Eksteisėjo R. Grigo byla perduota nagrinėti Panevėžio apygardos teismui

  • Teksto dydis:

Lietuvos apeliacinis teismas perdavė buvusio teisėjo Rimanto Grigo ir advokatų kyšininkavimo bylą Panevėžio apygardos teismui.

Byla į Panevėžį keliaus Kauno apygardos teismo prašymu – šis teismas išvakarėse informavo, kad taip siekiama išvengti abejonių teismo nešališkumu. Tiek R. Grigas, tiek šiuo metu advokatu dirbantis Bronislavas Liatukas  buvo ilgamečiai baudžiamąsias bylas nagrinėję Kauno apylinkės teismo teisėjai.

Įvertinta ir tai, kad jiems dirbant teisme, šiuos kaltinamuosius siejo „kolegiški ryšiai“ su apygardos teismo teisėjais, nemaža dalis jų yra drauge dirbę.

Lietuvos apeliacinis teismas nurodė, kad „nėra jokių objektyvių duomenų“ dėl Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų šališkumo subjektyviąja prasme.

„Kita vertus, aplinkybė dėl dviejų kaltinamųjų buvimo ilgamečiais Kauno apylinkės teismo teisėjais yra pakankamas pagrindas kilti abejonėms dėl galimo Kauno apygardos teismo teisėjų šališkumo objektyviąja prasme“, – teigia teismas.

Pasak jo, bylą būtent Panevėžio teisėjams nuspręsta perduoti įvertinus teismų darbo krūvius ir tai, jog Panevėžys yra geografiškai arčiau nei Klaipėda, kurioje užimtumas panašus. 

Bylos duomenimis, R. Grigo papirkimą inicijavo advokatė Matilda Liatukaitė ir jos tėvas, buvęs ilgametis Kauno apylinkės teismo teisėjas advokatas B. Liatukas.

Pasak teisėsaugos, advokatas susitarė su Kaune dirbančia advokate Valda Grigonyte, kad neteisėtą atlygį teisėjui perduos ji, kartu su kontoros darbuotoju, teisėjo giminaičiu Tautvydu Grigu.

Prokuratūros duomenimis, teisėjas už draudimo vairuoti automobilį laikotarpio sutrumpinimą administracinėje byloje gavo tūkstančio eurų kyšį, antra tiek gavo tarpininkai.

R. Grigas apylinkės teismo teisėju Kaune dirbo nuo 1999-ųjų. Jis ilgą laiką specializavosi baudžiamųjų bylų ir administracinių nusižengimų nagrinėjime.

Prezidento Gitano Nausėdos dekretu Kauno teisėjas R. Grigas buvo atleistas pernai spalio 11 dieną, kaip pažeminęs teisėjo vardą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jei vagys juos nuperka ,tai kaip sava nuteis.

Jei vagys juos nuperka ,tai kaip sava nuteis. portretas
Teisia teismai ir niekaip nenuteisia savų kyšininkų .
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių