Du universitetai informacijos apie užimtumą pateikti kol kas negalėjo.
Anot VDU atstovės Agnės Smolienės, lyginant su praėjusiais mokslo metais, studentams apgyvendinti skirtų vietų skaičius bendrabučiuose yra padidėjęs.
„Bendrabučiai užpildyti maksimaliai, galimos naujos tik tos vietos, kurių patys studentai atsisako, o jei jos ir atsiranda, jų nelieka po kelių akimirkų“, – komentare BNS nurodė universiteto atstovė.
Pasak jos, dėl vasaros metu vykdyto remonto neapgyvendintuose kambariuose bendras lovų skaičius išaugo beveik šimtu – iki 1,6 tūkstančio.
Dešimtys laisvų vietų
Klaipėdos universitetas (KU) BNS nurodė, kad bendrabutyje esančiame Universiteto alėjoje laisvų vietų yra 56, 20 iš jų numatytos „Erasmus“ mainų programos studentams. Statybininkų prospekto bendrabutyje vis dar laisvos 70 vietų.
„Praėjusiais metais pirmu etapu visiems norėjusiems negalėjome pasiūlyti bendrabučio, tai šiemet esame nusimatę papildomų apgyvendinimo galimybių ne mūsų valdomuose objektuose“, – nurodė universitetas.
Pasak „Vilnius Tech“ kanclerio Vaidoto Trinkūno, universiteto bendrabutyje šįmet planuota apgyvendinti apie 500 pirmojo kurso studentų, tačiau sulaukta apie 450 paraiškų.
„Taigi, su vietų trūkumo problema nesusidūrėme ir jau vykdome antrąjį paraiškų etapą, kuomet bus užpildomos likusios laisvos vietos bendrabučiuose“, – rašė kancleris.
Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) vietų bendrabučiuose taip pat netrūksta: vis dar laisvos 157 vietos.
Bendrabučiai užpildyti maksimaliai, galimos naujos tik tos vietos, kurių patys studentai atsisako.
Tuo metu Vilniaus universiteto (VU) ir Kauno technologijos universiteto (KTU) atstovai BNS sakė, kad kol kas tikslūs laisvų bendrabučių vietų skaičiai nėra aiškūs.
KTU teigė bendrabučiuose galintis apgyvendinti virš 2,5 tūkst. studentų, o VU – apie 5,5 tūkstančius.
Kainos svyruoja nuo 50 iki 248 eurų
Bendrabučio kambarių kainos didžiųjų miestų aukštosiose mokyklose svyruoja nuo 50 eurų per mėnesį iki 248 eurų.
Pigiausią apgyvendinimą už 50 eurų siūlo LSMU, tačiau kambario kaina gali siekti ir 232 eurus.
Tuo metu VU pigiausias kambarys kainuoja 55 eurus, o brangiausias – 240 eurų, jei jis yra tam tikrame universitetui priklausančiame bendrabutyje, trivietis ir jame gyvena vienas studentas. Į šią kainą taip pat įskaičiuota patalynė ir jos keitimas du kartus per mėnesį.
KTU pigiausias bendrabučio kambarys kainuoja 72 eurus, o brangiausias, atnaujintame bendrabutyje – 248 eurus.
KU Universiteto alėjos bendrabutyje kambario kaina svyruoja nuo 99 eurų iki 220 eurų, o Statybininkų prospekto bendrabutyje siekia nuo 63 iki 98 eurų per mėnesį.
VDU kambario kaina bendrabutyje svyruoja nuo 75 eurų iki 210 eurų, o „Vilnius Tech“ – nuo 80 eurų iki 240 eurų. Vis tik universiteto kancleris pridūrė, kad detalesnė kaina priklauso nuo kambario tipo ir gyventojų skaičiaus, kambaryje esančių patogumų, remonto ir apgyvendinimo trukmės.
Naujausi komentarai