Lietuvos sveikatos mokslų studijų programos pristatytos Izraelyje

Su naujų metų pradžia Lietuvos sveikatos mokslų universitete prasidėjo ir stojamųjų egzaminų bei studijų parodų maratonas.

LSMU primena, kad užsienio studentai šioje aukštojoje mokykloje sudaro 18 proc. visų studijuojančiųjų, ir jų skaičiai kasmet didėja. Todėl labai svarbu kuo plačiau skleisti žinią apie universitetą bei jaunimo galimybes jame studijuoti.

Per pirmąjį šiemetinį vizitą Izraelyje Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Tarptautinių ryšių ir studijų centro (TRSC) vadovė prof. Ingrida Janulevičienė bei tarptautinių programų koordinatorė Rūta Antanaitienė dalyvavo tarptautinėje studijų konferencijoje. Šią konferenciją kasmet rengia LSMU atstovai Izraelyje – „Medical Doctor International“.

Kelinti metai konferencija bei po jos vykstanti mugė įgyja vis daugiau populiarumo ir kaskart sulaukia nemažai lankytojų. Šįmet konferencijos pranešimų klausėsi daugiau nei 300 jaunuolių ir jų tėvelių. Studijas anglų kalba pristatė Karolio ir Palacki universitetai iš Čekijos, Zagrebo universitetas iš Kroatijos, Humanitas universitetas iš Italijos, Vilniaus bei Lietuvos sveikatos mokslų universitetai.

Pasak LSMU pranešimo, su dideliu susidomėjimu konferencijoje Tel Avive išklausytas TRSC dekanės prof. I. Janulevičienės pranešimas, kuriame buvo pateikta pagrindinė informacija apie studijų programas anglų kalba, pažymėta studijų kokybės ir inovatyvių dėstymo metodų sinergija. Taip pat profesorė atkreipė dėmesį į studentams teikiamą psichologinę pagalbą, universitete vykdomas kuratorių ir mentorių bei ambasadorių programas bei maloniai pakvietė jaunimą atvykti studijuoti į LSMU ir prisijungti prie gausiai susibūrusios Izraelio studentų bendruomenės.

Kvietimas neliko be atsako. Pasibaigus konferencijai, gausus būrys jaunuolių ir jų tėvelių užplūdo LSMU stendą ir uždavė daugybę klausimų apie reikalavimus stojant į universitetą, dokumentų pateikimą, studentiškos vizos išdavimą ir kasdienio gyvenimo sąlygas. Universiteto atstovams talkino ištikimi LSMU absolventai odontologas Dudu Jagudaevas ir medikas Arielis Krutouzas, kurių nuomonė apie studijas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto jiems suteiktas žinias ir praktinius gyvenimo Lietuvoje aspektus buvo labai naudinga jauniems izraeliečiams.

Vienas svarbiausių reikalavimų stojant į studijas anglų kalba LSMU yra stojamasis egzaminas iš biologijos ir chemijos bei motyvacinis pokalbis. Vizito Tel Avive metu buvo surengtos dvi stojamojo egzamino sesijos, į kurias susirinko gausus būrys jaunuolių (55), norinčių laikyti stojamąjį testą. LSMU dėstytojų paruoštas biologijos ir chemijos testas nebuvo lengvai „įkandamas“, tad pakankamą konkursinį balą surinko pusė laikiusiųjų.

„Po motyvacinio pokalbio kvietimai studijuoti mediciną buvo įteikti 22 jaunuoliams, o į odontologijos studijas pakviesti 5 jaunuoliai. Gaila, bet į veterinarinės medicinos programą šįkart kvietimą galėjome įteikti tik vienai merginai“, – pasakojo prof. I. Janulevičienė.

„Esame patraukli medicinos ir veterinarijos sričių studijų vieta jaunimui iš daugiau kaip 65 įvairių pasaulio šalių, o daugiausiai – iš Izraelio. Mums svarbu, kad pas mus studijuodami užsienio šalių studentai gerai jaustųsi, stengiamės užtikrinti palankią aplinką mokslams ir laisvalaikiui. Svarbiausi veiksniai yra aukšta studijų kokybė bei įgyjamas išsilavinimas, suteikiantis galimybes dirbti bet kurioje pasaulio šalyje. Gera studentų patirtis mums labai reikšminga, nes būtent draugų atsiliepimai, rekomendacijos, tėvų lūkesčių išsipildymas yra pagrindinės naujų studentų pritraukimo sąlygos“, – sako LSMU Tarptautinių ryšių ir studijų centro dekanė prof. I. Janulevičienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių