Maironio lietuvių literatūros muziejuje galima susipažinti su menininko G. Markučio darbais

Iki spalio 9 dienos Maironio lietuvių literatūros muziejuje eksponuojama Gito Markučio tapybos darbų ciklo „Ugnis ir vanduo“ paroda.

Menotyrininkės Gabrielės Kuizinaitės teigimu, tapytojo G. Markučio kūryba išsiskiria jautrumu gamtai, aplinkai, istorinėms architektūros detalėms.

„Iš subjektyviai svarbių smulkmenų susideda jo meninis pasaulis, kuriame dominuoja ekspresyvi tapybos maniera, kompozicijos dinamika. Autoriaus kūryba žavi originalumu, subtilia peizažų ir miestovaizdžių interpretacija. Tapybos darbuose atsiskleidžia autoriaus filosofija, jo svarstymai apie pasaulį ir aplinką, žmogaus būtį“, – sako menotyrininkė.

G. Markutis mokėsi Biržų I vidurinėje mokykloje, 1986–1993-aisiais studijavo statybos ekonomiką Vilniaus technikos universitete, 2002–2006 metais – dailės pedagogiką Marijampolės kolegijoje. Nuo 2006-ųjų dalyvauja grupinėse parodose Lietuvoje ir Suomijoje, taip pat – pleneruose, rengia personalines parodas (jų jau buvo daugiau nei 20). Yra tarptautinių plenerų organizatorius. Dailininkas išleido tapybos albumus „Gyvenimo paralelės“ ir „Minčių skrydis“.

Tapytojo G. Markučio kūrinių turi įsigiję Lietuvos dailės kolekcininkai, meno mylėtojai Suomijoje, Sankt Peterburgo muziejai, Vinicos dailės muziejus Ukrainoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių