Batumio konservatorijoje ir Tbilisio Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo bažnyčioje choras pristatė lietuvių kompozitorių kūrinių programą – skambėjo Vaclovo Augustino, Eduardo Balsio, Juozo Gudavičiaus ir Donato Zakaro kūriniai.
„Sakartvelas mus pasitiko lūžtančiomis salėmis, o kiekvieną kūrinį lydėjo didžiulės ovacijos. Nors šios šalies profesionaliojo akademinio choro meno kultūra dar labai jauna – vyrauja vyrų kapelos, atliekančios folklorą, sakartveliečiai paliko išprususių ir labai išsilavinusių klausytojų įspūdį. Juos, žinoma, palepinome ir keliais žinomais Sakartvelo kompozitorių kūriniais. Su Batumi moterų choru sudainavome senąją „Suliko“, o Tbilisyje koncertą baigėme „Doluri“, aranžuota Aleksanderio Matchavariani“, – įspūdžiais dalinosi choro „Vilnius“ vyriausiasis dirigentas Artūras Dambrauskas.
Koncertinės kelionės metu choras „Vilnius“ aplankė Lietuvos ambasadą, o kultūrinę misiją tęsė kartu su Tbilisio chorų kolektyvais dalyvaudamas kruvinųjų 1989 m. Balandžio 9-osios įvykių atminimo renginyje Rustavelio skvere: pagerbė žuvusiuosius už laisvę atlikdamas V. Augustino išplėtotą lietuvių liaudies dainą. Pasirodymas ir Lietuvos kolektyvo dalyvavimas atminimo renginyje sulaukė didžiulio atgarsio Sakartvelo žiniasklaidoje bei socialiniuose tinkluose, o kolektyvo atsivežta Lietuvos vėliava emocijų pagautų renginio dalyvių iniciatyva suplevėsavo šalia Sakartvelo, Europos sąjungos ir NATO vėliavų.
„Sunku nupasakoti ypatingą vienybės jausmą, kurį išgyvenome būdami Rustavelio aikštėje kartu su likimo broliais. Dėkingi už bendrystę sakartveliečiai dar ilgai neleido mums išsiskirstyti – žavėjosi mūsų tautiniais kostiumais, fotografavosi, kalbino, dėkojo ir siuntė šilčiausius linkėjimus Lietuvai“, – pasakojo A. Dambrauskas.
Tarptautinio Tbilisio festivalio organizatoriai pabrėžė Lietuvos atlikėjų pasirodymo svarbą tokiu reikšmingu šaliai metu – minint Balandžio 9-osios įvykių trisdešimtmetį. „Šio kolektyvo atvykimo buvo laukiama trejus metus. Ir ne veltui – choras „Vilnius“ savo profesionalumu ir įdomiu repertuaru paliko fantastišką įspūdį. Ypatingai nekantravome išgirsti šiuolaikinių lietuvių kompozitorių kūrinius chorui, ir jie nenuvylė. Esame nepaprastai dėkingi chorui, jo vadovams ir dainininkams, už tokį aukštą profesionalumą ir bendravimą, kuris mums labai svarbus. Tikimės ir toliau tęsti kūrybinį bendradarbiavimą“, – kalbėjo Tarptautinio Tbilisio choro muzikos festivalio meno vadovas Arčilas Ušveridzė.
Dalyvavimas Tbilisio choro muzikos festivalyje – jau antroji koncertinė choro „Vilnius“ kelionė šiais metais. Sausio pabaigoje Karaliaučiuje (Rusija) choras dalyvavo tarptautiniame projekte „Holokausto naktis“, o šių metų lapkritį planuojama Lietuvos choro meną pristatyti Vokietijoje.
Naujausi komentarai