Inspektoriai neteko amo: mėsos gaminių gamyba – šalia graužikų nuodų ir ekskrementų

 • Teksto dydis:

Kauno mėsos perdirbimo įmonei „Magnuva“ uždrausta tiekti į rinką daugiau kaip 9,7 t įvairių mėsos gaminių bei jos pusgaminių. Patikrinus šios bendrovės gamybos cechą, nustatyta daug šiurkščių pažeidimų – nuo sanitarijos ir higienos normų, produkcijos laikymo sąlygų reikalavimų nesilaikymo iki netinkamo ženklinimo ir neužtikrinamo maisto produktų atsekamumo, keliančių rimtą riziką vartotojų sveikatai ir saugai.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) veterinarijos inspektoriai mėsos perdirbimo įmonės patikrinimo metu nustatė, kad mėsa ir jos pusgaminiai (įvairūs vyniotiniai, dešrelės, karkos, lašiniai, šaltiena ir t. t.) buvo ruošiami nešvariose patalpose, antisanitarinėmis sąlygomis. Gamybos inventorius ir įrenginių paviršiai, tiesiogiai besiliečiantys su maistu, nebuvo tinkamai plaunami ir dezinfekuojami. Patalpose dėl netvarkingos plautuvės nuotekos bėgo ant grindų.

Pagaminta produkcija nebuvo tinkamai suženklinta arba ženklinime pateikiama informacija galimai klaidino vartotoją, neužtikrintas maisto gaminių atsekamumas, nebuvo galimybės susieti konkrečių žaliavų partijų su produkcijos partijomis. Taip pat nustatyta ir produktų realizavimo pažeidimų – tinkamumo vartoti terminas buvo skaičiuojamas ne nuo gaminio pagaminimo momento, o nuo pagamintos produkcijos išvežimo dienos. Tarpiniai mėsos gaminių gamybos etapai neregistruoti. Dalis žaliavos ir jau pagamintų mėsos produktų buvo padėti tiesiogiai ant grindų, laikomi su pašaliniais daiktais, ne pagal reikalavimus, taip sudarant galimybes atsirasti kryžminei taršai.

Matant, kokiomis sąlygomis buvo gaminami itin plataus asortimento mėsos gaminiai, tai akivaizdžiai kėlė grėsmę vartotojų sveikatai.

Sandėliavimo patalpose greta prieskonių pakuočių buvo atvirai laikomi graužikų nuodai, šalia jų buvo matyti ir graužikų ekskrementų. Šalutiniai gyvūniniai produktai, t. y. įvairios maisto atliekos, buvo tvarkomos netinkamai. Užfiksuota, kad kaip gamybinis inventorius buvo naudojama apyvartinė tara – plastikinės dėžės ir kita tara, kuri neskirta naudoti pakartotinai bei liestis su maistu.

„Dėl tyrimo metu užfiksuotų pažeidimų virtinės uždraudėme realizuoti į rinką per 9,7 tonų galimai nesaugios mėsos žaliavos ir jos gaminių, nurodėme išvežti juos utilizuoti procese dalyvaujant VMVT inspektoriams. Įmonės veikla sustabdyta, kol bus pašalinti trūkumai, atsakingiems asmenims bus taikoma ir administracinė nuobauda. Įmonė visiškai nesirūpino atsekamumo užtikrinimu, kuris tiek gamybos metu, tiek ir perdirbimo, platinimo etapais labai svarbus ir padeda užkirsti kelią maisto saugumo grėsmei, kuri kyla ir dėl galimai užkrėstų produktų, ir dėl gyvūnų ligų. Šiuo atveju į tai buvo žiūrima labai aplaidžiai. Nebuvo galima nustatyti, iš kur ir kokios kokybės žaliavų buvo gaminami pusgaminiai. Laimei, visa ši nesaugi produkcija nespėjo pasiekti parduotuvių ir tam pavyko užkirsti kelią. Matant, kokiomis sąlygomis buvo gaminami itin plataus asortimento mėsos gaminiai, tai akivaizdžiai kėlė grėsmę vartotojų sveikatai. Sustabdžius įmonės veiklą, už nustatytus pažeidimus ją planuojama įtraukti į nepatikimų ūkio subjektų sąrašą“, – sprendimą komentavo tikrinimą atlikusio VMVT Marijampolės departamento direktorius Gediminas Gvazdaitis.

VMVT nuotr.

Įmonės „Magnuva“ patikrinimas buvo atliekamas VMVT taikant regioninį inspektorių rotacijos principą. Kaune įsikūrusios mėsos perdirbimo įmonės veiklos tyrimą vykdė VMVT Marijampolės departamento pareigūnai.

VMVT direktoriaus Manto Staškevičiaus teigimu, rotacijos principas taikomas jau kurį laiką ir duoda akivaizdžių rezultatų. „Dažnesnę inspektorių regioninę rotaciją taikysime ir toliau, organizuodami valstybinę kontrolę ūkio subjektuose. Mūsų siekis – kad tikrinimai būtų atliekami maksimaliai efektyviai, skaidriai ir objektyviai“, – pabrėžė Mantas Staškevičius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vytas

Vytas portretas
Atsargiai, dabar jie persivadino į UAB "Šilo Garsai".

Vegetaras

Vegetaras portretas
Tai uab Magnuva ,seimininke is Lekeciu Adele Miliusiene - Masanauskiene. Daug metu valgote ju mesos gaminius ir nepastimpate!

Žmogus

Žmogus portretas
Sveiki,komentatoriai. Taip, žiūrint į šitas nuotraukas neskanu,bet mes skaitytojai matome tik kaltinimus. Mes negalime žinoti, ar šitos nuotraukos būtent iš šitos vietos,gal tai tik žurnalistų iliustracijos straipsniui.Juk jos sukėlė audrą taip? Niekas nespausdina nykių straipsnių,jie butų nediskutuojami ir nepopuliarūs. Teisme leidžia pasisakyti kaltinamajam,o mes ir to neišgirdę,užmėtome akmenimis. Gruodis artėja pats pelningiausias laikas prekybai,gal neatsitiktinai būtent dabar uždaryti įmonę,nes lieka daugiau vietos kitiems. Gal nuodai graužikams buvo maišelyje,tik ne toje vietoje,bet paskolinta nuotrauka mus nuteikia kovai?
VISI KOMENTARAI 27
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių