Kaunas padidino pagalvės mokestį iki dviejų eurų žmogui. Vicemeras sako, kad žiūrint į infliaciją, buvęs pagalvės mokestis tapo neadekvatus.
„Tai bus dalis to, ką miestas investuoja į turizmo skatinimą, tarptautinių renginių pritraukimą. Tai grąžą duoda ir viešbučiams, ir restoranams“, – teigė Kauno vicemeras Marius Palionis.
Pernai pagalvės mokestis Kauno biudžetą papildė puse milijono eurų. Padvigubinus įmoką tikimąsi padvigubinti ir pinigų surinkimą iki milijono.
„Pirmojo ketvirčio rezultatai yra rekordiniai. Tikimės neprisišnekėti, kad ir likę metų ketvirčiai būtų taip pat geri. Keičiame miesto pozicionavimą į šeimų turizmo miestą“, – aiškino „Kaunas IN“ vadovas Tadas Stankevičius.
Viešbučių didėjantis mokestis negąsdina. Tačiau naudos turės tik tada, jei bus tinkamai panaudotas.
„Jeigu tas pagalvės mokestis bus naudojamas tikslingai, pavyzdžiui, naujų dalykų pritraukimui, manau, kad viskas teisingai“, – savo nuomone dalijosi „Best baltic hotels“ vadovas Zigmantas Dargevičius.
Vis dėlto, kelionių organizatoriai sako, palyginti kitų šalių pagalvių mokesčius, Lietuva nėra pigiausia.
„Yra Europos šalių, kuriose pagalvės mokestis yra ir 30, ir 40 centų“, – sakė verslininkas Vytautas Jonas Taraila.
Turizmo ekspertai ketina stebėti situaciją, ar Kaunas nepraras turistinio pranašumo ir turistai nenusisuks nuo miesto rinkdamiesi kitus maršrutus.
„Darome jautrumo analizę, tikimės, kad nesumažės lankytojų ir neprarasime konkurencinio pranašumo“, – vylėsi „Kaunas IN“ vadovas.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Vis dėlto, yra ir tokių šalių, kur už parą viešbutyje tenka susimokėti ir dešimtis eurų.
„Jungtiniuose Arabų Emyratuose mokestis gali siekti ir dešimt eurų“, – akcentavo „DK kelionės“ direktorė Daiva Kačinskienė.
Pagalvės mokestis Kaune didėja nuo sausio.
Naujausi komentarai