Jie atrodo draugiški ir švelnų, tačiau iš tiesų delfinai turi ir tamsiąją pusę. Mokslininkai nustatė, kad kai šie gyvūnai nori prasiskinti sau kelią, jie panaudoja prievartą.
Tarptautinė mokslininkų komanda praleido šešerius metus tyrinėdami 120 mėlynanosių delfinų elgseną vakarinėje Australijoje.
Tyrinėtojai pastebėjo, kad delfinų patinai savo dominavimą parodo seksualiniu aktu su kitu patinu. Tokiu veiksmu parodomas patinų dominavimas prieš kitas grupes, rašo „Daily Mail“.
Kai delfinų patinai susiduria su kasdieniais iššūkiais, jie suformuoja trijų tipų tarpusavio santykius. Pirmu atveju du ar trys patinai bendradarbiauja norėdami priversti patelę daugintis.
Taip pat delfinų patinai „susidraugauja“, kad nuviliotų pateles iš kitų delfinų grupių. Tokios delfinų „grupuotės“ užpuola kitus delfinus, kad atimtų iš jų pateles.
Kartais patinėliai susikooperuoja su svetimos grupės delfinais. Tai gali sukelti didžiules kovas, kuriose kaunasi apie 20 patinėlių dėl vienos patelės. Tuo metu mokslininkai pastebėjo, kad patelės tokių tvirtų ryšių tarpusavyje nekuria.
Tyrinėtojai nustatė, kad patelės bendradarbiauja tik vienu atveju – susitelkdamos prieš jaunus patinėlius.
Dauguma gyvūnų rūšių formuoja grupes, kad apgintų savo teritoriją. Tačiau delfinų stebėjimai parodė, kad šie žinduoliai bendradarbiauja ne šiuo tikslu.
Pasirodo, kad delfinai gyvena bendruomenėje „be sienų“. Šie gyvūnai poruojasi, būriuojasi tik trumpam laikui.
Mokslininkai teigia, kad delfinų bendruomeniniai ryšiai yra ypač sudėtingi. Jie bendrauja naudodami kūno kalbą, gali išmokti suprasti pagrindinius žmogaus kalbos elementus, sakinius, klausimus ir užduotis.
Naujausi komentarai