Birželio 12 d. 18 val. Pranciškonų vienuolyno bažnyčios kiemelyje ant žalios vejos koncertuos ekstravagantiška fleitos virtuozė iš Tolimųjų Rytų – Misao Hatozaki, populiarinanti autentiškas japonų liaudies dainas ir jų aranžuotes.
"Rytų kultūrose muzikos atlikimas tradiciškai nėra suvokiamas kaip koncertavimas: muzika didžiausią prasmę įgauna ją atliekant sau ar artimiems draugams, mėgaujantis skambančiais garsais. Muzika suvokiama kaip ritualas, dvasinis procesas, natūraliai besisiejantis su Rytams būdingu asketiškumu – šiuo atveju asketišku skambesiu, neskubrumu, pauzių ar stabtelėjimų gausa. Efemeriškumas, gyvenimas šia akimirka ir žavėjimasis ja – dar vienas ypatumas, beje, atsispindintis ir mums dažnai keistokai atrodančiame azijiečių turistų pomėgyje fotografuoti kone kiekvieną žingsnį, kai iš tiesų galbūt tai tėra žavesio akimirkos ir paprastų dalykų grožio suvokimas", – sako muzikologė Paulina Nalivaikaitė.
Kartu su fleitininke iš Japonijos koncerte dalyvaus Giedrius Gelgotas (fleita) ir Dalia Jatautaitė (vargonų pozityvas).
Birželio 19 d. 19 val. kauniečių lauks vasariška erdvė – koncertas vyks ant stogo – Prisikėlimo bazilikos terasoje. Nuo aukščiausios koncertinės estrados kauniečius sveikins jaunatviškai džiazuojantis Artūro Noviko "Jazz Isand". A.Noviko džiazo mokyklos auklėtiniai – tituluoti atlikėjai, pelnę ne vieną prestižinį apdovanojimą, surengę daugybę koncertų Lietuvoje ir užsienyje. Kiekvienas grupės "Jazz Island" pasirodymas žavi puikiu vokalu, žaismingu, nuotaikingu atlikimu, netikėtomis interpretacijomis. Drauge su savo auklėtiniais scenoje visada koncertuoja ir pats A.Novikas.
Birželio 26 d. 19 val. Prisikėlimo bazilikos terasoje koncertuos žaibiškai pasaulio koncertų sales užkariaujantis Naujų idėjų kamerinis orkestras "NI&Co".
Kolektyvas išlaiko daug kartų užsienio spaudoje aprašytą išskirtinumą. Be natų atliekama muzika, minimalistinis judesys, jautrus ir įtaigus ryšys su publika, dizainas, emocijas stipriai veikiančios koncertų programos. Visa tai sukuria akademinei muzikai netikėtą formą. Kolektyvo nariai – ne tik studijavę Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, bet ir prestižinėse Europos muzikos akademijose, o kai kurie – žinomų Lietuvos muzikų dinastijų atstovai.
"NI&Co" koncertuose publika ploja atsistojusi, įkaitusi atmosfera salėje kur kas labiau primena roko koncertus, kolektyvas, regis, visiškai nesusiduria su senstančios publikos ar kitomis klasikinės muzikos industrijos problemomis. Vokietijos ir JAV kritikų "NI&Co" įvardijamas kaip neturintis analogų, tapatinamas su roko žvaigždžių ekvivalentu klasikinės muzikos scenoje arba, kiek netikėtai, lyginamas net su kompiuteriais. Jų atliekamas repertuaras – originali, bet pabrėžtinai intelektuali ir sudėtinga muzika – tik paneigia mintį, kad šiandien publikai reikia groti populiarius valsus ar operų arijas. Orkestro koncertai – tai energijos užtaisas, gebantis išjudinti, sukelti aktyvias diskusijas, bet niekada nepaliekantis abejingų.
Naujausi komentarai