Aviacijos muziejus – apgultas filmavimo komandos, tačiau kas filmuojama – griežta paslaptis

Aleksotiškiai su smalsumu stebi, kas vyksta Lietuvos aviacijos muziejaus (LAM) teritorijoje. Jis jau daugiau kaip metai uždarytas renovacijai, tačiau vakar dalis teritorijos pradėta atitverti nuo pašalinių akių. Dėmesį patraukė technikos ir personalo gausa. Pasitvirtino informacija, kad čia filmuojamas filmas, tačiau koks? Tai laikoma griežtoje paslaptyje.

„Jau vakar buvo palapinių, bet mažiau. Stovėjo keli furgonai, buvo ir lengvųjų automobilių. Šiandien jau visos aikštelės, kurios yra prie aviacijos muziejaus, yra užstatytos furgonais ir tentinėmis palapinėmis ir automobiliais. Visur užtemptos STOP juostos. Pagal techniką panašu, kad kažką filmuoja. Įdomu, ką“, – teiravosi aleksotiškė.

Šiemet panašaus sujudimo muziejaus teritorijoje nėra buvę. „Tiek žmonių, tiek automobilių ir technikos ten būna tik per aviacijos šventes. Juo labiau muziejus dabar yra renovuojamas ir išgriautas, todėl aikštelės apskritai būna tuščios.

Muziejaus vadovas Mindaugas Kavaliauskas portalui kauno.diena.lt sakė galįs atskleisti tik tai, kad pasirašyta nuomos sutartis su objektu. Sutarties sąlygos ir nuomininko pavadinimas bei kontaktai – konfidencialios.

Vilmanto Raupelio nuotr.

Susisiekus su kino pasaulio atstovais Lietuvoje jie taip pat buvo nekalbūs. Tik patvirtino, kad filmuojamas filmas, tačiau jo kūrėjai kol kas visas detales nori išlaikyti paslaptyje.

Muziejus skelbia, kad per metus rekonstrukcijos darbai jau įsibėgėjo, o muziejaus komanda ne mažiau intensyviai dirba strateguodama būsimų ekspozicijų ir veiklų turinį.

„Senasis pastatas yra stilistiškai išraiškingas, tačiau daug jo erdvių, patalpų, funkcinių elementų yra nenaudojami ar apleisti, be to, pastatas menkai pritaikytas lankytojams, o ir žmonėms su negalia”, – yra sakęs muziejaus vadovas M. Kavaliauskas.

Vilmanto Raupelio nuotr.

Architektūrinis paveldas bus išsaugotas, tačiau tuo pat metu pastatas bus modernizuotas pagal nūdienos poreikius. Išliks skulptoriaus Kazio Švažo sukurtas dolomito bareljefas „Atlanto nugalėtojai S. Darius ir S. Girėnas“ ir Boleslovo Klovos mozaika „Skrydis“ ant išorinės pastato sienos.

Pagal techniką panašu, kad kažką filmuoja. Įdomu, ką.

Iki kovo atlikti visi paruošiamieji griovimo darbai. Liko tik laikančios pagrindinės pastato statybinės konstrukcijos. „Paruošta vieta šiluminiam punktui, būsimam liftui, iškeliančiam lankytojus į apžvalgos aikštelę ant pastato stogo, demontuotos šiuolaikinių reikalavimų neatitinkančios šiaurinė ir pietinė pastato sienos. Sulaukus šiltesnių orų, bus demontuota dalis pastato stogo“, – tuomet vardijo LAM direktorius. 

Planuojama, kad muziejaus rekonstrukcija bus baigta iki kitų metų rugsėjo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Taigi

Taigi portretas
Visokie "pastebėtojai" šeriami konservatorių stengiasi spėt...

Ernestas.

Ernestas. portretas
Aviacija, aleksotiškai kaip smagu. Aną dieną išsiunčiau lėktuvėlį. Negaunu atsakymo.

Pastebėjimas

Pastebėjimas portretas
Paksius su savo chebra visą aerodromą užėmęs, angarų prisistatęs, prisidengia paveldu ir šeimininkauja:)
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių