Geresnė Kauno jungtis su užmiesčiu: svarstoma apie naują tiltą per Nevėžį

 • Teksto dydis:

Vaizdingą Nemuno ir Nevėžio santaką Raudondvario plento gale pėstieji ir dviratininkai netrukus galės pasiekti dar patogiau. Ties Žemutiniais Kaniūkais savavališkus pylimus abipus kelio sulyginus su žeme, jų vietoje bus įrengti platūs šaligatviai. Kitas klausimas – sklandus automobilių judėjimas. Siekiant užtikrinti saugų eismą ir greitą susi-siekimą su užmiesčiu, Kaunas svarsto galimybes statyti naują tiltą per Nevėžį ir tiesti kitą kelią Jurbarko link.

Raudondvario, Kulautuvos ar Vilkijos miestelių ir apylinkių gyventojai pritars, kad senasis K.Veverskio tiltas bei per jį einantis dviejų eismo juostų kelias nepritaikyti gerokai išaugusiems šių dienų transporto srautams. Čia ne tik formuojasi spūstys, bet ir dažnai įvyksta eismo nelaimių.

Platinti prieš beveik 70 metų statyto tilto neįmanoma dėl geografinės padėties: toliau kelias į Raudondvarį kyla į kalną, o čia pat šlaite – senos kapinės. Taigi dabar visas automobilių srautas priverstas vykti pro Raudondvarį – taip didėja gyvenvietės oro užterštumas ir keliamas pavojus pėstiesiems.

„Raudondvario tiltas nebeatitinka šiandieninio transporto apkrovimo, o pačiame Raudondvaryje žmonės priversti kvėpuoti daugybės pro šalį pravažiuojančių automobilių teršiamu oru. Deja, Kauno rajono savivaldybė mieliau puikuojasi turistų traukos objektu – vietos dvaru, bet iki šiol nesiėmė jokių realių veiksmų dėl pačių gyventojų, kad atsirastų aplinkkelis. Todėl iniciatyvos imamės mes, svarstydami tokias galimybes. Tereikia išspręsti formalumus, nes kol kas anapus Nevėžio – ne Kauno miesto savivaldybės teritorija“, – teigė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Raudondvaryje žmonės priversti kvėpuoti daugybės pro šalį pravažiuojančių automobilių teršiamu oru.

Pasak jo, sprendimas buvo surastas daugiau kaip prieš dešimtmetį, bet iki šiol gulėjo nepelnytai pamirštas. Paraleliai senajam Raudondvario tiltui, už kelių šimtų metrų Nemuno link, Kauno bendrajame plane numatytas naujas tiltas per Nevėžį ir kelias, nukreipiantis transporto srautus nuo gyvenamųjų vietovių ir iškart už Raudondvario įsikertantis į dabartinį 141-ąjį kelią Kaunas–Jurbarkas–Šilutė–Klaipėda. Atsiradus naujajam, senasis tiltas liktų tarnauti tik Raudondvario ir aplinkinių gyventojų poreikiams.

Naujasis aplinkkelis ir tiltas ne tik sujungtų miestą ir rajoną, bet ir dar labiau prieinamą bei matomą padarytų unikalų gamtos kampelį – Nemuno ir Nevėžio santaką. Su Lampėdžio ežeru besiribojanti teritorija jau pernai buvo išvalyta nuo šabakštynų ir invazinių rūšių augalų, įrengti pėstiesiems ir dviratininkams skirti takai bei apžvalgos aikštelės, s, tad atsinaujinusi laisvalaikio erdvė tapo atvira visiems kauniečiams ir miesto svečiams.NAUJAUSI KOMENTARAI

Akinys

Akinys portretas
Turbūt Panemunėje kelio nutiesti palei Nemuną nepavyko, bendruomenės protestai visgi padarė savo, tai dairos vyrutis kur galima išsilieta ta pačia tema. Tiltas per Nevėžį ir kelias palei Nemuną Kauno rajone, wow kokia idėja. Per rekreacines teritorijas pavarysim. Tik "kol kas" Kauno rajonas dar ne mano teritorija,bet nu taigi matot kad aš turiu gerų idėjų? Aš geriau už jus pačius žinau ko jums reikia. Prašykit, norėkit manęs.

Aš portretas
Kaune pakankamai problemų, oras tikrai labiau užterštas, negu Raudondvaryje.Jeigu Matjošaičiui reikia tilto Kauno rajone, tsgu už savo pinigus jį ir pasistato.Kaunui to tilto rajone tikrai nereikia.

ALGIS

ALGIS portretas
PROJEKTUOJANT TILTĄ TRUPUTĮ KAIRIAU , TILTAS SUTRUMPĖTŲ DVGUBAI .
VISI KOMENTARAI 57
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių