Jau galima: į Laisvės alėjos lauko kavines – ir septintą ryto

Nuo šiandien veiklą atnaujina lauko kavinės, restoranai ir barai. Pirmųjų lankytojų Laisvės alėjos lauko kavinės sulaukė dar prieš 7 val. ryto.

„Pagaliau! Pagaliau! Septynios ryto, ir aš jau sėdžiu ir pusryčiauju“, – atsidariusia lauko kavine mėgavosi aktorius, režisierius Andrius Žiurauskas, šį vaizdo siužetą publikavęs savo feisbuke.

„Marš į gatves! Oras š***inas, bet pagaliau galima!“ – ruošėsi įrankius ir jais taikėsi į skanaus maisto pilną lėkštę.

„Gausūs pusryčiai“, „Nesimiega“ – komentavo internautai. „Naudojuosi proga. Nežinia, kada vėl uždarys“, – „teisinosi“ kaunietis.  

 

 

Po pietų, kai su juo susisiekėme, jis teigė, kad jau vėl yra lauko kavinėje. „Antras užėjimas“, – juokėsi vyras. Jis pasakojo, kad taip anksti ryte atsikelti ir eiti pusryčiauti į restoraną buvo principinis reikalas. Dėl to jis kreipėsi į bičiulį – šalia esančio turkų restorano „Mangal“ savininką. Jis planavo atsidaryti tik nuo 11 val., bet A.Žiurauskas įkalbėjo dėl asmeninių pusryčių 7 val. ryto. „Jei padėsi stalą išnešti, atidarysiu“, – sutikimą gavo aktorius, tačiau pusryčius jam teko valgyti kiek pravėsusius, nes į juos pavėlavo – pramiegojo.

„Į pusryčius nusileidome su visais trim savo šunimis“, – pasakojo A.Žiurauskas, paskutinį kartą lauko kavinėje pabuvojęs prieš pusmetį. Jis teigė, kad anksčiau kavinėse lankydavosi labai dažnai: anot jo, smagiau, taupiau, ribotos porcijos, o ir indų plauti nereikia.

Andrius Žiurauskas/Justinos Lasauskaitės nuotr.

Laisvalaikiu lauko kavinėje šiandien mėgavosi ir „Kaunas 2022“ ambasadorė, pristatanti Kauną kaip Europos kultūros sostinę, Bella Shirin.

„Mėgaujamės restoranų atidarymu. Mano mėgstamiausiame restorane Vienybės aikštėje, Kaune. Galiu kelti taurę už gyvenimą“, – socialiniame tinkle rašė B.Shirin, įsitaisiusi prie „Olive Kitchen“ staliuko.

Bella Shirin/Feisbuko nuotr.

Neteko dalies erdvės

„Kol kas oras prastas, lankytojų dar tik laukiam“, – apie pirmos dienos įspūdžius, kai pradėjo veikti lauko kavinė, perpiet pasakojo restorano „Miesto sodas“ atstovas.

Laukiam klientų. Laukiam svečių. Laukiam išskėstom rankom.

Restorano virtuvė pasiruošusi dirbti pilna jėga. „Laukiam klientų. Laukiam svečių. Laukiam išskėstom rankom“, – teigė pašnekovas.

Šio restorano staliukų Laisvės alėjoje išdėliota kur kas mažiau nei ankstesniais metais. Didžioji dalis jo lauko kavinės teritorijos pakliuvo į statybvietę ir yra atitverta. Tebevyksta Muzikinio teatro sodelio, nuo seno vadinamo Miesto sodu, rekonstrukcija.

Vilmanto Raupelio nuotr.

Džiaugiasi galimybe

Veiksmas restoranų „Nuogas“ ir „Piano piano“ lauko kavinėse prasidėjo nuo šiandienos vidurdienio. „Kaip čia viskas nepalankiai sukrito… Šiandien atsidarėm, o rytoj sinoptikai sniegą praneša. Galėjo leisti savaite anksčiau atsidaryti, bet smagu, kad pagaliau atsidarom“, – apie gražų praėjusį savaitgalį užsiminė šių restoranų  savininkas Justas Leščiukaitis.

Tačiau orų permainos vyro negąsdina. Žmonės išsiilgę kavinių ir, jo manymu, tikrai jose apsilankys net ir esant vėsesniam orui. „Gal tik sėdėjimo ilgo nebus. Šiandien bus ta diena, kai visur bus žmonių. Ryt poryt – irgi gal bus, nors atrodytų nei vienas nei du sėdėti lauko kavinėje prie +8. Bet mes labai nesikremtam, svarbu atsidarome. Ir aš pats jau pasiilgau to jausmo laiką leisti kavinėje“, – optimistiškai buvo nusiteikęs J.Leščiukaitis.

Staliukų „Nuogo“ ir „Piano piano“ lauko kavinėse Laisvės al. ir Rotušės a. išnešta kaip ir ankstesniais metais. Tik prie jų mažiau kėdžių – laikomasi ribojimų.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Lauko kavinėje veiks šildytuvai, tačiau dėl saugumo sumetimų lankytojams nebus siūlomi daugkartinio naudojimo pledai.

Abu restoranai per karantiną gamino maistą išsinešimui. „Bet tai daugiau buvo tik gyvybės palaikymui“, – neslėpė J.Leščiukaitis.

Ruošiasi vėsai

Kauno vasaros terasa „Pilies sodas“ atsidaryti planuoja rytoj. Lankytojų lauks nuo penktadienio 11 val. Specialiai ruoštasi ir vėsiam orui.

„Ruošiame pavėsinių zonas. Jos yra apsaugotos nuo vėjo, yra stacionarūs šildytuvai ir dar papildomai kilnojamus įsigijome, kad žmonės galėtų šiltai sėdėti. Įsigijome ir stacionarių dezinfekcijos priemonių“, – vardijo „Pilies sodo“ Personalo vadovė Kristina Kurauskaitė.

Visi darbuotojai, kaip ir privaloma, ištestuoti dėl COVID-19. Teigiamų atvejų nerasta. „Didžioji dalis mūsų darbuotojų yra jau prasirgę arba pasiskiepiję ir turi imunitetą“, – pasakojo atstovė.

„Pilies sodas“ kaip ir kitos maitinimo įstaigos sulaukdavo nemažai užklausų, kada pagaliau atsidarys. „Žmonėms dviprasmiškumą kėlė tai, kad viešose vietose lauke jau buvo galima būti be kaukių, o lauko kavinėse, net ir dideliais atstumais, laikantis visų higienos reikalavimų, vis dar buvo neleidžiama“, – kalbėjo K.Kurauskaitė.

Nuo 7 iki 21 val.

Restoranai, kavinės ir barai nuo šiandien gali dirbti lauke nuo 7 iki 21 valandos, prie vieno staliuko sėdint daugiausia dviem žmonėms, išskyrus vienos šeimos narius.

Vilmanto Raupelio nuotr.

Nuo šiandien taip pat leidžiama nuomoti patalpas asmeninėms šventėms, neviršijant leidžiamo  jų dalyvių skaičiaus.

Tip pat leidžiama aplankyti artimuosius globos, grupinio gyvenimo namuose ar ligoninėse galės pasiskiepiję arba persirgę koronavirusu, jei nuo ligos praėjo ne daugiau kaip 180 dienų.

Persirgusiems ar paskiepytiems leidžiama artimai bendrauti, rengti asmenines šventes viešose ir privačiose erdvėse, dalyvauti ekskursijose lauke, jei dalyvauja iki dešimt žmonių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Yra žmonių

Yra žmonių portretas
Kuriems patinka sirgti. Somatinėm...

O sekantis straipsnis:

O sekantis straipsnis: portretas
“Kauno regiono gydymo įstaigose didinamas COVID-19 lovų skaičius”…. Skanios kavos!

EdmundasTulcevičius

EdmundasTulcevičius portretas
Dievulėliau , kokia laimė , pagaliau galima atsigerti surogato ir pauostyti vėjo keliamų dulkių , o tai niekaip nebuvo įmanoma atsigerti TIKROS kavos namuose .
VISI KOMENTARAI 28
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių