Atradimo džiaugsmas ir tvirto užnugario galia (Metų kaunietės rinkimai)

 • Teksto dydis:

Tęsiame pažintį su „Metų kaunietės“ rinkimų dalyvėmis. Skirtingos sritys, skirtinga patirtis ir indėlis, tačiau nauda Kaunui ir kauniečiams dėl to – tik didesnė.

9. ILONA VERONIKA KLIMANTAVIČIENĖ – Kauno kartų namų direktorė, besirūpinanti ne tik likimo nuskriaustų žmonių būtiniausiais poreikiais, bet ir gera Kartų namų atmosfera, gyventojų dvasine savijauta, plečianti jų kultūrinį akiratį.

Iš pradžių baigusi tiksliuosius mokslus ir dirbusi pagal specialybę – projektuotoja, I.V.Klimantavičienė pajuto, kad traukia kita, prasmingesnė veikla.

„Mane visuomet traukė darbas su žmonėmis, norėjau padėti“, – apie tai, kodėl pasuko į socialinio darbo sritį, pasakojo moteris. Bebaigianti šios srities studijas ji sulaukė organizacijos „Caritas“ kvietimo prisijungti kuriant Kartų namus, kurie, kaip parodė patirtis, yra labai reikalingi.

Šiuose namuose per kelis dešimtmečius užuovėją ir atspirties tašką rado daugybė žmonių, kurie čia gyvendami sugebėjo sustiprėti, atsitiesti, atgavo pasitikėjimą savimi, savo jėgomis ir visuomene bei pradėti visavertį saugų savarankišką gyvenimą.

I.V.Klimantavičienė ir jos vadovaujamo kolektyvo pastangos orientuotos vienintele kryptimi: kad įstaiga pagalbos reikalingiems žmonėms būtų namais, kuriuose gera gyventi, o darbuotojams – vieta, kurioje gera dirbti.

Pagrindinis variklis, kaip to pasiekti, anot I.V.Klimantavičienės, mylėti žmones ir savo darbą.

Mane visuomet traukė darbas su žmonėmis, norėjau padėti.

Kartų namai – mišrių socialinių paslaugų įstaiga, po savo stogu glaudžianti artimųjų neturinčius senelius ir į krizinę situaciją patekusias motinas su vaikais ar besilaukiančias moteris. Specialistai moterims padeda formuoti motinystės įgūdžius ir integruotis į visuomenę.

Darbuotojams tenka susidurti su įvairias netektis, sužeidimus patyrusiais žmonėmis, tad, be tiesioginės užduoties – padėti gyventojams ir dienos centro lankytojams įveikti patiriamus sunkumus, personalui tenka ir didžiulis emocinis krūvis.

Tad dirbti čia reikia pasiaukojimo, tvirtybės ir žinių iš pačių įvairiausių sričių, kad lankytojui būtų galima padėti, jį nukreipti tokia linkme, kad jo gyvenimas imtų keistis į gera ir galėtų gyventi savarankiškai.

18. TERESĖ RINGAILIENĖ – filologijos mokslų daktarė, vertėja, Vytauto Didžiojo universiteto Užsienio kalbų instituto lektorė, laisvalaikiu mokanti Kaune gyvenančius užsieniečius lietuvių kalbos bei supažindinanti su lietuvių kultūra, tradicijomis. Tam įkūrė Lietuvių kalbos ir kultūros klubą užsieniečiams.

Ši kandidatė pasakoja, kad ją nuo vaikystės lydėjo dainų, pasakų, istorijų, tai yra, žodžio, magija. „Be galo džiaugiuosi, kad dabar gyvenime galiu susieti nuostabiausius vaikystės prisiminimus, dvasinį, emocinį kalbos pajautimą ir lingvistikos žinias, kalbos ypatybes paaiškinti tiek moksliškiau, tiek labai paprastai, buitiškai, to kartais besimokančiajam (daugeliu atvejų – ne kalbininkui) labai reikia“, – dėstė T.Ringailienė.

Šiuo metu lietuvių kalbos mokymas jai – ir darbas, ir laisvalaikio forma. Lietuvių kalbą užsieniečiams jau apie dešimtmetį dėsto universitete, veda ir Lietuvių kalbos ir kultūros kursus užsieniečiams.

„Kiekvieną semestrą ar vasarą turiu laimės sutikti daug nuostabių studentų, kurie be galo domisi Lietuva, baltų kultūra, kurie atvažiuoja ir įsimyli mūsų šalį, kurių seneliai ar proseneliai yra lietuviai ar kurie atvažiuoja čia gyventi ar dirbti ir nori daugiau sužinoti, suprasti šalį, jos tradicijas, šventes ir t.t. Gali kažką pasakoti daugybę kartų, bet, manau, svarbu tiek kalbą, tiek šalį pajusti visais pojūčiais. Tad taip ir kilo mintis įkurti klubą nelietuviams, kur galėtume ne tik pakalbėti, bet ir prieš Užgavėnes kepti blynus, marginti margučius prieš Velykas, lieti žvakes, organizuoti viktorinas, sekti legendas… Už pastogę renginiams labai ačiū „Mokslo kavinei“, kur visada mielai priimamos ir palaikomos visos mano idėjos“, – kalbėjo pretendentė į Metų kaunietės titulą.

Tiek savo darbą, tiek laisvalaikį vadinčiau nesibaigiančiu ar kasdien vis nauju atradimu.

Paklausta apie iškylančius sunkumus, T.Ringailienė pasakojo, kad tokių nepasitaiko: žmonės patys domisi, klausia, nori pamatyti, išbandyti, paragauti. Belieka pasidalyti tuo, ką žino, moka.

„Iš esmės jaučiu tik begalinį džiaugsmą, susižavėjimą žmonėmis, kurie ne tik smalsūs, domisi tradicijomis, papročiais, šventėmis, istorija, bet yra ir tokių, kurie po metų, praleistų Lietuvoje, gali laisvai kalbėti lietuviškai. O ir aš pati sužinau daug įdomių dalykų apie kitas šalis, kultūras. Arba į savo gimtąją kalbą pažvelgiu visai kitaip. Ne kasdien susivoki, kaip panašiai nelietuvio ausims skamba Palanga ir palangė, oda ir odė, maistas ir miestas. Tad tiek savo darbą, tiek laisvalaikį vadinčiau nesibaigiančiu ar kasdien vis nauju atradimu“, – sakė moteris, išvertusi ir ne vieną istorinę mokslinę knygą, taip pat bendradarbiaujanti ir verčiant tekstus, parodų anotacijas Karo muziejui, Kauno muziejui, IX fortui. Šiais metais turėtų būti išleista jos mokomoji knyga besimokantiems lietuvių kalbos.


Į kitą etapą pateks dešimt daugiausia skaitytojų palaikymo sulaukusios dalyvės.

Už 20-uko dalyves balsuoti kviečiame iki vasario 10 d.

Balsuoti galite:

DIENRAŠTIS: iškirptą ir užpildytą specialų kuponą siųsti adresu: Metų kaunietė, „Kauno dienos“ laikraščio redakcija, I.Kanto g. 18, 44296 Kaunas, arba įmesti į specialias balsavimo dėžes redakcijos skyriuje. 1 kuponas = 10 taškų.

SMS: trumpąją žinutę (Lietuvoje) siųsti numeriu 1398 su tekstu „MKN XX“. XX – kandidatės numeris, esantis prie jos profilio portale. SMS kaina – 1 Eur. 1 SMS = 10 taškų.

PORTALAS: kauno.diena.lt rubrikoje „Metų kaunietė. Portale galima balsuoti vieną kartą per parą iš vieno IP adreso. Vienas balsavimas internetu prilygsta vienam balsui.

Vieną pretendentę į finalinį šešetuką deleguos speciali komisija. Likusios pretendentės bus išrinktos susumavus balsavimo taškus.

Iki vasario 10 d. 12 val. balsuodami išrinksite dešimt šio titulo verčiausių kauniečių.

Vasario 12 d. paskelbsime dešimtuką.

Vasario 18 d. paskelbsime finalinį pretendenčių šešetuką.

Nuo vasario 18 d. iki kovo 3 d. 12 val. balsuodami iš šešių finalininkių rinksite Metų kaunietę.

Kovo 4–5 d. susumuosime rezultatus.

Kovo 6 d. Metų kaunietę paskelbsime šventiniame renginyje.

Rinkimų „Metų kaunietė“ mecenatas: „Vikonda“ (valdybos pirmininkė Jolanta Blažytė).

Pagrindinis rėmėjas: „Kauno tiltai“.

Rėmėjai: „Volfas Engelman Nealkoholinis“, „Denticija“, SDG.

Partneriai: „Clinic / DPC“, „East Island“, „Jaukūs namai“.NAUJAUSI KOMENTARAI

J.

J. portretas
Šį titulą gauna tik ,,motinos Teresės”,besidarbuojančios apatine kūno dalim...

...,trumpas AKCENTELIS apie GERUS DARBUS...,

...,trumpas AKCENTELIS apie GERUS DARBUS..., portretas
su GERA MOTERIMI kaip ant SILTO PECIAUS SALTA ZIEMA...,malonu SIELAI ir KUNUI... TASKAS

Issirinke viena

Issirinke viena portretas
bus pazeminti kiti darbstus pilieciai.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių