Šią savaitę Kopenhagoje vykusioje konferencijoje apie klimato atšilimą pranešta, kad vandenynų lygis visame pasaulyje kyla dvigubai sparčiau negu buvo manyta iki šiol.
2007-aisiais Jungtinės Tautos buvo apskaičiavę, kad jūrų lygis visame pasaulyje pakils 18-59 cm iki 2100 metų. Pastaruosius dvejus metus jūrų lygio kilimas buvo atidžiai stebimas, o gauti rezultatai apstulbino.
Paaiškėjo, kad tiek Grenlandijos, tiek Antarktidos ledynai tirpsta vis greičiau, taip didindami vandenynų lygį. Naujausiais duomenimis, vandenynai iki 2100 metų pakils tarp 50 ir 100 cm.
Grenlandijos ledynus tyrę mokslininkai nustatė, kad jie tirpsta ne tik dėl šiltėjančio klimato, bet ir dėl to, kad jų plyšius skalaujantis vanduo suskaldo ledą. Šis veiksnys anksčiau tyrinėtas nebuvo.
Remiantis iš palydovų gauta medžiaga, vandens lygis pasaulyje pradėjo kur kas sparčiau kilti nuo 1993-ųjų. Dar labiau šiltėjantis klimatas gali tik paspartinti šį procesą.
Tikimasi, kad nauji faktai apie klimato kaitą padės šių metų gruodį į susitikimą susirinksiantiems įvairių valstybių vadovams susitarti dėl priemonių, turinčių padėti kovoti prieš klimato atšilimą. Dėl kylančio vandens lygio gali būti užlieti dideli sausumos plotai ir iškreiptos šiltųjų srovių, pavyzdžiui, Golfo, kryptys, dėl kurių gerokai pasikeistų klimato sąlygos visame pasaulyje.
Naujausi komentarai