erdvėse, tokiose kaip, pavyzdžiui, kruiziniuose laivuose, karo laivuose, sporto salėse, naktiniuose klubuose, skerdyklose, migrantų apgyvendinimo vietose ir pamaldų vietose.

Trečiadienį Prancūzijos vyriausybė paskelbė besiruošianti antrajai COVID-19 bangai, tačiau užuot nacionaliniu mastu įvedus karantino priemonių, bus imamasi „tikslinių“ priemonių, tokių kaip nurodymų likti namuose ar verslo uždarymų.NAUJAUSI KOMENTARAI

>Banga

>Banga portretas
Būtent tokie, kaip jūs, priklausote bandai.

Banga

Banga portretas
Jau pusę metų su plaktuku į pakaušį kalami nurodymai ir rekomendacijos dėl saugaus atstumo, asmeninės higienos, kaukių, viešų susibūrimų ir pan. Bet bandai tai ne motais, buriasi į reginius, renginius, nesilaiko saugaus atstumo, mugėse ragauja maisto produktus plikomis rankomis, duoda paragauti vaikams, ryja viską iš eilės aplaižydami pirštelius, pajūryje pilnos kavinės, restoranai, žodžiu, sudarytos visos sąlygos kilti 2-ai bangai, kurios taip išsiilgę laukia valdininkai, nes nauja banga, tai nauji priedai prie algos. Taigi, pirmyn, nužemintieji, išalkusi minia, pirmyn kebabų, picų ir kito šlamšto šlemšti antisanitarinėmis sąlygomis, lauko prekyba jūsų paslaugoms.

...,gyvenkime SVIESIA VILTIMI...,

...,gyvenkime SVIESIA VILTIMI..., portretas
nuo TO,kad perGYVENSIME kas nuo MUSU nePRIKLAUSO GERIAU neBUS... TASKAS
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių