Didelės iškilmės, į kurias kviečiama daug įmonių, ruošiamos retai ir dažniausiai tik reprezentaciniais tikslais. Šiaip jos vis labiau ir labiau išeina iš mados. Bet nedidelės vaišės žmogaus gyvenime dar vis tebevaidina svarbią rolę. Ir kaip būtų galima be jų apseit?!
Į nedideles šeimyniškas vaišes galima kviesti ir telefonu, bet tik gerus pažįstamus ir draugus. Taip pakviesti žino, kad maloniai ir laisvai praleis laiką gerų pažįstamų tarpe. Bet ir tokiais atsitikimais nevertėtų klausti: "Kaip apsirengti?" Apie tai patys pagalvokime. Gražiu apsirengimu visuomet parodysime pagarbą šeimininkams. Aišku, paprastai vakarienei nėra reikalo dėtis puikios vakarinės suknelės. Čia visai tiks graži popietinė suknelė.
Vyro ir žmonos drabužiai turi šiek tiek harmonizuotis. Jei vyras darbo kostiumu, tiesiog iš įstaigos, eina į vaišes pas savo pažįstamus, tai žmona neturi dėtis elegantiškos vakarinės suknelės. Pagaliau, savo draugus kiekvienas gerai pažįsta, todėl gali žinoti, koks drabužis vienu ar kitu atveju geriausiai tiks.
Šeimininkai užsideda paprastus drabužius, kad kartais savo svečių nepastatytų nemalonion padėtin. Jei svečiai buvo kviesti telefonu, tai šeimininkui neleistina užsidėti smokingo, o šeimininkei balinės suknelės. Bet šeimininkai turi taip pat atsiminti, jog geru drabužiu parodo pagarbą savo svečiams.
Kad ir kažin kaip skanus būtų valgis, negalima savo džiaugsmo pareikšti garsiu šūkavimu. Pagyrimą galima ir kitokiu būdu išreikšti.
Tokiose šeimyniškose vaišėse nereikia per ilgai būti. Pirmieji pasijudina senesnieji svečiai. Paprastai viena iš ponių duoda suprasti, kad jau laikas išeiti. Ja paseka visi kiti. Norint išeiti pirma laiko, reikia atsiprašyti šeimininkės ar šeimininko. Tai daryti nepastebimai, kad nepakenktų kitų svečių nuotaikai. Šeimininkė taip pat nepastebimai paskambina ar kitaip praneša tarnaitei, kad ši svečią išlydėtų.
Naujausi komentarai