Grupės „Baltos varnos“ įkūrėjos: visa tai gimė iš begalybės smulkmenų

 • Teksto dydis:

Belaukiant 2019 m. kovo 30-osios, kai Kauno valstybiniame lėlių teatre „Baltų varnų“ taip mėgstami styginiai instrumentai pagausės ir autorines dainas lydės bei naujai nuspalvins styginių kvartetas, šnekučiuojamės su grupės įkūrėjomis Milda ir Terese Andrijauskaitėmis.

– Kaip pasukote muzikiniu keliu?

Teresė: Visuomet žinojome, kad norime gyvenimą sieti su muzika. Tėtis mus dėl to įspėjo, nelaikė mūsų, bet sakė: „Labai gerai, kad norite studijuoti muziką, tačiau žinokit, kad tai nėra lengvas gyvenimo kelias“. Kol kas nesigailime.

– Kokias šeimos tradicijas ypač norėtumėte išsaugoti?

Milda: Tų tradicijų daug turėdavome, sunku išskirti, visas gyvenimas šeimoje mums buvo lyg tradicija. Valgydavome vakarienes labai vėlai, nes tėvai dirbdavo kultūros rūmuose ir kartais, kol jie grįždavo ir susiruošdavome, būdavo jau vėlus metas. Tai būdavo vėlyvos vakarienės su daug pokalbių.

Teresė: Man Kalėdos yra labai įstrigusios. Mes kaip ir visi vaikai tam tikru metu išsiaiškinome, kad Kalėdų senelio nėra, bet tėvai atkakliai nepasidavė mūsų įtikinėti, kad jis yra. Tai mes iki pat dabar vaidinam tą spektaklį.

– Apie ką svajojote vaikystėje? Apie ką svajojate dabar?

Milda: Kai buvome mažos, nebuvome pačios populiariausios mergaitės, pamenu, kai su Terese ėjome gatve ir sakėm, kad išauš mūsų diena, kad būsime pripažintos dėl savo keistenybių, dėl kurių buvome engiamos.

Teresė: Turbūt skirtumas tarp vaikystės svajonių ir dabartinių, kad vaikystės svajonės jau išsipildė, o dabar svajojame, kad galėtume kurti ir savo muzika pasiektume kuo daugiau klausytojų širdžių, kuo daugiau žmonių suprastų, ką norime pasakyti ja.

– Kokią jūsų gyvenimo dalį užima muzika? O gal viską užvaldžiusi?

Milda: Ne viską. Būtų blogai, jei viską užvaldytų. Gyvenime didelę dalį užima mylimi žmonės. Labai stengiamės daugiau laiko skirti draugams, nes jie yra mums lyg šeima. Labai stengiuosi išmokti siūti, nes tai yra mano sena svajonė. Tačiau visgi pagrindinis dalykas, kuo mes gyvenam, yra muzika.

– Ar būna dienų, kai pabosta muzika?

Milda: Būna, tačiau nemanau, kad dėl to reikėtų jaudintis, jei jos praeina greitai. Tačiau visuomet turime, kas mus palaikytų – mano vyras ir sesuo yra artimiausi žmonės, taip pat yra tėvai, draugai. Jei ne tėvai, vargu ar būtumėme ten, kur esame dabar.

– Artimiausias koncertas Kaune, kuo jums ypatingas šis miestas?

Milda: Kaunas yra mums artimas. Daug pažįstamų, daug sąsajų. Ten dažnai atvažiuodavome aplankyti dėdę, kauniečiams puikiai pažįstamą Algirdą Svidinską. Kaune teko susipažinti su vienais nuostabiausių folkloristų Lietuvoje – Kauno žygeivių klubu „Gilė“. Kaunas buvo pirmas miestas, į kurį galvojome važiuoti studijuoti.

– Nesenai pradėjote naują koncertinę programą su styginių kvartetu. Kaip gimė ši idėja?

Milda: Styginių kvartetas buvo viso gyvenimo svajonė. Mes labai mylim žaidimus su harmonija, mes mėgstame gan romantiškas harmonijas, o styginių kvartetas puikiai geba tas harmonijas atskleisti ir tuo pačiu sukurti tam tikrą mistiškumą.

– Kaip šiuo metu apibūdintumėte grupės ,,Baltos varnos“ kūrybą?

Milda: Tai tikriausiai yra vienas baisiausių klausimų muzikantui, nes ypač dabar daugybė stilių sąveikauja tarpusavyje. Tai įdomus laikotarpis, nes prieš porą metų aš būčiau gan lengvai apibūdinusi mūsų kūrybą. Dabar mūsų stilius turi labai daug atšakų, tačiau mūsų muzikoje tikrai rasite folk elementų, kurie jungiasi su dainuojamąja poezija. Manau, kad mūsų muzikoje folkloro motyvų gali būti kartais daugiau, kartais mažiau, tačiau jie niekuomet neišnyks, be jų mūsų kūrybos neįsivaizduoju. Tai yra tai, nuo ko mes pradėjome.

Teresė: Tačiau vienoje vietoje stovėti yra labai nuobodu, tiek muzikantui ir kūrėjui, tiek žiūrovui, taigi keičiamės ir mes, ir mūsų muzika.

– Dalinatės su publika gera nuotaika?

Teresė: Sakoma, kad žmogus ateina į koncertą pailsėti, tai, turbūt, pailsėti yra lengviausia su gera emocija. Mes tai ir stengiamės skleisti, būtent, tą gerą emociją. Ar ji bus su kruopelyte nostalgijos, ar su kruopelyte liūdesio, bet galų gale, tai bus tam tikra mistika, magija, pakilimas nuo kasdienybės.


Kovo 30 d. 17 val. Kauno valstybiniame lėlių teatre laukia išskirtinis koncertas, kurio metu naujas grupės skambesys turėtų nustebinti ir sužavėti. „Tokį tikslą išsikėlę – ruošiamės koncertui ir esame parengę įspūdingą pasirodymą su muzikaliai išpildytomis aranžuotėmis ir puikiausia nuotaika, kokią tik galime spinduliuoti koncerto metu“, – sako seserys Milda ir Teresė.

Kartu muzikuos profesionalus smuikininkas Tadas Dešukas, tačiau šį kartą grosiantis mandolina, bei perkusininkas Martynas Nugaras. Styginių kvartete gros Vytautas Mikeliūnas (I smuikas), Jurgita Gaubytė (II smuikas), Birutė Bagdonienė (altas), Onutė Švabauskaitė (violončelė).

Grupė „Baltos varnos“ – keturios talentingos ir kūrybingos asmenybės, kurias jungia muzika. Tai Milda ir Teresė Andrijauskaitės, grupės įkūrėjos, pagrindinės vokalistės, grojančios smuikais ir gitaromis. Grupėje bosines gitaros partijas atlieka Julius Bakanauskas, mušamaisiais ritmą laiko Tomas Urbanavičius.

Į koncertą Kauno valstybiniame lėlių teatre kviečia geros muzikos ekspertai „Bardai LT“.

Bilietus platina „Tiketa“ ir 1 val. iki koncerto vietoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Saulius

Saulius portretas
Bet kodėl tiketos informacijoje parašyta ,kad asmenys iki 16 metų neįleidžiami į jų koncertą? Ar čia klaida, ar tikra nesąmonė? Jei tiesa ,tai net nebesinori eit į koncertą.

taip

taip portretas
Merginos, Jūs nuostabios....kaip ir Jūsų mieli tėveliai.

Rolandas

Rolandas portretas
Nuostabi muzika. Kas negirdėjot - pirmyn, tikrai nepasigailėsit!
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių