Pereiti į pagrindinį turinį

Tarptautinėje parodoje spindės gintaro juvelyrika

2019-10-24 06:22
DMN inf.

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyrius įgyvendina projektą, kuriuo Klaipėdoje pristato šiuolaikinės gintaro juvelyrikos parodą „Amber Room“, įsibėgėjus „gintariniam rudeniui“, šį penktadienį 17 val. kviesdamas atverti duris į „gintaro kambarį“ Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2).

N.Poškutė-Jukumienė: "Gal susitinkam kavos?.."
N.Poškutė-Jukumienė: "Gal susitinkam kavos?.." / Asmeninio archyvo nuotr.

Muziejaus trečiojo aukšto parodų salėje, autentiškame fachverkinės architektūros pastato interjere, gintaras vaidins svarbiausią kultūrinį / istorinį / meninį vaidmenį.

„Amber Room“ parodoje, simboliškai dedikuotoje Baltijos kelio jubiliejui, dalyvauja garsiausi juvelyrikos meno kūrėjai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

Lietuvai atstovauja Birutė Stulgaitė, Eglė Čėjauskaitė-Gintalė, Jurgita Erminaitė-Šimkuvienė, Sigitas Virpilaitis, Sandra Malaškevičiūtė, Šarūnė Vaitkutė, Ugnė Blažytė, Vita Pukštaitė-Bružė, Karina Kazlauskaitė ir Neringa Poškutė-Jukumienė, Solveiga ir Alfredas Krivičiai, Aušra Mačiulaitienė, šviesos instaliacijos „Amberscope“ menininkas Linas Kutavičius.

Parodoje taip pat bus eksponuojami Latvijos dailininkų Ilzės Eglės ir Unos Mikudos bei dailininkų iš Estijos Adolfo Šaulio ir Kertu Vellerind kūriniai.

Kaip teigė Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkė N.Poškutė-Jukumienė, šios parodos pagrindinis tikslas – populiarinti šiuolaikinę gintaro juvelyriką ir plėsti gintaro kaip objekto meninį lauką, pasitelkiant įvairias jo galimybių perspektyvas.

„Autorinės juvelyrikos kūrėjai, dizaineriai savo kūrybinėms idėjoms įgyvendinti gana dažnai pasitelkia gintarą, tačiau tai labai skiriasi nuo juvelyrikos meno raiškų ir šiuolaikinės gintaro juvelyrikos galimybių ribų. Čia gintaras – pirmiausia yra viena iš turiniu provokatyvių medijų, o ne vien materialus objektas. Šiuolaikinės meninės galimybės, įvairių vizualinių priemonių pasitelkimas, specialiai sukurta parodos architektūra ir netikėti rezultatai yra šio projekto pagrindinė idėja, kuri meno vartotojams bus, tikimės, patraukli ir netikėta. Klaipėdoje ir visoje Lietuvoje juvelyrikos meno parodos nėra dažnas reiškinys, tad šiuo projektu praplečiame juvelyrikos ekspozicijų ribas ir vietas, platesnį vartotojų pasiekiamumą ir labai simboliškai primename apie savo brolystę, glostomą Baltijos jūros dosnios pakrantės“, – kalbėjo N.Poškutė-Jukumienė.

Parodos organizatorius – Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyrius, partneris – Mažosios Lietuvos istorijos muziejus. Parodos kuratorės – K.Kazlauskaitė ir N.Poškutė-Jukumienė. Parodos menotyrininkės – dr. Jurgita Ludavičienė ir Kristina Pipiraitė, fotografas – Klausas Leo Richteris.

Paroda vyks iki lapkričio 23 d.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra