Zoologijos sodas turi džiugių žinių: gal ir jūs norite „prakalbinti“ gyvūnus?

 • Teksto dydis:

Kodėl žirafų toks ilgas kaklas, o pelėdos galvas gali pasukti net 270 laipsnių kampu? Kuo minta raganosės iguanos ir kiek kilometrų per dieną gali nubėgti nenuilstantieji arktiniai vilkai? 

Kaune įsikūrusio Lietuvos zoologijos sodo lankytojams, norintiems pažinti unikalų gyvūnijos pasaulį, tikriausiai ne kartą yra kilę tokių ar panašių klausimų. Lietuvos zoologijos sodas turi džiugių žinių gyvūnų mylėtojams, nes nuo šio ketvirtadienio prasideda interaktyvus edukacinis projektas „Prakalbink zoologijos sodo gyvūnus“.

Zoologijos sodo lankytojai savo išmaniųjų telefonų pagalba, nuskenavę specialų QR kodą, atsidurs socialinio tinklo „Facebook“ „Messenger“ programėlėje, kur su jais pokalbį pradės žirafos, raganosės įguanos, arktiniai vilkai ir baltosios pelėdos.

„Sulaukus užklausos su pasiūlymu prakalbinti zoologijos sodo gyvūnus, labai apsidžiaugėme, o tuo pačiu ir susimąstėme, kaip tai būtų galima padaryti įdomiai ir interaktyviai. Vienai bendrovei pristačius demonstracinę versiją su ruoniu Kajumi, likome sužavėti informacijos pateikimo forma ir paprastu naudojimo būdu – pokalbiai su gyvūnais vyksta tiesiog „Facebook“ „Messenger“ programėlėje. Juk „Facebook“ ir „Messenger“ tapo neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi, per juos bendraujame su artimaisiais, o nuo šiol, lankantis zoologijos sode, bus galima bendrauti ir su gyvūnais“, – džiaugėsi Komunikacijos ir edukacijos skyriaus vedėja Lina Gediminė.

„Vaikštinėjant su šeima Lietuvos zoologijos sode, kilo noras daugiau sužinoti apie gyvūnus – ne tik moksliškai, bet ir paprasta „žmogiška“ kalba. Kadangi mūsų įmonė kuria susirašinėjimo robotus „chatbot“ ir panaudojant šią technologiją jau „prakalbinome“ automobilius, pagalvojau – o kodėl nebūtų galima „prakalbinti“ ir gyvūnų? Gyvūnų „prakalbinimui“ panaudojome „chatbot“– susirašinėjimo robotą, susietą su „Facebook“ „Messenger“ programėle. Bendravimas su gyvūnu prasideda tada, kai lankytojas, priėjęs prie gyvūno voljero, nuskenuoja ant specialios lentelės esantį QR kodą. Nuskenavus šį kodą, pokalbis atidaromas per „Messenger“ programėlę ir paspaudus „Pradėti“ (angl. „Get started“) mygtuką prasideda pokalbis“ – apie edukacinio projekto idėją pasakojo įmonės direktorė Evelina Čiurlionė.

Daugiau informacijos, kaip prakalbinti žirafas, iguanas, arktinius vilkus ir baltąsias pelėdas, rasite adresu www.zoosodas.lt.NAUJAUSI KOMENTARAI

Maham

Maham portretas
Aš kiekvieną savaitę lengvai padarysiu 6472 dolerius iki 8364 dolerių tiesiog atliekant paprastą darbą iš namų. Praėjusį mėnesį iš šio darbo paDariau $ 28396. Nuostabus ir lengvas darbas ir reguliarios pajamos. Aš siūlau jums visiems prisijungti prie šio darbo dabar kaip ne visą darbo dieną ir uždirbti daugiau nei visą darbo dieną gaunamas pajamas >>>> w­w­w­.W­o­rkLinks3.Com

...

... portretas
Chm: "gal ir jūs norite „prakalbinti“ gyvūnus?" - o paragaut jų negalima?... - neatsigintumėt gurmanų. :/
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių