Parodos autorė Rasa Dautartaitė sako, kad liga paskatino pradėti fotoprojektą, kuris padėtų dalintis informacija apie šią ligą su žmonėmis, kurie kenčia, bet nedrįsta ieškoti pagalbos. Anot jos, šis sutrikimas nėra paprastas nerimas, kuris jaučiamas naujoje aplinkoje ar prieš darbo pokalbį – tai ilgesnį laiką trunkanti būsena, kuri pasireiškia panikos atakomis, baimėmis, psichosomatiniais negalavimais, kurių pats žmogus negali suvaldyti.
„Mūsų visų istorijos yra ir vienodos, ir skirtingos. Visos jos persmelktos nerimo, baimių, naujų gyvenimo taisyklių, kurios padeda lengviau išgyventi dieną, darbus ir save. Kiekviena nerimo sutrikimą turinti moteris, išgyvenusi panikos ataką, žino, ką reiškia beveik numirti. Gaila, bet daugelis iki šiol slepia nuo aplinkos savo ligą, neina iš namų ar net save žaloja“, – sako unikalią nuotraukų parodą rengusi R. Dautartaitė.
Kalbėdama apie save, menininkė pasakoja, kad po dviejų metų gyvenimo su nerimu – ji dar nėra atsisveikinusi su liga, bet dabar į ją žiūri kitaip.
„Galbūt ji buvo sniego lavina, liūtis, avarija gyvenime, bet kartu ji buvo šiaudas, suteikęs naują, laimingesnį gyvenimą. Todėl nusprendžiau apie tai kalbėti – nerimo moterų aplink mus yra daugiau, nei įsivaizduojame. Dalis iš jų bando ir „išsikapsto“, o kitos užsidaro savyje ir nieko „neįsileidžia“. Būtent joms norisi pasakyti, jog ši būsena gali baigtis“, – pasakoja autorė.
Prieš menininkės fotoobjektyvą stojo 19-45 metų moterys. Kai kurios iš jų su nerimo sutrikimu gyvena jau dešimtmetį. Visos jos pripažįsta, kad šiandien jos stipresnės ir yra pasiryžusios padėti kitiems.
Išskirtinę stilizuotą foto parodą „Nerimastingosios“, skirtą kovo 8 d., galima pamatyti Kaune, prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“. Paroda veiks iki kovo 31 d.
Naujausi komentarai