Tokios dienos stovyklos organizuojamos jau kelerius metus iš eilės. Šiemet užsiėmimai prasidėjo birželio mėnesį, po karantino, o paskutiniai susitikimai numatyti rugpjūčio gale.
„Kuomet stovykla nemokama, susirenka apie 15 vaikų, kai mokama – iki 10 vaikų. Tačiau net jei užsiregistruotų tik du ar trys dalyviai, stovykla vis tiek vyktų“, – pasakojo muziejaus edukatorius ir užsiėmimo vedėjas Giedrius Karpinskas.
Užsiėmimo metu autentiškoje aplinkoje vaikai sužinojo Kauno pilies istoriją, jos funkcijas ir viduramžiais gyvenusių kauniečių kasdienybę. Be istorijos pamokų ir pilies ekskursijos dalyviai taip pat lipdė molinius medalius, išbandė pamirštus senovinius žaidimus, o dienos pabaigoje, orientacinių lenktynių metu, mokėsi atskirti Lietuvos kunigaikščius.
Gretos Stakauskaitės nuotr.
Šį mėnesį taip pat turėjo vykti dar dvi dienos stovyklos kituose muziejaus skyriuose – M. K. Petrauskų ir Tautinės muzikos, kurių metu numatytos muzikinės edukacinės programos. Deja, Tautinės muzikos skyriuje užsiėmimai buvo atšaukti, kadangi vaikai dėl blogo oro neatvyko.
Naujausi komentarai