Transliavo internete
Devintąją knygą pristatęs iš Kauno kilęs rašytojas D.Dargis pastebėjo, kad „kovidiniais“ laikais surengti gyvą susitikimą su skaitytojais, nemažai pastangų reikalaujantis projektas. Anot rašytojo, vieno didžiausių knygynų tinklo atstovai pareiškė nemažai reikalavimų, o galiausiai dingo taip ir nepateikę galutinio atsakymo. Tad jis nutarė kreiptis į savo ilgamečius partnerius ir daugiausia knygų Lietuvoje parduodančią kompaniją – „knygos.lt“. Būtent čia pirmąsyk ir buvo surengtas D.Dargio susitikimas su ištikimiausiais skaitytojais.
D.Dargis pastebėjo, kad per pandemiją surengti susitikimą su skaitytojais nėra lengva. (Justinos Lasauskaitės nuotr.)
Atvykę žmonės renginio vietoje pasijuto tarsi televizijos studijoje, nes knygyne stovėjo nemažai tiesioginėms transliacijoms būdingų technikos įrenginių, sukinėjosi keli žmonės su filmavimo kameromis.
„Pasaulyje tai yra įprasta praktika – tokias transliacijas daro didžiosios žvaigždės, kai pristato savo naujausius filmus ar muzikinius albumus. Bet pas mus Lietuvoje tai vis dar retai pasitaikantis reiškinys. Žinojau iš anksto, kad ne visi norintys galės patekti į šio vakaro renginį, tad sumąstėme visiems savo ištikimiems istorijų sekėjams padovanoti renginio transliaciją mano Youtube platformoje. Patikėkite, tai nėra pigus malonumas, bet kadangi tokie laikai, tad bent taip norėjau atsidėkoti visiems žmonėms, kurie kaskart seka mano istorijas, vaizdo epizodus Patreon platformoje arba kaskart perka pasirodančias knygas“, – kalbėjo D.Dargis.
Renginyje susirinko keliasdešimt žmonių, daugiausia – jauno amžiaus skaitytojai. Kriminalinių bestselerių autorių pradžiugino, kad knygas noriai skaito jaunimas. „Pirmiausia, esu rašytojas, žurnalistas, o tik paskui vaizdo įrašų kūrėjas. Man visada pirmoje vietoje bus tiktai rašymas, tad kaskart išleista nauja knyga ir jos pristatymas žmonėms – man yra didesnė šventė nei Kalėdos ar Naujieji metai“, – pažymėjo D.Dargis.
Viena populiariausių
Šiuo metu D.Dargio naujausias darbas „Kamuoliniai prie bausmės linijos“ yra viena populiariausių negrožinės literatūros knygų visoje Lietuvoje. Ši knyga noriai perkama ne tik internete, bet ir didžiuosiuose knygynuose. Štai praėjusią savaitę D.Dargio dokumentinis kriminalinis trileris apie Kamuolinius pagal pardavimus nusileido tiktai taip pat neseniai išleistai knygai apie šalies prezidentą Valdą Adamkų.
D.Dargis pastebi, kad skaitytojus kur kas labiau nei 1990-tieji domina šių laikų istorijos. „Bet vėlgi kartais publiką sunku suvokti, nes knygos apie daktarus vienuolika metų iš eilės yra perkamos, o kamuoliniai – mažai žinoma ir paslaptingiausia šalies grupuotė, tad greičiausiai dėl to taip patraukė skaitytojų dėmesį. Nors tikrai nerašau ir neleidžiu knygų, kad patekčiau į skaitomiausiųjų topus, bet kuriuo atveju tai yra labai džiugios žinios“, – teigė D. Dargis.
Pacituosiu iš knygos: „Ir liūdna bachūrų baigtis: „dėžėje arba padvale.“
Knygų apie kriminalinį pasaulį autorius prasitarė, kad netrukus knygynuose, „Maxima“ parduotuvėse pasirodys antrasis knygos tiražas. „Nuo pradžių tikėjau, kad šita knyga atras savo skaitytoją, tad jau rašydamas pirmus jos puslapius ir vėliau rūpindamasis knygos leidybos reikalais kaip niekada jaučiausi ramiai ir stabiliai. Juk būna, kad kartais labai tyliai trokšti ir svajoji apie sėkmę, bet galiausiai tenka šiek tiek nusivilti. Taigi, šiuo atveju nebuvau užsiprogramavęs ir viską paleidau savieigai – maždaug bus kaip bus. Ir nutiko smagus efektas – nuo pirmos apie Kamuolinių knygą paskelbtos žinutės mano feisbuke susidomėjimas ja tiesiog sprogo. Panašu, kad nuo šiol taip dažniau reikia elgtis ne tik knygų leidybos versle“, – pasakojo savarankiškai knygas leidžiantis D.Dargis.
Aprašo liūdną baigtį
Knygos pristatyme apsilankęs ir su skaitytojais bendravęs buvęs Lietuvos policijos generalinis komisaras bei ilgametis šalies kriminalinės policijos vadovas Visvaldas Račkauskas pastebėjo, kad Kamuolinių istorijų knygą parašęs autorius įdėjo milžiniškas pastangas.
„Jis atliko didelį darbą, surinkdamas begalę faktinės dokumentinės informacijos iš viešų informacijos šaltinių, archyvinių bylų, apklausdamas ar tiesiog pasikalbėdamas su dešimtimis konkrečių liudytojų, organizuoto nusikalstamumo gaujų narių, juos pažįstančių, ar kitaip su jais susietų asmenų, nukentėjusių nuo nusikalstamų veiklų žmonių, buvusių ir tebedirbančių pareigūnų, ir aišku, savęs nenorėjusių atskleisti asmenų“, – kalbėjo V. Račkauskas.
V.Račkauskas pastebi, kad knygoje labai smulkiai atvaizduota Kamuolinių gaujos vystymosi evoliucija nuo automobilių vagysčių Lietuvoje iki stambaus masto tarptautinės narkotikų kontrabandos. (Justinos Lasauskaitės nuotr.)
Jis teigė, kad išmaniai gretindamas sukauptus duomenis, autorius savo knygoje atskleidžia beveik per trijų dešimtmečių laikotarpį Lietuvos nusikalstamo pasaulio vystymosi, ypatumus, išgvildendamas konkrečių Kauno gaujų – Kamuolinių ir Agurkinių istorijas, santykius, konkurenciją, karus, tarpusavio panašumus ir skirtumus. „Mano akimis, šioje knygoje labai smulkiai atvaizduota Kamuolinių gaujos vystymosi evoliucija nuo automobilių vagysčių Lietuvoje, Vakarų Europos valstybėse iki stambaus masto narkotikų transportavimo į Norvegiją, Švediją. Vien nuo 2006–2014 m. Skandinavijos valstybėse galėjo būti realizuota nuo 1,5 iki 2,5 tonos metamfetamino, – pažymėjo V. Račkauskas. – Mano nuomone, autoriui pavyko atskleisti istorines, socialines, ekonomines, kriminalines bei kitokias šių laikų nusikaltėlių gaujų, sakyčiau, tapusio reiškiniu Lietuvoje susiformavimo, vystymosi ir neišvengiamo žlugimo sąlygas. Pacituosiu iš knygos: „Ir liūdna bachūrų baigtis: „dėžėje arba padvale...“
Naujausi komentarai