Gyventojai stveriasi už galvų: į namus – slenkančia gatve

P.Dovydaičio gatvės gyventojams pasiekti namus – gan nemažas iššūkis. Gatvės danga slenka šlaitu žemyn, tad kelias į namus vis siaurėja, kasdien jį vagoja nauji įtrūkimai.

Didėjančios įgriuvos

"Kauno dienos" skaitytojai pasiskundė, kad P.Dovydaičio gatvė yra beveik neišvažiuojama. Gyventojai nurodė, kad ties 41–47 namais slenka gatvės danga, tad vis labiau žiojasi įgriuvos, o pati gatvė vietomis tapo ypač siaura, tad neaišku, ar kitą dieną pavyks pasiekti namus.

"Ties šiais namais gatvė neasfaltuota. Tik prie vieno namo buvo padaryta betoninė sienelė, kad kelias ant namo negriūtų, ir išasfaltuota tik ties tuo namu, tai to asfalto gal 30 m. Buvo tas namas užsidegęs, atvažiavo ugniagesiai ir sulaužė tą betoną. Dabar viskas bėga", – taip P.Dovydaičio gatvės problemą pradėjo dėstyti vietos gyventojas Jonas.

Vyras pasakojo, kad dabar nuolat gatvės kraštai slenka į jų valdas. Jei palyja, tai atsiveria dar didesnės įgriuvos.

"Jau keičiasi ir sklypų formos, viskas ten smenga. Mes patys savo sklype žemių prisipylėme, lyginome, bet vis tiek nuo gatvės žiojasi vis didesnės įgriuvos. Ta gatvė slenka nuo mūsų sklypo į griovį, tai tuoj jos visai neliks, ir įgriuvos dar labiau kabins mūsų sklypą", – nurodė pašnekovas.

Įgriuvos nuolat plečiasi, tad važiuoti gatve darosi vis sunkiau. (Justinos Lasauskaitės nuotr.)

Niekas nepadeda

Vietos gyventojas teigė, kad apie slenkančios P.Dovydaičio gatvės problemą ne kartą yra pranešęs įvairioms institucijoms, tačiau reikalai niekaip nepajuda iš mirties taško – gatvėje įgriuvos tik didėja, sudarydamos problemų saugiai grįžti į namus.

Jau keičiasi ir sklypų formos, viskas ten smenga.

"Atvažiuoja tarnybos, pasižiūri, sako, kad slenka, bet reikia finansavimo, ir išvažiuoja. Kreipėmės ir į elektros tiekėjus, nes įgriuva artėja prie stulpo, tai jie pasakė, kad stulpas dar stovi ir taip pat nieko neketina kol kas daryti. Į seniūniją taip pat skambinome, pasakė, kad darys, bet ir toliau tyla", – skundėsi ponas Jonas.

Vyras teigė girdėjęs, kad miesto savivaldybė neskuba tvarkyti slenkančios P.Dovydaičio gatvės, nes neranda kelių kaimyninių namų savininkų, o be jų esą negalima tvarkyti, nes nėra sutikimo, kad galima įeiti į privačias valdas.

Problemą žino

Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis "Kauno dienai" nurodė, kad savivaldybei žinomos P.Dovydaičio gatvės bėdos. Jis patikino, kad gatvė bus sutvarkyta.

Tačiau specialistas nedetalizavo nei kada, nei kokie darbai bus atlikti. Liko neaišku, ar gatvės lopinėlis bus visas išasfaltuotas, ar tik sutvarkytos įgriuvos ir sutvirtinti šlaitai, einantys palei gatvę.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Seniau specialistai aiškindavo, kad darbus galima paspartinti tuo atveju, jei gyventojai sutinka padengti pusę darbų kainos. Tuomet gatvė tvarkoma iš dalies gyventojų ir miesto lėšomis. Tačiau vietos gyventojai tikino, kad neaišku, kiek galėtų kainuoti išasfaltuoti P.Dovydaičio gatvės atkarpą bei kokią sumą tektų jiems padengti.

Jei miestas paskaičiuotų tūkstantines sumas, vargu, ar išgalėtų gyventojai jas padengti. Be to, kai kurie kaimynai jau pasikeitę, namus įsigijo nauji šeimininkai, tad ir jų pozicija gatvės tvarkymo klausimais lieka neaiški.


Šiame straipsnyje: P. Dovydaičio gatvėslenka gatvėpavojusskaitytojo naujiena

NAUJAUSI KOMENTARAI

nepolitikas

nepolitikas portretas
o ten žemiau, kur išlieti pamatai, kas statosi? atrodo, kad kaip tik dėl to ir prasidėjęs slinkimas...

Anonimas

Anonimas portretas
Čia gatvės niekada nebuvo,tik takelis...

Taigi

Taigi portretas
Jei gyvena tik eiliniai runkeliai ,tai nieko nedarys, būkit ramūs.Nebent liks nuo miškų keliukų,kur neprašomi asfaltuoja.
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių