Lietuvos liaudies buities muziejuje – tvarios mados paroda: iš audinių likučių sukurta kolekcija

  • Teksto dydis:

Liepos 29 d. Lietuvos liaudies buities muziejaus miestelyje, Urmininko name, atidaroma paroda „Antras gyvenimas: tvarumas vakar, šiandien, rytoj“. Data pasirinkta neatsitiktinai – tai susimąstyti kviečianti Žemės pereikvojimo diena, kuri rodo, kokios svarbios šiandien yra ekologijos problemos.

Paroda – tai tiltas tarp praeities ir dabarties. Ji atskleidžia, kaip, bėgant laikui, pakeičiama pirminė daiktų paskirtis, siekiant juos išsaugoti, kuo ilgiau naudoti ar perdirbti. Tvarumas seniau – taupumas dėl nepritekliaus ar tiesiog gyvenimo būdas. Tvarumas dabar – aplinkosaugos ar net ir mados reikalas.

Parodoje eksponuojami Lietuvos liaudies buities muziejuje fonduose saugomi eksponatai bei muziejininkų buityje naudoti daiktai – baldai, drabužiai, tekstilės dirbiniai, įvairūs buities ir ūkio rakandai, amatininkų darbo priemonės, žaislai.

T. Pašvenskos nuotr.

Parodoje pristatomos tvarios mados aktualijos ir žiedinę ekonomiką atspindinti dizainerio dr. Kęstučio Lekecko kolekcija „Re-Created“, sukurta iš itin brangių ir kokybiškų natūralaus pluošto audinių likučių.

Siluetai, spalvos, deriniai ir raštai yra įkvėpti lietuviško paveldo, tautinio kostiumo tradicijos, skiautinių meno. Kolekcijos „Re-Created“ modelis prestižiniame „Design award & competition“ dizaino konkurse apdovanotas aukso medaliu ir išrinktas geriausiu mados profesionalų kategorijoje 2020–2021 metais.

Parodos chronologinės parodos ribos – nuo XX a. pradžios iki dabar.

Autorių tikslas – skatinti ekologišką, tvarų gyvenimo būdą ir, pasisemiant idėjų iš praeities, mažinti vartojimą.

Paroda veiks iki spalio 1 dienos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių