Kaip ir kasmet, paskutinį kovo savaitgalį pereisime prie vasaros laiko. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį laikrodžio rodyklę reikės pasukti viena valanda pirmyn.
Pasukti laiką reikėtų kovo 29-ąją 3 val. nakties. Dėl šių pasikeitimų sekmadienis lietuviams sutrumpės viena valanda, tačiau gerokai ilgesni ir šviesesni taps vakarai – nuo šiol saulė leisis vėliau.
Vasaros laikas Lietuvoje įvedamas septyniems mėnesiams, kuris atšauktas bus paskutinį spalio sekmadienį – spalio 25 d. 4 val. nakties laikrodžio rodyklę pasukant atgal.
Laikas dukart per metus keičiamas atsižvelgiant į Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą dėl vasaros laiko susitarimų. Vasaros laiko įvedimui Lietuvoje šalies Vyriausybė pritarė 2003 m.
Idėją, kad persukant laikrodžio rodykles galima "pailginti" dieną ir taip sutaupyti elektros energijos, 1784 m. iškėlė amerikietis išradėjas ir politikas Benjaminas Franklinas. Jis teigė, kad žmonės švaisto šviesųjį paros laiką vasaros rytais gulėdami lovoje, o pasukus laikrodžius valandą į priekį būtų išlošiama viena šviesi vakaro valanda.
Naujausi komentarai