Aktyvus laisvalaikis Nemuno saloje gali apkarsti: gąsdina šunys be antsnukių

Vakarais Nemuno saloje aktyvų laisvalaikį leidžiantys kauniečiai teritorija priversti dalytis su šunimis. Pasak jų, šeimininkai savo keturkojus vedžioja be antsnukių, o neretai nusega ir pavadėlius. Gyventojai teigia pasigendantys anksčiau čia buvusios šunų vedžiojimo aikštelės, bet miesto valdžia pokyčių šiuo klausimu nežada.

Įžvelgia grėsmę ir žmonėms, ir šunims

Karaliaus Mindaugo prospekte gyvenanti moteris, vakarais ateinanti į Nemuno salą pramiklinti kūno raumenis bėgiojant, prisipažįsta besibaiminanti dėl bet kuriuo momentu galinčios kilti grėsmės saugumui.

„Visi sutikti šunų šeimininkai sako, kad nebijočiau, kad jų šuniukai geri, bet, juk kartais ir geri šunys įkanda. Savaitgalį Nemuno saloje sutikau kaimynę, taip pat turinčią šuniuką. Pasirodo, esama situacija nepatenkinti ne tik dauguma laisvalaikį čia leidžiančių žmonių, bet ir dalis šunų šeimininkų. Be antsnukių vedžiojami didesni keturkojai neretai įkanda mažesniems šunims“, – pasakoja kaunietė.

Pokyčių nežada

„Jei žmogus, pavyzdžiui, bėga krosą, šuniui – didesnė atrakcija jį vytis. Sunku suprasti, ar keturkojis elgiasi žaismingai, ar priešingai – nori įkąsti. Praėjusios savaitės pradžioje bėgiojau vakare ir nusistebėjau – visi šunys buvo be antsnukių“, – prisiminė pašnekovė.

Jei žmogus, pavyzdžiui, bėga krosą, šuniui – didesnė atrakcija jį vytis. Sunku suprasti, ar keturkojis elgiasi žaismingai, ar priešingai – nori įkąsti.

Pasak jos, šioje teritorijoje labiausiai trūksta specialios šunų vedžiojimo aikštelės, kuri atskirtų ribą tarp žmonių ir keturkojų. Anksčiau minėtos paskirties objektas Nemuno saloje buvo įrengtas netoli dabar stūksančios tinklinio aikštelės. Tačiau neilgai trukus jos neliko.

Šunų vedžiojimo zonos, pabrėžia ji, yra rekonstruotuose Kalniečių ir Dainavos parkuose. Teritoriją skiria tvora, už kurios keturkojų šeimininkai gali ne tik vaikštinėti su augintiniais, bet ir juos dresuoti. „Priimtas geras sprendimas – saugūs ir suaugusieji, ir vaikai“, – akcentavo kaunietė.

Kaip portalui kauno.diena.lt sakė Kauno miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus atstovai, šiuo metu rengiamas Nemuno salos sutvarkymo projektas. Tačiau įrengti naują šunų vedžiojimo aikštelę nenumatyta. Anksčiau čia buvusia lokacija, skirta vedžioti keturkojams, buvo pasirūpinę ir įrengę privatūs asmenys.

Nesilaikantiems taisyklių – baudos

Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pateiktais duomenimis, šiemet dėl minėtos teritorijos pareigūnai yra gavę vieną pranešimą – šuo vedžiotas be pavadėlio.

Augintinių šeimininkai turi laikytis visų numatytų reikalavimų.

„Vežioti šunis šioje lokacijoje nėra uždrausta. Tačiau augintinių šeimininkai turi laikytis visų numatytų reikalavimų – užtikrinti aplinkinių žmonių saugumą ir nepalikti gyvūno be priežiūros“, – pabrėžė Kauno apskr. VPK Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Justina Kazragytė.

Už šių taisyklių nesilaikymą asmenims numatoma administracinė atsakomybė, o kai kuriais atvejais gali būti skiriamas ir gyvūnų konfiskavimas.

Remiantis Kauno miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus pateikta statistika, iš viso šiais metais Kauno mieste užfiksuota 10 piktybinių pažeidėjų, kuriems surašyti protokolai. Jiems buvo paskirtos administracinės baudos, siekiančios nuo 30 iki 230 eurų.


Šiame straipsnyje: Nemuno salaaugintiniaišunys be antsnukiųpalaidi šunysskaitytojo naujiena

NAUJAUSI KOMENTARAI

jo

jo portretas
sunininkai visai isisiautejo

Anonimas

Anonimas portretas
Pabarstysiu ten dešrelių su žiurknuodžiais....ciu ciu ciu...ateikit rytoj...

Anonimas

Anonimas portretas
gal galetumet koki dar istatymeli sugalvoti, kad uzsideti zmones kai kurie sau patys antsnukius ?
VISI KOMENTARAI 50
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių