A. Gudžius gali lengviau atsikvėpti? Kaunas skelbia, kad leidžia likti Ąžuolyne

Ketvirtadienį viešoje erdvėje pasirodžiusi informacija apie iš Ąžuolyno vejamus lengvaatlečius, anot Kauno savivaldybės atstovų, buvo nesusipratimas – sportininkai ir toliau galės treniruotis čia įrengtame metimų sektoriuje.

Tokią netikėtą žinią vakar socialiniame tinklalapyje pranešė pasaulio ir Europos disko metimo čempionas Andrius Gudžius.

„Kauno lengvosios atletikos ateitis miglota, bet dabartis – apverktina. Vykstant stadiono rekonstrukcijos darbams vienintelė vieta treniruotis yra apšilimo ir treniruočių aikštės. Viskas kaip ir normalu, tačiau išardžius metimų aikštę visiškai neturėsime pasirinkimo. Jei vis dėlto bus įgyvendinta šį idėją, aš labai norėčiau pamatyti tą didelį geltoną ženklą „Kaunas tvarkosi“ viduryje buvusios metimų aikštės“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė A. Gudžius ir vylėsi, kad šie sprendimai dar bus pakeisti.

Iškart po sportininko paskleistos žinios Kauno miesto savivaldybės atstovai pareiškė, kad sportininkų be vietos nepaliks – bus sukurta erdvė Draugystės parke. Tačiau, pasak savivaldybės atstovų, tai buvo tik planas „B“, svarstytas reaguojant į sportininko sukeltą aršią diskusiją.

Dėl sugedusio telefono principo įvyko didelis nesusipratimas. Lengvaatlečiai kaip ir iki šiol, taip ir toliau galės sportuoti metimų sektoriuje.

Penktadienį savivaldybės atstovai išplatino, kad lengvaatlečiai niekur nevejami – jei ir toliau gali likti treniruotis Ąžuolyno parke.

„Dėl sugedusio telefono principo įvyko didelis nesusipratimas. Lengvaatlečiai kaip ir iki šiol, taip ir toliau galės sportuoti metimų sektoriuje“, – patikino Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tadas Metelionis.

Anot jo, tokia situacija išliks iki Ąžuolyno rekonstrukcijos pradžios. Kaip bus parke prasidėjus darbams, kol kas neaišku.

„Ar vykstant rekonstrukcijos darbams sportininkai galės treniruotis metimų sektoriuje, šiandien pasakyti negalime. Bet darysime viską, kad galėtų. Viskas paaiškės tik tada, kai pasibaigus konkursui turėsime rangovą ir susėdę su juo viską susiderinsime. Bet kokiu atveju, iki rekonstrukcijos pradžios būsime pasiruošę atsarginį planą, kur sportininkai galėtų treniruotis darbų metu. Tą planą rasime bendradarbiaudami su sportininkais ir treneriais“, – akcentavo T. Metelionis.

Po Ąžuolyno rekonstrukcijos metimų sektorius išliks. Projekte numatyta, kad jis bus aptvertas nauja tvora.

Penktadienį portalui kauno.diena.lt susisiekus su Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) atstovais, pastarieji teigė žiną tik vakarykštes naujienas apie planus iškeldinti sportininkų treniruotes iš Ąžuolyno į Draugystės parką.

Apie akibrokštą dėl nutrauktų treniruočių LLAF vakar sužinojusi iš A. Gudžaus trenerio Vaclovo Kidyko. Treneris suprato, kad metimų sektorius bus išardytas per tris dienas.

Penktadienį priešpiet A. Gudžius portalui kauno.diena.lt jau nedaugžodžiavo. „Laikausi tokios pozicijos, kad čia daug prirašyta visko. Dabar palauksiu, gal bus koks nors atsakas“, – sakė sportininkas.

Priešpiet jis sakė negirdėjęs, kad savivaldybė išplatinusi informaciją, jog sportininkai iš Ąžuolyno nevejami, kad jie gali likti treniruotis. „Kai turėsiu oficialią, patikrintą informaciją, galėsiu kažką pakomentuoti. O pletkais nenoriu užsiimti“, – sakė disko metikas.

Pasiteiravome, kaip jį vakar pasiekė informacija, kad jis nebegalės sportuoti Ąžuolyne, apie ką vakar jis buvo paskelbęs socialiniame tinkle. „Informacija atėjo iš Sporto skyriaus. Skyrius pavaldus savivaldybei, šie klausimai nėra nesuderinti“, – komentavo A. Gudžius. Jis teigė, kad dar vakar po situacijos paviešinimo jam teko kalbėti su Kauno meru Visvaldu Matijošaičiu. Jis sportininkui neva sakė, kad užsiims šiuo klausimu ir išspręs.

Vaclovas Kidykas

V. Kidykas penktadienį po pietų sakė nebesusigaudąs, kas vyksta. Savivaldybės išplatinta informacija apie tai, kad aliarmas dėl lengvaatlečių iškraustymo yra neva nepagrįstas, jo dar nebuvo pasiekusi.

Vakar jis, kaip pasakojo, buvo šokiruotas išgirdęs, kad treniruotės Ąžuolyne nutraukiamos, kad metimo sektorių žada išardyti per dvi savaites. „Sporto skyrius paskambino į mūsų sporto mokyklą „Startas“, o „Starto“ darbuotojai paskambino man ir sako: „Likviduojama metimo aikštė“. Sakau, ne balandžio 1-oji, nejuokaukite“, – kalbėjo V. Kidykas.

Jis teiravosi, kada prasidės Ąžuolyno renovacija. Kiek dar galės ten treniruotis? „Čia ne krepšinis. Jie ką nori, tą daro“, – nusivylė požiūriu į lengvąją atletiką V. Kidykas.

„Ne A. Gudžius turi spręsti šitą klausimą“, – piktinosi treneris.

Jis pastebėjo, kad naujienoms buvo parinktas toks laikas, kai „Starto“ direktorius yra išvykęs į komandiruotę. V. Kidyko turimomis žiniomis, oficialus paaiškinimas, kodėl planuota aikštę naikinti, – reikia vietos kur statyti statybinę techniką parko renovacijos metu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Liepa

Liepa portretas
Ąžuolyną nori urbonizuoti. Kam leido statyti vietoj kortų? Visi tie pastatai slinks gilyn link parko. Žmogaus godumui ir puikybės nėra ribų. Pasiglemžė draustinį, glemžiasi Šančių pakraštį, glemžis ir Ąžuolyną. Liūdna. Ten turėtų likti gamta, parkas, kur žmonės galėtų tiesiog būti: sportuoti, vaikščioti su vaikais, jausti medžių ošimą ir pagaliau svajoti.

Bėk

Bėk portretas
Andriau ir Vaclovai ten kur negriauna, o stato. Karjera trumpa. Uzsidirbsite pinigų ir galėsite rašyti memuarus. Milijonas pabėgo iš dalies dėl biurokratų kompetencijos nebuvimo, kvailumo ir korupcijos. Sportas beveik prie mirties.

...

... portretas
O juk ta aikštė buvo LAIKINAI aptverta... kažko užsibuvo, dabar kažkokie 'nusipelnę' jau 'SAVO' teises į ją reiškia. :/
VISI KOMENTARAI 22
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių