Pereiti į pagrindinį turinį

Prancūzų menininkas ėmėsi keisto iššūkio: peri vištų kiaušinius

2017-03-29 17:00
BNS inf.

Prancūzų menininkas, kuris neseniai savaitę išgyveno užsidaręs akmens riedulyje, trečiadienį ėmėsi ne mažiau keisto iššūkio – tupėti ant tuzino vištų kiaušinių tol, kol iš jų išsiris viščiukai.

Abrahamas Poinchevalis Abrahamas Poinchevalis Abrahamas Poinchevalis Abrahamas Poinchevalis Abrahamas Poinchevalis Abrahamas Poinchevalis Abrahamas Poinchevalis Abrahamas Poinchevalis Abrahamas Poinchevalis Abrahamas Poinchevalis

Abrahamas Poinchevalis (Abramas Puanševalis) nusprendė tapti „žmogumi višta“ ir išperėti kiaušinius už stiklinės vitrinos Paryžiaus modernaus meno centre.

Šis performansas, kuris vadinasi „Kiaušinis“ (Oeuf), gali trukti nuo trijų iki keturių savaičių, per kurias menininkas galės per parą tik pusvalandžiui pasitraukti nuo perimų kiaušinių.

Siekiant neleisti kiaušinių temperatūrai nukristi žemiau 37 laipsnių pagal Celsijų, jam sudaryta speciali dieta, kurioje yra daug imbiero.

44 metų A.Poinchevalio pavardė dar vasarį mirgėjo laikraščių antraštėse, kai jis savaitę išgyveno užsidaręs 12 tonų sveriančiame akmens riedulyje Tokijo rūmų (Palais de Tokyo) muziejuje.

Šį kartą jis vilkės specialiai jam pagamintą tradicinį korėjietišką apsiaustą, kuris šiltai uždengs jo lizdą ir kiaušinius.

Menininkas sukūrė specialų „perėjimo stalą“, kuriame kiaušiniai bus apsaugoti, kad vyras jų netyčia nesudaužytų.

Pasak A.Poinchevalio, šiam sumanymui jį įkvėpė prancūzų rašytojo Guy de Maupassanto (Gi de Mopasano) tragikomiška novelė. Joje pikto būdo ūkininko žmona nusprendžia atkeršyti linksmam dykaduoniui savo vyrui ir pasinaudodama jį paralyžiavusia paslaptinga liga naudoja jo kūno šilumą kiaušiniams perėti.

Nors savaitę, praleistą akmenyje, menininkas pavadino palaiminga, jis prisipažino, kad būsimas tupėjimas ant kiaušinių jam jau kelia nerimą.

„Anksčiau niekada taip tiesiogiai nesieksponavau publikai. Paprastai aš esu ko nors viduje. Bet kiekvienam pasirodymui būna pirmas kartas“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP.

„Buvimas akmenyje man nekėlė jokių rūpesčių, – pridūrė prancūzas. – Paprastai ateina momentas, kai pradeda stiprėti jaudulys, bet akmenyje to nebuvo. Jau beveik jaudinausi dėl to, kad nesijaudinu“.

Pasikalbėjęs su geologais menininkas tai paaiškino kalkakmenio „ypatinga ramybe“.

„Aš sužinojau, kad jis susiformavo iš lėto, sluoksnis po sluoksnio, per tūkstančius metų“, – sakė jis.

Karalius Beždžionė

Nors akmens riedulys, kuriame menininkas praleido savaitę, savo forma priminė kiaušinį, A.Poinchevalis sako, kad šie du jo pasirodymai Tokijo rūmų muziejuje tiesiogiai nėra susiję.

Nors palikęs savo ankštą akmeninį būstą menininkas iš kinų studentų išgirdo pasakojimą apie Sun Wukongą (Sun Vukongą), Karalių Beždžionę, kuris išsirito iš akmeninio kiaušinio.

A.Poinchevalis pažadėjo, kad jeigu jam pavyks išperėti viščiukus, mažyliai „eis gyventi pas mano tėvus“ Prancūzijos vakarinėje dalyje.

Jo tėvas Christainas (Kristianas) yra išradėjas, tarp kurio geriausiai žinomų išradimų yra rožių ar net šokolado kvapo tabletės.

Dažnai radikaliausiu Prancūzijos menininku vadinamam A.Poinchevaliui keisti performansai nėra svetimi. Pernai jis savaitę praleido ant 20 metrų baslio prie Paryžiaus traukinių stoties. Kitais kartais savaitę išbuvo meškos iškamšoje, valgydamas kirmėles ir vabalus, aštuonias dienas išgulėjo palaidotas po akmeniu ir plaukė Ronos upe, sėdėdamas dideliame užkimštame plastikiniame butelyje.

Tačiau didžioji menininko svajonė – pasivaikščiojimas ant debesų.

„Tam ruošiuosi jau penkerius metus, bet dar nebaigiau“, – sakė jis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų