Robotai nepakeis gyvybės ir sveikatos mokslų specialistų – jų poreikis vis auga

Prognozuojama, kad per artimiausius keliolika metų robotai, dirbtinis intelektas, daiktų internetas, nanotechnologijos ir kitos technologinės naujovės smarkiai transformuos didžiąją dalį profesijų, o dalis jų apskritai išnyks. Į visas sritis sparčiai žengiančios technologijos pakeis darbo rinką ir pasaulyje, ir Lietuvoje. Tad jau dabar būtina aiškintis, kokios specialybės yra paklausios, o kurios nyksta ir tampa neperspektyvios, nes žmones pamažu keičia technika, dirbtinis intelektas.

Anot Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) atstovų, senstant visuomenėms bei plėtojantis technologijoms, pasaulyje auga gyvybės ir sveikatos mokslų specialistų poreikis. Ypač – slaugos, sveikatinimo, reabilitacijos, ortopedijos, geriatrijos, psichologijos ir daugelio kitų sričių. Artimiausiais dešimtmečiais ypač didės mitybos, sveikos gyvensenos konsultantų, slaugytojų, kineziterapeutų, ergoterapeutų ir įvairių psichologijos profesionalų poreikis.

Tai akcentuojama ir per universiteto rengiamas studijų muges. Viena jų jau įvyko Klaipėdoje. Besidomintiems, kokį kelią gyvenime rinktis vyresniųjų klasių moksleiviams aiškinama, kad šiuolaikinės technologijos jau šiandien smarkiai palengvina sveikatos specialistų darbą, tačiau visavertiškai pakeisti gyvo, šilto, empatija grįsto žmogiškojo bendravimo jos dar ilgai negalės. Todėl akivaizdu, kad gydytojų, kitų sveikatos specialistų robotai, dirbtinis intelektas nepakeis. Tai rodo ir tyrimai, ir įvairūs bandymai užsienio šalyse.

„Technologijų amžiuje svarbūs tampa tokie gebėjimai kaip kūrybiškumas, analitinis mąstymas, lyderystė, komandinis darbas, gebėjimas spręsti problemas ir nuolat mokytis. Šiuos gebėjimus Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentai ugdo jau šiandien, pasitelkę naujausias žinias, technologijas ir išskirtinį probleminio mokymo metodą“, – pabrėžia LSMU prorektorius studijoms prof. Kęstutis Petrikonis.

Studijas LSMU jungia žmogaus ir gyvūno sveikata, programos aprėpia sveikatos, gyvybės, biotechnologijų, žemės ūkio ir humanitarinių mokslų kryptis. Universitete rengiami visų grandžių sveikatos profesionalai. Jie jau nuo pirmųjų kursų mokomi bendrauti su pacientu. Ugdomi ne tik jų specialieji profesiniai įgūdžiai, bet ir atjautos, pagarbos pacientui jausmai, gebėjimas bendrauti, padedant sergančiajam įveikti ligą.

Prognozuojama, kad per artimiausius kelerius metus gyvūnų mokslo specialistų Lietuvoje reikės bent tris kartus daugiau nei parengiama šiandien. Vis populiarėja ir ganėtinai nauja Gyvūno ir žmogaus sąveikos studijų programa, kurioje rengiami augintinių pritaikymo visuomenėje, laisvalaikio ar terapijos tikslais specialistai.

Anot LSMU atstovo Dainoro Luko, Kaune sausio 23-iąją ir Vilniuje vasario 6-7 dienomis vyksiančios studijų mugės bus puiki proga moksleiviams iš savo bendraamžių išgirsti, ką reiškia studijuoti Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Kokių reikia savybių, kuriuos dalykus verta pasimokyti stipriau, kad būsimos studijos būtų sklandžios. LSMU karjeros konsultantai yra pasirengę padėti pasirinkti specialybę, o dėstytojai supažindins su studijų programa.

Pažymėtina, kad baigusieji Lietuvos sveikatos mokslų universitetą specialistai –paklausūs darbo rinkoje (per pirmuosius metus baigę studijas įsidarbina daugiau kaip 80 proc. absolventų). Privalumas ir tai, kad LSMU diplomas pripažįstamas tarptautiniu mastu, todėl apie karjerą ir gyvenimą užsienyje svarstantys jaunuoliai irgi gali būti ramūs, kad įgytas išsilavinimas jiems padės.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių