Kaunas kviečia į tradicija tampančią Kiemų šventę

Gegužės 23-iosios vakarą Laisvės alėja ir vėl virs didžiausiu Kauno kiemu. Kaimynai kviečiami pasirūpinti stalais, kėdėmis, užkandžiais ir gėlėmis.

Susapnavo stalą

Kunigaikštis Gediminas susapnavo, kad ant netoliese stovinčio kalno kaukia geležinis vilkas, o menininko Vytenio Jako sapne prieš trejus metus nusidriekė milžiniškas stalas, dengtas balta staltiese.

Pabudęs savo idėja jis pasidalijo su pažįstamais ir kaimyne Saule Juzeliene. Tiesa, pastaroji į bičiulio užsidegimą tąkart žiūrėjo gan skeptiškai.

"Nesuvokiau, kaip galima į Laisvės alėją atsinešti stalą ir prie jo susėsti. Man atrodė, kad tai nepasiekiama ir neįgyvendinama", – didėjant palaikančiųjų V.Jako idėją ratui, galiausiai tuo patikėjo ir S.Juzelienė.

Patikėjo ir miestiečiai – norinčiųjų švęsti drauge kasmet daugėja, todėl organizatoriai neabejoja, kad gegužės 23-iosios vakarą Nepriklausomybės aikštė ir nuo jos centro link besidriekianti Laisvės alėjos atkarpa bus tirštai nusėstos kaimynų.

Įtraukia darbas

Šiemet Kiemų šventė Laisvės alėjoje bus organizuojama jau trečią kartą, o jos idėja išlieka ta pati – krūvon suburti kaimynus ir atgaivinti sustabarėjusį tarpusavio bendravimą.

"Noriu priminti mums visiems, kad savo kiemą naudotume ne tik kaip automobilių stovėjimo aikštelę, bet kad į jį pažiūrėtume iš kiek platesnės perspektyvos", – džiaugtis kaimyno buvimu šalia, o ne degančiu jo namu kvietė menininkas.

Pasiruošimas kitam ketvirtadieniui vyksta gana intensyviai. Antai viena bendruomenė, neradusi stalo, jį ėmė meistrauti pati. Kita bendruomenė stalą turi, tačiau ieško, kas jį galėtų atvežti į vietą. Organizatoriai džiaugėsi, kad Kiemų šventė – ne vienadienis, o tęstinis projektas: susirinkę pagrindiniame kieme Laisvės alėjoje, vasarą kaimynai panašius susibūrimus organizuoja savo kiemuose.

"Smagu, kad prie šventės aktyviai jungiasi ne tik Kaunas, bet ir Kauno rajonas", – programos "Kaunas 2022" "Fluxus Labas!" bendruomenių programos koordinatorė Stefanija Paulauskaitė vylėsi, kad bėgant metams šis virusas pasklis dar plačiau.

Palanki aplinkai

Į pristatymą atvykęs avėdamas geltonais batais, kurie šiemet nutūpė ir ant Kiemų šventės organizatorių marškinėlių, V.Jakas neatmetė tikimybės, kad ateityje miestiečius kvies sekti jo pavyzdžiu, vis dėlto šiemet šventės spalva išlieka balta.

"Dar vienas akcentas – gėlės. Nesvarbu, gyvos ar dirbtinės", – "Kaunas 2022" "Fluxus Labas!" bendruomenių programos koordinatorė Simona Savickaitė jomis kvietė puošti savo stalus, plaukus ar švarkų atlapus.

Prie šventės organizavimo prisijungęs "Kūrybos kampo 360" įkūrėjas Giedrius Bučas pažadėjo, kad šiųmetis renginys bus ne tik smagus, bet ir palankus aplinkai. Todėl kaimynų prašoma nenaudoti vienkartinių plastikinių indų, atsisakyti balionų, fejerverkų ir viso to, ką vėliau reikėtų rinkti iš pakampių.

"Tie sprendimai neatims daug energijos ir pasiruošimo, bet atneš labai didelių pokyčių", – žmonių sąmoningumu neabejojo G.Bučas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nekaunietė

Nekaunietė portretas
Smetonos laikais jaunimas eidavo į Ąžuolyną piknikauti su savo kompanija buvo tai tradicija, o tradiciją išugdyti riekia sąmojo ir kultūros

...

... portretas
VMI turi kiekvieną tą besireklamuojantį web'Jobistą apmokestint pagal jų deklaruojamas sumas!

Lukas

Lukas portretas
Manau smagiau būtų ir daugiau kaimynų susirinktų jeigu šventę organizuotų pats kiemas. Ko belstis į Laisvės alėją.
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių