Gyventojų galvos skausmas – didieji renginiai stadione: problema užprogramuota dešimtmečiams

Dariaus ir Girėno stadione vykstantys masiniai renginiai tampa Žaliakalnio gyventojų galvos skausmu, mat dažnas į renginį atvyksta nuosavu automobiliu ir jį palieka bet kur. Vietiniai skundžiasi, kad parkavimo problema niekaip nesprendžiama.

Užkimštos gatvės

Žaliakalnyje gyvenantys kauniečiai skundžiasi, kad kiekvieno masinio renginio metu, kuris vyksta Dariaus ir Girėno stadione, išryškėja užprogramuota parkavimo trūkumo problema, todėl kenčia įprastas gyvenimas, kartais net nėra galimybės patekti į namus.

Stadione jau vyko ne vienas renginys, į kurį plūstelėjo daugiatūkstantinė žmonių minia. Tiek SEL koncertas, tiek Lietuvos rinktinės futbolo varžybos buvo tie renginiai, į kuriuos, atrodė, keliauja nesibaigianti lankytojų virtinė.

Galima džiaugtis, kad Kaune vyksta tokie renginiai, kai organizatoriai sugeba pritraukti tiek žmonių, kiek tik telpa stadione, tačiau kiekvienas toks masinis renginys tampa Žaliakalnio gyventojų galvos skausmu, nes atvykėliai dažnai savo automobiliais užgrūda aplinkines gatveles. Stadione vykstančių renginių publika automobilius parkuoja ne tik Ąžuolyno prieigose, centrinėje miesto dalyje, bet ir Žaliakalnyje, iš kurio patogu pasiekti stadioną.

Per tuos automobilius mes normaliai į namus negalime patekti.

„Naujas europinis stadionas yra visos Lietuvos pasididžiavimas, tačiau jis sukėlė papildomų rūpesčių Žaliakalnio gyventojams. Nors renginių ir varžybų metu prašoma vykti be automobilių, atrodo, kad tai ignoruojama. Tada automobiliais būna užgrūstos visos Žaliakalnio gatvelės ir vietos, kur net sustoti draudžiama. Kone visose aplinkinėse gatvelėse važiuoti lieka vos po vieną eismo juostą.

Be to, po renginio vakare darosi spūstys, kyla konfliktai ir avarinės situacijos, kai visi bando išvažiuoti ir atsiduria vienas priešais kitą. Tada nusidriekia dar didesnė eilė. Vietiniams gyventojams tuo metu geriau visai nevažiuoti į namus ar iš jų, nes tai tiesiog neįmanoma. Per tuos automobilius mes normaliai į namus negalime patekti“, – dėstė į redakciją parašęs vietos gyventojas Paulius.

Laisviau gali kvėpuoti tik Perkūno alėjos gyventojai, mat masinių renginių metu ant Parodos kalno budi pareigūnai ar apsaugos darbuotojai ir jie į Perkūno alėjos kvartalėlį įleidžia tik vietos gyventojus, visiems kitiems eismo dalyviams renginių metu čia patekti draudžiama.

Ginčas: Vydūno al. 4 sklype miestas norėjo įrengti automobilių aikštelę, bet kol kas ginčą nagrinėja teismas. / Justinos Lasauskaitės nuotr.

Problemos niekas nesprendžia

Pasak kauniečio, parkavimo problemos niekas nesprendžia, tad ir ateityje kils problemų. „Jei tai būtų vienkartinis atvejis, nieko nesakytume, bet čia užprogramuota problema dešimtmečiams“, – teigė kaunietis Paulius.

Jis įsitikinęs, kad vykstančių į renginius neveikia prašymai automobilius palikti namuose ir keliauti viešuoju transportu, todėl turėtų būti vykdoma griežtesnė pažeidimų kontrolė, o nevietoje automobilius palikę vairuotojai būtų apdalyti baudomis.

„Žinoma, Lietuvoje ir taip sakoma, kad pas mus vien baudos ir draudimai, bet gal bus kas sugalvos kitą sprendimo būdą? Galbūt pagaliau miesto valdžia imsis spręsti šią parkavimo problemą?“ – retoriškai klausė Žaliakalnio gyventojas.

S. Baltušio nuotr.

Įstrigo teismuose

Prieš keletą metų Kauno miesto taryba visuomenės poreikiams perėmė Vydūno al. 4 sklypą. Šioje vietoje planuota įrengti maždaug 2 tūkst. vietų automobilių stovėjimo aikštelę, kuri gelbėtų Dariaus ir Girėno stadione vyksiančių renginių metu.

Tačiau tuomet kilo visuomenės pasipiktinimo banga, kad tiek daug automobilių ketinama sugrūsti Ąžuolyno pašonėje, tad miestas pradėjo laikytis nuosaikesnės pozicijos, komunikuoti, esą ten bus galima įrengti automobilių aikštelę, bet kartu bus ir vaikų žaidimo aikštelė, kita infrastruktūra. Kiek parkavimo vietų ten galėtų būti įrengta, esą paaiškėtų po įvairių studijų ir radus tinkamiausią sprendimą.

Tačiau kol kas Vydūno al. 4-ojo sklypo istorijoje dar nėra padėtas taškas. Ginčas dėl šios teritorijos persikėlė į teismą. 2022 m. pradžioje BNS skelbė, kad dėl sklypo perėmimo procedūros į teismą kreipėsi jo savininkas.

„Teritorijoje šalia Ąžuolyno parko esančių pastatų savininkas kreipėsi į teismą prašydamas uždrausti Kauno miesto savivaldybei atlikti veiksmus, susijusius su tos teritorijos paėmimu visuomenės poreikiams“, – tuomet BNS teigė Kauno savivaldybės Teisės ir konsultavimo skyriaus vedėja Rūta Šimkaitytė-Kudarauskė.

„Kauno diena“ savivaldybės atstovų prašė pakomentuoti, kokioje dabar stadijoje yra ginčas dėl Vydūno al. 4 sklypo, tačiau šia tema miesto specialistai jokio atsakymo nepateikė.

S. Baltušio nuotr.

Ragina naudotis autobusais

Kauno miesto savivaldybės administracijos Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius dienraščiui taip pat neatsakė, kaip ateityje bus sprendžiama parkavimo problema Žaliakalnyje, kai į Dariaus ir Girėno stadioną vėl suplūs daugiatūkstantinė minia. Specialistas tik paragino naudotis viešuoju transportu.

„Viešasis transportas ir automobilių statymo vietos planuojamos atsižvelgiant į organizuojamo renginio žiūrovų skaičių. Keleivių išvežimas organizuojamas po kiekvieno renginio stadione. Jei renginyje yra daugiau nei 3 tūkst. žiūrovų, organizuojamas ir atvežimas, ir išvežimas. Jei žiūrovų daugiau nei 10 tūkst., organizuojamas papildomas viešasis transportas ir papildomi maršrutai“, – komentavo M. Matusevičius.

Jis pridūrė, kad intensyviausių renginių metu organizuojamos papildomos vietos automobiliams statyti Tunelio gatvėje ir Radvilėnų plente. „Taip pat siūloma naudotis mieste esančiomis parkavimo aikštelėmis, kurias patogu pasiekti viešuoju transportu arba pėsčiomis. Automobilius galima statyti tik vietose, kur tai leidžia Kelių eismo taisyklės. Vykstant renginiams jokios išimtys netaikomos“, – teigė Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas.NAUJAUSI KOMENTARAI

konservo-bukerastams galvose pasimaišė

konservo-bukerastams galvose pasimaišė portretas
Uždarys Vilniaus Vingio parką miesto centre? Juk nėra kur automobilių statyti. Dabar Kaune futbolo čempionatas savaitgalį - ajajai ką dabar daryti, neleisti? :DDD

Ji

Ji portretas
Ar iškirtus Ąžuolyną užtektų vietos automobiliams? Tai pirmyn. Ką reiškia kažkokie ąžuolai prieš norą pasistatyti automobilį prie įėjimo į stadioną, o ne atvažiuoti visuomeniniu transportu. O juk taip ir buvo žadama prieš statybas. Kiek pasauly yra stadionų, kur žiūrovai suvažiuoja savo transportu?

Rajono gyventojas

Rajono gyventojas portretas
Būtų gerai, jei tik parkingo vietų truktų. Tualetų irgi truksta, nes dvokas žaliakalny po renginių neišpasakytas. Arba problema primatuose, kurie renkasi į renginius
VISI KOMENTARAI 56

Galerijos

Daugiau straipsnių