Atmintinė „Sukilimo“ žiūrovams: ką būtina žinoti dalyvaujant „Kaunas 2022“ renginiuose?

 • Teksto dydis:

Jau po kelių dienų Kauno ir Kauno rajono bendruomenės galės oficialiai prisistatyti kaip Europos kultūros sostinės gyventojai. Šimtai menininkų, atlikėjų, techninių specialistų, savanorių ir tiesiog kultūra degančių žmonių dėlioja paskutinius didžiojo „Kaunas 2022“ atidarymo akcentus – ir parengė atmintinę visiems, ketinantiems švęsti kartu.

Kaip gauti nemokamą bilietą ir kada atvykti

Sausio 22 d. 19.30 val. prie „Žalgirio“ arenos vyksiantis pirmasis Šiuolaikinio Kauno mito trilogijos veiksmas „Sukilimas“ – tai įspūdingas muzikos, milžiniškų vaizdo projekcijų, judesio ir šviesų spektaklis, pasakojantis apie Kauną Lietuvai ir Europai.

Visi, turintys nemokamą bilietą į atidarymo šou „Sukilimas“, į atitinkamą biliete nurodytą žiūrovų sektorių, per jo raide pažymėtus vartus, galės patekti 2 val. iki renginio pradžios – nuo 17.30 val.

Nemokami bilietai į šį renginį platinami bilietai.lt platformoje.

Prieinamumas turintiems specialiuosius poreikius

Specialiuosius poreikius turintiems asmenims yra pritaikytas „Žmonių su negalia sektorius“. Norintys patekti į šį sektorių, apsaugos darbuotojams turi pateikti ne tik bilietą, galimybių pasą (ar jam prilygstantį dokumentą), bet ir neįgaliojo pažymėjimą ar specialiųjų poreikių pažymą.

Prieinamumo sektoriuje esantiems dalyviams asistuos tam pasirengę savanoriai.

Be to, specialiuosius poreikius turintys asmenys kviečiami nemokamai pasinaudoti „Socialinis taksi“ paslaugomis, užpildant anketą internetinėje platformoje arba skambinti: +370 687 440 01 darbo dienomis 9–18 val.

Organizatorių nuotr.

Renginiai po atidarymo ir Kauno Žvėries paslapčių žaidimas

Tikslų kitų „Kaunas 2022“ atidarymo savaitgalio renginių grafiką ir vietas rasite www.kaunas2022.eu/sukilimas ir mobiliojoje „Kaunas 2022“ programėlėje. Sausio 19 d. renginiai prasidės Kauno rajone, o sausio 22 d., svarbiausią savaitgalio dieną, jų programa sudėliota taip, kad po „Sukilimo“ viskas būtų patogiai pasiekiama pėsčiomis.

Ypatinga dovana visiems Europos kultūros sostinės atidarymo dalyviams – Kauno Žvėries miesto paslapčių žaidimas, prasidėsiantis iškart po „Sukilimo“. Pasinėrę į jį ne tik atrasite dar nematytų Kauno veidų, bet ir galėsite laimėti smagių prizų. Žemėlapį su žaidimo objektais ir taisyklėmis galės gauti kiekvienas norintis, jį nuo sausio 22 dienos galima atsisiųsti oficialiame Kaunas 2022 interneto puslapyje.

Eismo ribojimas ir patarimai planuojantiems keliones

Siekiant užtikrinti renginio dalyvių bei žiūrovų saugumą, taip pat – specialiųjų tarnybų darbą, „Sukilimo“ renginio metu, prieš jį ir po jo, bus ribojamas eismas dalyje Kauno miesto centro. Organizatoriai rekomenduoja į „Kaunas 2022“ atidarymo renginius vykti viešuoju transportu (tikslų jo tvarkaraštį realiu laiku visuomet rasite programėlėje „Trafi“), kooperuotis kaimynams, nepamiršti automobilių dalinimosi ar pavežėjų paslaugų.

Pasirinkus į renginius vykti savo automobiliu, rekomenduojamos automobilių aikštelės – prie Kauno geležinkelio ir autobusų stočių, Kauno pilies, Brastos ir Užnemunės g., Aleksoto aerodrome.

M. Plepio nuotr.

Nuo sausio 22 d. 00 val. iki sausio 23 d. 00 val. uždaroma Karaliaus Mindaugo pr. atkarpa nuo Maironio g. iki Kaunakiemio g. ir patekimai į prospektą per A. Mickevičiaus, Kaunakiemio ir Maironio g.

Nuo sausio 22 d. 15 val. iki sausio 23 d. 3 val. bus ribojamas eismas šiomis gatvėmis:

● Kęstučio g. (uždaroma ties Vytauto pr. ir Kęstučio g. sankryža, leidžiamas viešojo transporto eismas)

● Gedimino g. (uždaroma ties V. Putvinskio g. ir Gedimino g. sankryža)

● D. Poškos g. (uždaroma ties I. Kanto g. ir D. Poškos g. sankryža)

● E. Ožeškienės g. (uždaroma ties Šv. Gertrūdos g. ir Savanorių pr. sankryža, leidžiamas viešojo transporto eismas).

● Griunvaldo g. (uždaroma ties Griunvaldo g. ir Vytauto pr. sankryža)

● Miško g. (uždaroma ties Griunvaldo g. ir Vytauto pr. sankryža)

● Laisvės alėja (uždaroma ties Vytauto pr. ir Laisvės al. sankryža)

● Karaliaus Mindaugo pr. link „Žalgirio“ arenos (uždaroma ties Birštono g. ir Karaliaus Mindaugo pr. sankryža, leidžiamas eismas link parkavimo zonos)

● Karaliaus Mindaugo pr. link „Žalgirio“ arenos (uždaroma ties Prietilčio g. ir Karaliaus Mindaugo pr. sankryža, leidžiamas eismas link parkavimo zonos)

Reikalinga informacija – visą savaitgalį ir dar ilgiau

Laisvės al. 36 esantis „Kaunas 2022“ biuras suvienijo jėgas su turizmo informacijos centru – nuo šiol čia galima gauti visą informaciją ne tik apie Europos kultūros sostinės renginius, bet ir apie turizmą Kaune, ekskursijas, lankomus objektus ir kt., įsigyti suvenyrų. „Kaunas 2022“ biuro darbo laikas atidarymo savaitgalį – sausio 22 d. 10–23 val., sausio 23 d. 10–18 val.

M. Plepio nuotr.

Taip pat nuo didžiojo atidarymo savaitgalio veiklą pradeda „Kaunas 2022“ infocentras prekybos ir pramogų centre „Akropolis“. Visus su Europos kultūros sostine susijusius klausimus užduoti, įdomiausių renginių rekomendacijų gauti ir suvenyrų įsigyti galima trečiajame „Akropolio“ aukšte, prie „Žalgirio“ parduotuvės. Šio infocentro darbo laikas atidarymo savaitgalį – sausio 22 d. 10–21 val., sausio 23 d. 10–17 val.

COVID-19 valdymo tvarka ir pasiruošimas nepalankioms oro sąlygoms

Tiek pagrindinis šou „Sukilimas“, tiek daugelis kitų atidarymo savaitgalį prieš ir po jo suplanuotų renginių, vyks lauke. Kauniečiams, Kauno rajono gyventojams bei miesto svečiams rekomenduojama atidžiai įvertinti orų prognozes ir renkantis aprangą bei aksesuarus atsižvelgti į temperatūrą bei kritulius, taip pat pasirūpinti slidžiai dangai atsparia avalyne.

„Kaunas 2022“ džiaugiasi dideliu partnerių tinklų, tarp kurių – ne viena Kauno maitinimo įstaiga, atidarymo savaitgalį pasiruošusi sušildyti užsukusius bei pasiūlyti jiems pasistiprinti kultūros maratono metu.

M. Plepio nuotr.

Organizatoriai primena, kad visuose „Kaunas 2022“ atidarymo renginiuose galioja LR Vyriausybės nustatyta COVID-19 pandemijos valdymo tvarka: į renginius įleidžiami tik lankytojai, turintys galiojantį Galimybių pasą ar kitą jam prilygstantį dokumentą (jį privalu pateikti drauge su bilietu, einant į renginio teritoriją). Viso renginio metu privaloma dėvėti apsaugines medicinines veido kaukes ar respiratorius, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo bei laikytis saugaus atstumo. Nuo sausio 17 d. viduje vykstančių renginių metu privaloma dėvėti respiratorius.

Negalintiems dalyvauti renginyje – transliacija per televiziją ir internetu

Pasijutus prasčiau ar užklupus peršalimo simptomams likite namuose ir stebėkite „Sukilimą“ per Nacionalinę televiziją ir internetu, juk „Kaunas 2022“ metai dar tik prasideda! Kultūros šiemet išvengti tikrai nepavyks – bus surengta daugiau kaip 40 festivalių, per 60 parodų, daugiau kaip 250 scenos meno renginių, iš kurių daugiau nei 50 premjerų, daugiau nei 250 koncertų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Būtina suprasti,

Būtina  suprasti, portretas
kad tai su kultūra ir menu turi labai mažai bendro ir žinoti , kad turi daug bendro su plovimu..

Apart

Apart portretas
eismo sutrikimu ir nepatogumu kaunieciams, nieko doro neiziuriu. Salt snargli 6val. del apribojimu.Budinkit zveri patys vieni.

nesvarbu

nesvarbu portretas
zveries zadinimas?- ar cia tik organizatoriu kvailai pasirinkta tema, ar specialiai surezisuotas biblijinis scenarijus? kriscionim ir kitiem tikintiem i Dieva nereiketu dalyvauti renginy..
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

 • Kaune prasidėjusiame festivalyje „Nerk į teatrą“ – garsinės ir atmosferinės patirtys
  Kaune prasidėjusiame festivalyje „Nerk į teatrą“ – garsinės ir atmosferinės patirtys

  Nacionaliniame Kauno dramos teatre  (NKDT) gegužės 31 d. prasidėjo iki birželio 3 d. truksiantis tarptautinis festivalis „Nerk į (garso) teatrą“. Šiais metais jis kviečia pasinerti į garsą. Festivalio programoje – užsien...

 • Ant Pelėdų kalno – Žalčio namas, atviras saulei, vėjui ir žmogui
  Ant Pelėdų kalno – Žalčio namas, atviras saulei, vėjui ir žmogui

  „Iki pat nepriklausomybės laikų buvo gajus juokingas įprotis reikalauti iš meno labai aiškios pozicijos. Tačiau cenzūros laikai baigėsi, – sako menininkas Žilvinas Landzbergas. – Ne meno užduotis būti didžiojo pasakoji...

 • Vasaros pradžia – su Pažaislio muzikos festivaliu
  Vasaros pradžia – su Pažaislio muzikos festivaliu

  Birželio 2 d. Pažaislio vienuolyno kiemelyje galingais Pietro Mascagni operos „Kaimo garbė“ garsais prasidės XXVIII Pažaislio muzikos festivalis – prestižinis muzikinis renginys, gurmaniškais muzikiniais potyriais ištisą ...

 • Koncertų ciklas „Atviros tėkmės“: kviečia pasinerti į užburiančią garsų ir vandens sinergiją
  Koncertų ciklas „Atviros tėkmės“: kviečia pasinerti į užburiančią garsų ir vandens sinergiją

  Ieškantys pabėgimo nuo kaitrios ir sausos miesto aplinkos, norintys pabėgti nuo kasdienybės ir darbų bei pasinerti į gaivią vandens ir garsų tėkmę kviečiami į kas dvi savaites vykstantį koncertų ciklą, kuriame pagrindinę vietą užims įv...

 • Kauno senamiestį užlies muzikinės ir teatrinės improvizacijos
  Kauno senamiestį užlies muzikinės ir teatrinės improvizacijos

  Vasaros laikotarpiu, kai įprastai teatrai užsidaro ilgų atostogų, improvizacijos teatras „Impro Kaunas“ kartu su Teatro klubu vienijasi bendram tikslui – improvizuotais spektakliais žiūrovus džiuginti Kauno senamiestyje, Vilniaus gatv...

 • Ne kiekvienas garsas yra muzika, bet gali būti menas
  Ne kiekvienas garsas yra muzika, bet gali būti menas

  Gegužės 31–birželio 3 d. Nacionaliniame Kauno dramos teatre (NKDT) šėls tradicinis festivalis „Nerk į teatrą“. Jį kuruojantis tarpdisciplininio meno kūrėjas, garso menininkas Arturas Bumšteinas rengia premjerą – ...

  1
 • Namai, kuriuose gyvena mūzos
  Namai, kuriuose gyvena mūzos

  „Kūryba yra laisvės erdvė“, – sako menininkė Lina Beržanskytė-Trembo. Laisvė būti ir jausti, kalbėti atvirai, nesiteisinti, nelaukti pritarimo. Laisva kūryba – tai ir drąsa, ir pažeidžiamumas. Tai tikrumas, kuris naikina ri...

  2
 • Striogos bronzos džiazas
  Striogos bronzos džiazas

  Tado Ivanausko Obelynės sodyba-memorialinis muziejus kviečia pasigrožėti nauja Nacionalinės premijos laureato skulptoriaus Leono Striogos (1930–2022) skulptūrų paroda „Striogos bronzos džiazas“. ...

  1
 • Parko muzika skambės nuo Kauno iki Palangos
  Parko muzika skambės nuo Kauno iki Palangos

  Nuo 2018 metų koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ inicijuoti vasaros koncertai „Parko muzika“ ir šiemet kvies kauniečius ir svečius pramogauti žaliose erdvėse. Penkiolika „Parko muzika“ renginių, kuriuose ska...

  1
 • Kaune atsisveikinta su aktore D. Rudokaite
  Kaune atsisveikinta su aktore D. Rudokaite

  Nacionalinį Kauno dramos teatrą sekmadienį gaubė gedulo tyla. Paskutinį „sudie“ tarti aktorei Daivai Rudokaitei čia rinkosi ją pažinoję žmonės, tarpe kurių – nemažai žinomų vardų.  ...

  3
Daugiau straipsnių