Gyvas Kauno senamiestis
Įmonės „Sukurta LT“ vadovas, vienas iš mugės organizatorių Darius Straigis sakė, jog „Kauno mugė. Pavasaris 2018“ nebūtų buvusi tokia išskirtinė ir įvairialypė, jei ne Kauno senamiesčio draugijos prisijungimas. Draugija, skelbdama vasaros sezono atidarymą, visas tris mugės dienas Vilniaus gatvę pripildė gyvo grupių skambesio. „Džiugu, jog prie tradicinės sezono atidarymo eisenos prisijungė jaunieji Kauno „Saulės“ gimnazijos muzikantai. Nors Kauno senamiesčio draugija tęsia tradicijas, tačiau siekia ir naujovių. Pastebėjome, jog miestiečiai bei svečiai dalinosi įspūdžiais ir buvo patenkinti renginių gausa.
Programos įvairovė leido kiekvienam atlikėjui atrasti savo nišą, todėl pasirodė ir vaikų kolektyvai, ir Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos jaunieji džiazistai, ir projekto „X faktorius“ finalistai „Original Copy“, o geros nuotaikos užtaisą padovanojo grupė „Laimingu būti lengva“. Alternatyvios ir sunkesnės muzikos gerbėjai klausėsi grupių „Sẽni“ bei „RavenJack“ pasirodymų. Atradimu tapo scena tapęs Kauno Rotušės balkonas, kuriame pasirodymą surengė Double J DJ “, – įspūdžiais dalinosi Kauno senamiesčio draugijos vadovė Ona Peičiūtė ir pažadėjo, jog miestiečių dar laukia daugybė gyvos muzikos vakarų, DJ pasirodymų, gatvės meno projektų, tradicinis renginys „Šokantis senamiestis“ bei kitos atrakcijos.
Skirtingos zonos – skirtigoms veikloms
„Šių metų mugei tikrai pavyko išeiti už tradicinės mugės rėmų. Ji įgavo naujo, atviro renginio formatą“, – sako viena iš mugės organizatorių, renginių organizatorių studijos „Muha“ vadovė Audronė Arkauskaitė. Pagrindinė priežastis, kodėl renginys visas tris dienas buvo kupinas veiksmo ir atradimų – mugės teritorijos suskirstymas į zonas, kuriose vyko skirtingos veiklos. Nuo E. Ožeškienės ir Vilniaus gatvių sankryžos prasidėjusi mugė buvo užpildyta prekeiviais, amatininkais, muzikantų, menininkų pasirodymais. Čia išsiskyrė prekeiviai muilu iš Prancūzijos, namine duona prekiavę kaimynai iš Latvijos, taip pat ekologiškus gaminius pardavinėję prekybininkai. Restorano „Seni vartai“ direktorė Rasa Gabalė sakė, jog sulaukė daug susidomėjimo restorano gaminamais cepelinais bei ant žarijų keptais kepsniais. „Kauno mugėje. Pavasaris 2018“ dalyvaujame jau antrąjį kartą. Esame dėkingi organizatoriams, kaimynams prekybininkams ir mūsų pirkėjams už geras emocijas“, – džiaugėsi R. Gabalė.
Šių metų mugei tikrai pavyko išeiti už tradicinės mugės rėmų. Ji įgavo naujo, atviro renginio formatą.
Nemažą srautą mada besidominčių lankytojų pritraukė šalia Kauno šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedros bazilikos veikęs Dizaino paviljonas, kuriame originalius, vienetinius drabužius, aksesuarus, garderobo detales pristatė lietuvių kūrėjai. Zonoje, įkurtoje Rotušės aikštėje, lankytojus džiugino nesibaigiantys atlikėjų, grupių pasirodymai, smalsumą žadino čia įsikūrusi Kauno kūrybinių industrijų centro „Artkomas“ palapinė, kurioje buvo galima mokytis papuošalų kūrimo iš trapių stiklo karoliukų, populiarios piešimo ant vandens – ebru ir kitų technikų, kuriomis mugės lankytojai galėjo atskleisti savo meninius gabumus. Daug dėmesio sulaukė ir laikinos retro fotografijos studijos įkūrėjai, renginio metu neturėję kada atsikvėpti.
Vis gi, ko gero, pati populiariausia ir linksmiausia mugės dalis buvo vaikų atrakcionų zona prie Kauno pilies. Čia nesibaigė gyvos, norinčiųjų papramogauti spalvingoje ir magiškoje linksmybių zonoje, eilės. Kol laukdavo savo eilės, vaikai suspėdavo sudalyvauti aplink vykstančiose norų saugojimo maišelių dirbtuvėse, aitvarų kūrimo ir leidimo veiklose ar kitur.
Ekstremalius potyrius mėgstantiems mugės lankytojams buvo skirta rampų zona, kurioje vyko krepšinio varžybos, sportinių automobilių pristatymai, paskaitos apie ekstremalų vairavimą. Šioje zonoje taip pat savo pasirodymus rengė pole dance šokėjos, įrodžiusios, jog daug susidomėjimo sulaukianti šokio technika reikalauja disciplinos ir nuoseklių treniruočių, norint pasiekti galutinį intriguojantį ir žavintį rezultatą.
Susitelkimas ir sportinis azartas
Norėjusieji pailsėti nuo šurmulio galėjo atsikvėpti Parko zonoje, kurioje vyko Mu Sang Sa šventyklos vyriausiojo vienuolio Bo Haeng Sunim paskaita. Populiarūs buvo Bhakti jogos studijos chna piešiniai ant kūno. Mugės lankytojus labai sudomino ir atviroje bei uždaroje erdvėse vykę gongų seansai. Nepaisant to, kad Parko zona buvo ramiausia, tačiau joje netrūko netikėtumų ir eksperimentų – pirmą kartą Lietuvoje surengti fakyrų pasirodymai skambant Afrikietiškų būgnų ritmams, mantroms. Taip pat surengtas įdomus flashmobas – 12 fakyrų kartu su savanoriais, kurie buvo supažindinti su saugumo taisyklėmis ir fakyrų veiklos užulisiais, atliko netikėtą pasirodymą.
Mugę raizgė ir žaismingumo jai suteikė savanorių surengtos orientacinio sporto varžybos „Minčių takas“. Varžybose dalyvavo net 10 komandų, trys iš jų laimėjo prizines vietas ir buvo apdovanotos. „Dalyvavusieji buvo labai patenkinti, nes užduotys skatino mąstyti kūrybiškai ir komandose veikti išvien. Varžybos buvo atrakcija ne tik besivaržantiems dėl prizų, tačiau ir patiems savanoriams, kurie galvodami užduotis atskleidė, kaip mato savo miestą, ką žino apie jo istoriją, kokias vietas lanko dažniausiai ir kokią prasmę joms suteikia“, – džiaugėsi organizatorė A. Arkauskaitė.
Organizatoriai sako, jog rengdami mugę, nepabijojo eksperimentų, kadangi neturėjo lūkesčių, nesitikėjo konkretaus, apibrėžto rezultato, kadangi patys dalyviai kuria renginį savo veiklų įvairove.
„Kauno mugė. Pavasaris 2018“ organizatoriai dėkoja visiems, prisidėjusiems prie renginio organizavimo, gausiai, net 50-ies savanorių komandai, partneriams bei miesto tarnyboms.
Naujausi komentarai