„Darom“ rengėjai Kaune tikisi sulaukti daugiau nei 5 tūkst. talkininkų

38,5 tūkstančio maišų ir 6 tūkstančiai pirštinių – tiek priemonių bus išdalinta Kaune per penktąją švaros akciją „Darom 2012“. Startas – šį šeštadienį 10 valandą.

Ners į ežero dugną

„Kaune planuojame sulaukti daugiau nei 5 tūkstančių savanorių – tai panašus skaičius kaip ir pernai. Pradžioje buvome numatę 23 talkos taškus, tačiau dabar jų skaičius jau padidėjo iki 28. Žmonėms bus dalijami ne tik šiukšlių maišai ir pirštinės, skirtinguose taškuose jie gaus kareiviškos košės, bandelių, picų, vandens“, – pasakojo Kauno regiono koordinatorius Nemunas Tumavičius.

Aplinka bus tvarkoma visuose Kauno mikrorajonuose. Teritorija aplink Kauno apskrities viešąją biblioteką, Nemuno sala, Vytauto parko šlaitai – tai tik keletas vietų, kur darbuosis šimtai žmonių.

Naujos vietos, įtrauktos į sąrašus paskutinę akimirką, – Botanikos sodo teritorija, VI-asis fortas, Lampėdžių karjero prieigos Ežero gatvėje. Povandeninės medžioklės klubo “Neriam” narai valys ir dalį Lampėdžio dugno. Klubo nariai nufilmuos ežerų dugną, šiukšles ir kaip jos renkamos.

N.Tumavičius minėjo, kad žmonėms, norintiems dalyvauti talkoje, rekomenduojama užsiregistruoti internete, nes taip organizatoriams bus paprasčiau įvertinti, kiek priemonių reikės išdalinti. Tačiau neužsiregistravę žmonės taip pat bus laukiami. Visose talkos vietose bus koordinatorius, kuris rūpinsis, kad šiukšlės būtų surinktos ir išvežtos.

Jo teigimu, gyventojai, šeštadienį tvarkantys savo ar ar viešą erdvę, taip pat galės atnešti šiukšles į surinkimo vietas, tačiau tik iki 12 valandos.

Nepriims lapų ir padangų

“Nepriimsime tik sugrėbtų lapų, nes lapas – tai ne šiukšlė. Tai trąša, kuri turi supūti. Taip pat raginame žmones nenešti senų padangų ar baldų, nes tai stambiagabaritės atliekos. Šiuos daiktus reikia vežti į specialias aikšteles. Jei atidarę maišą, jame rasime ne vien lapus, tokias šiukšles irgi paimsime“, – tvirtino N.Tumavičius.

Jo teigimu, daugiausia galvos skausmo sukelia garažų bendrijos, kurių savininkai tempia senas padangas ir krauna prie bendrų šiukšlių.

Kalbėdamas apie vietas, kurios buvo atrinktos talkai, N.Tumavičius pasakojo, kad didžiausią darbą čia padarė visuomenė – žmonės jau nuo Naujųjų metų galėjo siūlyti, kur kupti aplinką. Vėliau visos teritorijos buvo tikrinamos ir vertinamos su savivaldybės atstovais.

Koordinatorius apgailestavo, kad iš visų apžiūrėtų prišiukšlintų teritorijų beveik pusę teko atmesti, nes tai – privati valda.
Džiugina tai, kad šiemet bendrovių nereikėjo ilgai įtikinėti išvežti šiukšles – pasak N.Tumavičiaus, geranoriškai sutiko pagelbėti apie 14 įmonių.

Darbuosis ne tik lietuviai

Drauge su Lietuva balandžio 21 d. aplinką tvarkys Kroatijos, Austrijos, Latvijos, Rusijos, JAV gyventojai. Šiemet Lietuvoje įregistruota iki 5 tūkst. vietų, kuriose darbuosis talkininkai.

Lietuvoje organizatoriai taip pat nori atkreipti dėmesį į atliekų perdirbimo svarbą.

„Iš Europos Sąjungos narių Lietuva yra antra po Rumunijos, kurios atliekų daugiausiai patenka į sąvartynus. Bet žmonės pradeda suvokti, kad esame atsakingi ne tik už tvarką savo kieme”, – sakė „Darom 2012“ vadovas Karolis Sargūnas.

 

Talkos vietos Kaune nurodytos organizatorių tinklalapyje.NAUJAUSI KOMENTARAI

P.M.

P.M. portretas
Och išplaus pingėlio...jaučiasi oranžinių dviračių pirkimo-dingimo autoriaus įdėja....

berazumis

berazumis portretas
Akcija, atrakcija. Sikam gamtoje metus, poto viena diena truputi pasitvarkom ir vel galesim metus laiko tersti ramia sazine.

as

as portretas
as darau alternatyvia akcija - netersk metus laiko ir NEDARYK!
VISI KOMENTARAI 11

Galerijos

Daugiau straipsnių