Kultūros ministras reiškia užuojautą dėl poeto K. Navako mirties

 • Teksto dydis:

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas reiškia užuojautą dėl poeto, eseisto, literatūros kritiko, vertėjo, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Kęstučio Navako mirties. Eidamas 56-uosius žinomas kūrėjas mirė sekmadienį. 

„Netekome itin kūrybingo ir žaismingo poezijos meistro, kūrusio – atrodytų – lengva plunksna, gyvenusio artistišku stiliumi ir pakilusio į pačias literatūros aukštumas. Netekome tikro esteto, kokių dabartiniame pasaulyje labai reta. Praradome itin subtilų, muzikalios klausos vertėją. Tai skaudi netektis visam mūsų kultūros laukui“, – pirmadienį sakė kultūros ministras M. Kvietkauskas.

Pirmadienį užuojautą dėl K. Navako netekties taip pat išreiškė Seimo Kultūros komitetas.

„Seimo Kultūros komitetas reiškia užuojautą dėl poeto, eseisto, literatūros kritiko ir vertėjo K. Navako netekties. Rašytojas savo drąsiu ir veržliu stiliumi į literatūrinį lauką įnešė ieškojimų, eksperimentų ir atradimų, kurie liks brangūs ir reikšmingi ateities kartoms. Už savo kūrybą K. Navakas pelnė Nacionalinę kultūros ir meno premiją. Menininkas įvertintas gausybe kitų apdovanojimų, tarp jų – Vyriausybės kultūros ir meno, Jotvingių premijomis, jam suteiktas geriausio Kauno menininko titulas“, – rašoma pranešime.

Kęstutis Navakas. Vilmanto Raupelio nuotr.

K. Navakas gimė 1964 metų vasario 24 dieną Utenos rajone, Šeiminiškių kaime.

1982 metais baigė vidurinę mokyklą Kaune, 1992 metais – vokiečių kalbos kursus Zalcburge. Vėliau vadovavo Kauno jauniesiems rašytojams, rašė savaitines kultūros skiltis laikraščiui „Kauno diena“ ir „Noriu“.

K. Navakas Kaune buvo atidaręs knygyną, dirbo Lietuvos televizijoje, bendradarbiavo su leidiniais „Nemunas“, „Šiaurės Atėnai“, „Laima“, „Miesto IQ“ ir kitais.

Išleido eilėraščių rinkinius „Krintantis turi sparnus“, „Pargriautas barokas“, „Žaidimas gražiais paviršiais“, „Atspėtos fleitos“, „Net ne“, eilėraščių rinktinę „Stalo sidabras“, taip pat esė rinkinius „Gero gyvenimo kronikos“, „Du lagaminai sniego“, „Stalo apologija“, „Daikčiukų visata“, „Begarsis skambutis“.

Be kita ko K. Navakas išleido esė ir fotografijų albumą „Sutiktas Kaunas“, knygą „Visi laiškai – žirafos“, epistolinės eseistikos ir eilėraščių knygą „Lorelei: 50 meilės laiškų + 50 meilės eilėraščių“, sonetų rinkinį „100 du“, taip pat parašė romanus „Vyno kopija“, „Privatus gyvulėlių gyvenimas“, sudarė šiuolaikinės lietuvių poezijos rinktinę „Lyrika plius“, išvertė vokiečių bei kitų tautų poezijos.

2006 metais K. Navakas apdovanotas Lietuvos nacionaline premija, 2014 metais tapo „Poezijos pavasario“ laureatu, o pernai jam įteikta Vyriausybės Kultūros ir meno premija.

Bičiuliai teigia, kad K. Navakui buvo palankūs visi kūrybos dievai.NAUJAUSI KOMENTARAI

ona

ona portretas
Uz. art. gal Pilyponis butu....
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių