Lietuvos vėliava keliauja į kosmosą

 • Teksto dydis:

Lietuvos etnokosmologijos muziejus, siekdamas pažymėti vos prieš kelias dienas minėtą Valstybės atkūrimo dieną bei artėjančią Nepriklausomybės atkūrimo dieną, lietuvių proveržį ir pasiekimus kosmoso srityje, nutarė į Tarptautinę kosminę stotį nugabenti lietuvišką trispalvę.

Šią idėją įgyvendinti padėjo dr. Vlado Lašo parama.

„MITA, kurioje įsikūręs Lietuvos kosmoso biuras, didžiuojasi visais Lietuvos talentų pasiekimais ir didėjančiomis galimybėmis įsitraukti į įvairias kosmoso iniciatyvas ir veiklas. Mūsų šalis tampa vis labiau pripažįstama ir stipria partnere tarptautiniu mastu, Lietuvos kosmoso biuro veiklomis to ir siekiame“, – puikia iniciatyva džiaugiasi Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) vadovas Gintas Kimtys.

Trispalvė keliaus JAV kompanijos „Northrop Grumman“ Cygnus NG – 15 misijos metu, o jos startas planuojamas vasario 20 d. 19.36 val. Lietuvos laiku. Krovininiam laivui pasiekus kosminę stotį, Lietuvos trispalvė bus perkelta ant MISSE įrenginio stoties išorėje, skirto testuoti medžiagoms. Šį darbą atliks kosminės stoties įgula naudodama robotizuotą ranką. Taip Lietuvos vėliavėlė, kartu su kitomis medžiagomis, keliaus apie mūsų planetą šešis mėnesius. Tuo metu ji bus veikiama kosmoso aplinkos, patirs ekstremalias temperatūras, elektromagnetinę spinduliuotę, kosminius spindulius, mikrogravitaciją ir kosmoso vakuumą. Tada, po 127 milijonų kilometrų kelionės, trispalvė grįš į Žemę „SpaceX Dragon“ kapsulėje. Planuojamas trispalvės grįžimas – 2021 m. rugpjūčio mėn. Dar 4-6 savaites užtruks NASA procedūros. Tikėtina, kad Lietuvą vėliava pasieks 2021 m. spalio-lapkričio mėnesiais.

Keliaujanti trispalvė – suvenyrinė vėliava. „Tačiau tikime, kad šis simbolinis žingsnis prisidės prie lietuvių, dirbusių ir tebedirbančių įvairiose srityse, susijusiose su kosmoso tyrimais, pagerbimo, o kartu paskatins jaunimą prisidėti prie žmonijos kelio arčiau žvaigždžių. Lietuvos etnokosmologijos muziejus turi idėją į kosminę stotį nugabenti ir didesnę vėliavą ir surengti tiesioginę vaizdo transliaciją su kosminės stoties įgula“, – rašoma pranešime.

2021 m. rudenį grįžusią Lietuvos vėliavą planuojama eksponuoti atnaujintoje Lietuvos etnokosmologijos muziejaus ekspozicijoje.


Šiame straipsnyje: KosmosasLietuvos vėliavaMITA

NAUJAUSI KOMENTARAI

Siaubiakas

Siaubiakas portretas
Jei tu kacape apsišikai, tai gal varyk į savo kacapyną

Siaubas

Siaubas portretas
Jau lietuviai žemėje tiek apsišikę, kad netelpa, tai dar ir į kosmosą išskraidins puntagalvius pajuokyt.

kaunietis

kaunietis portretas
puiku
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių