Diena be tabako Kaune: cigaretės buvo metamos į šiukšliadėžę Pereiti į pagrindinį turinį

Diena be tabako Kaune: cigaretės buvo metamos į šiukšliadėžę

2012-06-01 12:51
Diena be tabako Kaune: cigaretės buvo metamos į šiukšliadėžę Diena be tabako Kaune: cigaretės buvo metamos į šiukšliadėžę Diena be tabako Kaune: cigaretės buvo metamos į šiukšliadėžę Diena be tabako Kaune: cigaretės buvo metamos į šiukšliadėžę Diena be tabako Kaune: cigaretės buvo metamos į šiukšliadėžę Diena be tabako Kaune: cigaretės buvo metamos į šiukšliadėžę Diena be tabako Kaune: cigaretės buvo metamos į šiukšliadėžę Diena be tabako Kaune: cigaretės buvo metamos į šiukšliadėžę Diena be tabako Kaune: cigaretės buvo metamos į šiukšliadėžę

Šiandien Kauno Laisvės alėjoje rikiavosi moksleiviai ir suaugusieji, susidomėję galimybe pasitikrinti, kiek kraujyje yra anglies monoksido, kurio pagrindinis šaltinis – rūkalai.

Ši iniciatyva yra dalis kampanijos prieš rūkymą „Exrūkaliai nenugalimi“, kuri skirta Pasaulinei dienai be tabako ir organizuojama Europos Komisijos, padedant Lietuvos medicinos studentų asociacijai (LiMSA). Renginio organizatoriai bandė dar kartą įrodyti, kad gyvenimas be cigaretės – daug prasmingesnis, sveikesnis ir aktyvesnis.

Prieš pučiant į aparatą pasitikrinti sveikatą nusprendusiems kauniečiams reikėjo 15 sekundžių nekvėpuoti.

„Miesto gyventojams yra normalu pripūsti iki 3-4, labiau užterštų užmiesčių – iki 6 slėgio vienetų. Daugiau nei 7 pripučia arba dirbantieji labai užterštoje aplinkoje, arba rūkaliai“, – teigė LiMSA narys Rokas Laurinaitis.

Dauguma pasitikrinusiųjų pripūtė 1-2 vienetus. „Pasitaikė atvejis, kai vienam vilniečiui rodė 56. Jis sakė, kad surūko po 4 cigarečių pakelius kasdien. Pernai vienas Kauno moksleivis pripūtė 28, kitas – 32”, – neslėpė organizatoriai. Toks skaičius rodo sunkų apsinuodijimo laipsnį.

Kol vieni organizatoriai matavo anglies dioksido kiekį kraujyje, kiti rengė sporto estafetes, dalijo patarimus praeiviams, kaip mesti rūkyti, treti zujo po Laisvės alėją ir prašė paaukoti cigarečių, kurios vėliau buvo išmesto į šiukšliadėžę. „Visi, kurių prašėme, buvo geranoriški ir cigarečių negailėjo“, – pasakojo kampanijos „Exrūkaliai nenugalimi“ savanorė Eglė Rakauskaitė.

Ji pati yra rūkiusi porą metų. „Mesti pasisekė tikrai ne po pirmo ar antro bandymo. Mano didžiausia klaida buvo ta, kad kelias dienas nerūkiusi imdavau galvoti: viena cigaretė nepakenks. Bet ji niekuomet nebūdavo vienintelė“, – prisipažino E.Rakauskaitė.

Pagaliau ji apsisprendė mesti rūkyti, nes nepatiko būti priklausomai nuo tabako. „Cigaretės buvo mane užvaldžiusios, už jas mokėjau pinigus ir dvokiau", – pasakojo mergina.

Atsisakyti cigarečių jai padėjo tai, kad pradėjo studijuoti, pasikeitė aplinka, atsirado naujos veiklos, tad ir mažiau galimybių pasiduoti žalingam įpročiui.

Buvę rūkaliai teigia, kad nustojus rūkyti sutaupoma pinigų, pagerėja savijauta, atsiranda daugiau energijos, paskaistėja oda, nebelieka blogo burnos kvapo, jau nekalbant apie sumažėjusią riziką susirgti rimtomis ligomis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra