Pereiti į pagrindinį turinį

Išmanusis telefonas praverčia ir žvejyboje

2013-07-12 18:00
Išmanusis telefonas praverčia ir žvejyboje
Išmanusis telefonas praverčia ir žvejyboje / Tomo Raginos nuotr.

Kauno technologijos universiteto mobiliųjų aplikacijų laboratorijoje jau pusmetį pluša studentai: jie čia ne tik atlieka kursinius darbus ar išbando modernių technologijų galimybes, bet ir kuria vartotojams naudingus produktus. 

Pasak KTU Inovacijų ir verslo centro vadovo dr. Almanto Danilevičiaus, ši laboratorija – pavyzdys, kaip verslininkai bendradarbiauja su universitetu, skatina studentus domėtis naujausiomis technologijomis ir padeda tobulinti įgūdžius ar netgi steigti savo verslą.

"Džiugu, kad pasirašytos pirmosios sutartys ir studentų sukurti produktai patenka į mobiliųjų aplikacijų rinką. Tikimės, kad tai atneš komercinę naudą, ypač patiems kūrėjams", – teigė centro vadovas.

Studentai, prieš kurdami programėlę, pirmiausia mokomi atlikti rinkos analizę, pasidomėti panašių produktų privalumais bei trūkumais ir tik tuomet kurti naują aplikaciją.
Pasak A.Danilevičiaus, šiuo metu jau pasirašyta dešimt sutarčių dėl studentų sukurtų mobiliųjų aplikacijų.

"AppCamp" generalinis direktorius Tomas Martūnas pastebi, kad pastaruosius dvejus metus lietuviai dažniausiai parsisiųsdavo nemokamas aplikacijas: "Šiek tiek kitokia elgsena pasižymi iPhone vartotojai, kurie linkę jas pirkti."

Studentai yra skatinami realizuoti savo idėjas, tačiau jie gali pasirinkti temą ir iš užsakovų pateikto sąrašo.

Tarp studentų sukurtų mobiliųjų programėlių – radijo stoties "Laisvoji banga" aplikacija, leidžianti telefone klausytis muzikos, peržiūrėti laidų tvarkaraštį.

Programėlė "Spalvos kodas" padeda atpažinti  spalvas. "Nufotografavus bet ką, pavyzdžiui, medžio lapą, pateikiamas jo spalvos RGB kodas. Ši programėlė pasitarnautų interjero arba interneto, spaudos dizaineriams, kuriantiems įvairių spalvų dizainus", – įsitikinęs A.Danilevičius.

Šios vasaros naujiena – speciali aplikacija žvejams. "Programėlė suteikia informaciją ir pradedančiajam, ir patyrusiam žvejui apie Lietuvos gėlavandenes žuvis. Ją naudojantieji gali registruoti savo pagautas žuvis, pildyti informaciją apie laimikius, pavyzdžiui, kur buvo pagauta, kiek svėrė lydeka, išskirti pačias didžiausias pagautas žuvis ir jas nufotografuoti", – pasakojo A.Danilevičius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų