Pereiti į pagrindinį turinį

Norintiems praplėsti klausymosi patirtį: trys garso turinio rekomendacijos

2023-02-06 11:48
DMN inf.

Nuolat mus supantys muzikos garsai yra kasdieniai palydovai ne tik darbo, bet ir laisvalaikio metu. Ši tendencija ypatingai išaugo pastaraisiais metais, kai daugelis mūsų pradėjome naudotis belaidėmis ausinėmis, kurios supaprastino garso turinio vartojimo procesą. Kita vertus, išmaniųjų ausinių vartotojai muzikos klausymusi neturėtų apsiriboti, nes audio turinio kūrėjai siūlo įvairių alternatyvų, padedančių ne tik atsipalaiduoti, bet ir pagilinti savo žinias.

„Žmonės išmaniąsias ausines vertina dėl jų universalumo, praktiškumo bei pagalbos tvarkantis su kasdienėmis užduotimis. Girdimi garsai mus įkvepia, suteikia energijos ir pozityvių minčių, užpildo tylą ir padeda pailsėti. Tačiau šias užduotis atlieka ne vien tik mėgstamų atlikėjų kūriniai, bet ir kitos garso turinio formos, apie kurias klausytojai ne visada pagalvoja pirmiausiai. Dėl šios priežasties naujų pojūčių ieškantiems vartotojams pateikiame kelias garso turinio rekomendacijas, padėsiančias praskaidrinti dieną“, – teigė „Huawei“ produktų mokymų vadovė Lietuvoje Urtė Eidžiūnaitė.

Savišvietai – tinklalaidės

Tinklalaidžių mylėtojai ne tik įgauna daugiau žinių, bet ir ugdo savo psichologinį pasiruošimą, kadangi nuolat girdi skirtingus pašnekovus ir jų gyvenimo perspektyvas. Tinklalaidžių klausymasis yra puikus būdas praplėsti akiratį bei išgirsti įvairiapusių nuomonių ir išgyvenimų.

Girdimi garsai mus įkvepia, suteikia energijos ir pozityvių minčių, užpildo tylą ir padeda pailsėti.

„Tinklalaidžių populiarumas pastaraisiais metais augo eksponentiškai ir ši garso turinio forma tapo svarbiausia alternatyva muzikos klausymuisi. Klausantis įvairiausios tematikos tinklalaidžių laviname savo protą atliekant kasdienius darbus, pavyzdžiui, vedžiojant šunį ar tvarkantis namuose bei taip išmokstame naujų dalykų kasdien. Šiandien galima rasti įvairiausios tematikos tinklalaidžių: pradedant astrofizika ar literatūra ir baigiant auto sportu bei saviugda“, – dalijosi U. Eidžiūnaitė.

Pasak specialistės, norintys šviestis laisvalaikiu taip pat gali išbandyti ir įvairias audio pamokas, kurios skirtos naujos kalbos mokymuisi ar kitoms teorinėms žinioms įgyti.

Gamtos garsai padeda pailsėti

Modernus gyvenimo ritmas diktuoja, jog šiuolaikinis žmogus gamtos prieglobstį randa vis rečiau. Visgi buvimas gamtoje ir joje sutinkami garsai padeda išlaikyti psichologinę ir fizinę sveikatą – užtikrina teigiamas emocijas ir ramybę.

„Deja, bet ne visi galime sau leisti kasdien lankytis miške ar prie ežero bei taip susilieti su gamta. Nepaisant to, dėl naujausių išmaniųjų technologijų sprendimų ne visada turime būti gamtoje tam, kad pajustume jos didybę: užtenka išmaniųjų ausinių ir tam tinkamo garso takelio. Populiariausiose garso turinio platformose rasite ne vieną specialiai sudarytą gamtos garsų grojaraštį, kuris leis pasijusti tarsi ką tik įžengus į sunkiai aprėpiamą girią. Pavyzdžiui, tokios išmanios ausinės kaip „Huawei FreeBuds 5i“ užtikrina itin platų garsų diapazoną bei siūlo pažangų aktyvaus triukšmo šalinimo sprendimą net ir einant judriausia miesto gatve“, – sakė U. Eidžiūnaitė.

Urtė Eidžiūnaitė/„Huawei“ nuotr.

Istorijoms atgaivinti: audio knygos ir radijo dramos

Audio knygos yra plačiai pripažinta alternatyva popierinėms knygoms, kuri padeda sutaupyti laiko bei skaityti užsiimant kitomis veiklomis. Be to, audio knygos padeda plėsti žodyną ir padeda geriau įsisavinti turinį, o dramatiškai įgarsinta knyga suteikia didesnį estetinį pasitenkinimą.

„Skaityti bei susikaupti po sunkių dienos darbų gali tikrai ne kiekvienas, todėl audio knygos yra išmani alternatyva, kuri padeda pailsėti bei mėgautis mėgstamomis istorijomis. Klausantis audio knygų atpalaiduojate ne tik savo protą, bet ir akis, kurios dienos metu yra nuolat varginamos mėlynos ekranų šviesos. Pastebime, kad vartotojai pamažu vėl pratinasi praeityje didelio dėmesio sulaukusias radijo dramas. Priešingai nei audio knygos, radijo dramos yra teatrališkai atliekami kūriniai, kurie sukurti specialiai klausytojams. Nors anksčiau šie kūriniai buvo pasiekiami išskirtinai per radiją, šiandien visas populiariausias istorijas galite rasti ir per savo išmanųjį telefoną, naudojant pasirinktas garso turinio platformas“, – pažymėjo U. Eidžiūnaitė.

Straipsnis užsakytas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra