Gyventojai sutrikę: „Kauno vandenys“ neįspėję pro kanalizaciją paleido dūmus

Domeikavos gyventojai sunerimo, kai pro jų nuotekų tinklus pradėjo eiti dūmai. Žmonės piktinosi, kad „Kauno vandenys“ tokius bandymus atliko neperspėję. Tačiau bendrovės specialistai aiškino, kad specialia technika ieškoma nelegaliai prie nuotekų tinklų lietaus surinkimo sistemas prijungusių gyventojų. Tokius gyventojus suradus, galima suvaldyti patvinusių kiemų problemas.

Žmonių skundas

Į portalo kauno.diena.lt redakciją kreipėsi Domeikavos gyventojas. Ji piktinosi, kad prie jo namų bendrovė „Kauno vandenys“ atliko bandymus, kurų metu pro kanalizaciją pradėjo veržtis garai. Kauno rajono gyventojas įsitikinęs, kad žmonės apie tai turėjo būti perspėti iš anksto, o dabar esą patyrė stresą.

„Norėčiau pasidalinti patirtimi apie „Kauno vandenų“ neatsakingą elgesį. Kovo 4 dieną mūsų gyvenamajame kvartale Domeikavoje bendrovės darbuotojai ieškojo neteisėtai prijungusių drenažą prie buitinių nuotekų tinklo, jie tai darė naudodami dūminę orapūtę. Neįspėjo gyventojų ir sukėlė labai didelį stresą ir nepatogumus. Pajungus dūminę orapūtę, tiek mano name, tiek kai kuriuose kaimynų namuose per tinkamai prijungtą kanalizaciją pradėjo veržtis dūmai, kurie labai išgąsdino ir sukėlė daug nepatogumų“, – dėstė vietos gyventojas.

„Toks elgesys yra nepateisinamas, jokio atsiprašymo ar paaiškinimo iš darbuotojų nepavyko sulaukti“, – toliau pasipiktinimo neslėpė skaitytojas.

Patikrinimų tikslas

Tačiau gyventojas šioje situacijoje nėra visiškai teisus, mat „Kauno vandenys“ gali atlikti patikrinimus, neįspėję gyventojų. Mat jei būtų įspėjami, nelegaliai prie nuotekų sistemos lietaus kanalizaciją prijungę asmenys galėtų pašalinti prieigas ir patikrinimai neduotų jokių rezultatų.

Neįspėjo gyventojų ir sukėlė labai didelį stresą ir nepatogumus.

„Pagal Nuotekų tvarkymo reglamentą, paviršinės lietaus nuotekos ir buitinės nuotekos privalo būti surenkamos ir tvarkomos atskirai. Tačiau Kaune yra namų, daugeliu atvejų naujai statytų kvartalų tankiai apgyvendintuose rajonuose, kur gyventojai ar NT projektų vystytojai savavališkai lietaus nuotekų sistemas yra prijungę prie buitinių. Siekiant išaiškinti tokius atvejus, bendrovė vykdo patikrinimus sauso garo generatoriumi“, – aiškino „Kauno vandenų“ atstovas spaudai Andrius Nanėnas.

Jis nurodė, kad įprastai bendrovei jau būna žinoma, kad rajone yra nelegalių prisijungimų ir su tokiais vartotojais prieš patikrinimą jau būna bendrauta. Pirma siunčiami įspėjimai su raginimu atsijungti, po to vykdomi patikrinimai. Radus nelegalių prisijungimų, informuojamos seniūnijos ir siekiama nelegalių prisijungimų problemą spręsti geranoriškai.

„Per patikrinimus generatorius pučia garą į buitinių nuotekų šulinius ir bendrovės darbuotojai stebi, ar garas nerūksta per lietvamzdžius. Jei rūksta, vadinasi gyventojo lietaus surinkimo sistemos yra prijungtos prie buitinių. Teoriškai garas į gyventojų patalpas veržtis neturėtų, tačiau pavienių atvejų būna, jei kriauklių ar vonių sifonai įrengti prastai“, – kaip vyksta patikrinimai, aiškino „Kauno vandenų“ atstovas.

„Atsiprašome gyventojų, jei dėl patikrinimų jie patiria nepatogumų, tačiau tai nėra dūmai, o sausi garai, kurie žmogaus sveikatai nėra pavojingi ir išsisklaido pakankamai greitai“, – gyventojus nuramino A.Nanėnas.

„Kauno vandenų“ nuotr.

Probleminiai rajonai

„Kauno vandenys“ pastebi, kad kai kuriose miesto ir rajono gyvenvietėse dažnai pasitaiko atvejų, kuomet gyventojai paviršinius vandenis ir nuotekų kanalizaciją pajungia į vienus tinklus. Dėl to kemšasi vamzdynai, pakyla nuotekų lygis, valymo sistemos nebūna pajėgios visko išvalyti. Be to, kartais dėl tokių kaimynų elgesio nuotekomis patvinsta ir kiemai.

„Domeikavoje nelegalūs lietaus nuotekų sistemų prijungimai prie buitinių nuotekų tinklo rasti kai kuriuose namuose Vaisių g., Aušros g., Beržų g., Saulės g., Radikių g., Mildos g., Austėjos g., Plačioji g., Topolių g. Pasak patikrinimus vykdžiusių Eksploatacijos skyriaus inžinierių nuotekų eksploatacijai, Bajorų gatvėje beveik visi namai lietaus nuotekas prie buitinių buvo prijungę nelegaliai. Kaip informavo patikrinimus vykdę specialistai, Domeikavoje yra ir vienas dar tik statomas naujų namų kvartalas, kuriame dar nėra namų, o lietaus nuotekos jau prijungtos prie buitinių“, – vieno patikrinimo rezultatus aptarė „Kauno vandenų“ atstovas.

Jis pažymėjo, kad probleminių vietų dėl netinkamų nuotekų tvarkymo yra ne tik Domeikavoje. Didžioji dalis pranešimų gaunama ir iš Garliavos, Romainių, Rokų, Sargėnų. Avarinę tarnybą kvietę gyventojai daugiausiai skundžiasi dėl žemiau esančiose teritorijose ir kiemuose pakilusio paviršinių nuotekų lygio. Pagrindinės šių avarijų priežastys – atlydžio vandenimis perpildyti buitinių nuotekų šuliniai ir perpumpavimo siurblinės, kurios nėra pritaikytos surinkti paviršines nuotekas.

„Kaip rodo nuolat bendrovės specialistų sauso garo generatoriumi atliekamos nelegalių prisijungimų prie nuotekų tinklų paieškos – būtent šių rajonų naujakuriai ar naujų kvartalų statytojai paviršinių lietaus nuotekų surinkimo sistemas dažnai savavališkai būna prijungę prie buitinių nuotekų tinklo, nors pagal teisės aktus paviršinės ir buitinės nuotekos turi būti tvarkomos atskirai“, – sakė „Kauno vandenų“ atstovas.


Šiame straipsnyje: Kauno vandenyspatikrinimasnuotekoskanalizacijadūmaipasipiktinę gyventojaiskaitytojo naujiena

NAUJAUSI KOMENTARAI

Alis...

Alis... portretas
laukiu-nesulaukiu kada Kaune į Girstučio upelį lašišos atplauks neršti...

painiai aiškina

painiai aiškina portretas
Teisės aktai ir panašūs bla bla bla. Negi taip sunku paprastai pasakyti, kad negalima lietaus kanalizacijos jungti tiesiogiai prie fekalinės, nes liūčių metu nesusitvarkant valymo įrengimams gali tekti visas nevalytas nuotekas išleisti į artimiausią upę?

H

H portretas
Kai patys per savo tingumą užteršia gyventojų kanalizacinius tinklus . Prašant pagalbos gauni atsakymą - į nuosavus kiemus nevažiuojame ir neaptarnaujame . O čia dabar išeina kaip .... Beje mano senojoje sutarty vidaus tinklai aptarnaujami savininko lėšomis . Tinklai savavališkai pakeitė sutarties sąlygas į nenaudingas vartotojui ir reikalavo atvažiuoti ją persirašyti . Nors to nedariau bet jie taiko naują . Todėl kokia teise jie lenda į žmonių nuosavus kiemus
VISI KOMENTARAI 22

Galerijos

Daugiau straipsnių